Stránka 1 z 1

Bruichladdich The Classic Laddie Scottish Barley

Napsal: 03 srp 2019, 16:49
od Walter
Bruichladdich_Wee_Laddie_Tasting_Collection.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/109436
Web:https://www.bruichladdich.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=bruichladdich
Poznámka:Lahev ze sady Bruichladdich Wee Laddie Tasting Collection
Alkohol:50 %
Barva:
Velikost:Lahev o objemu 200 ml
BarCode:5055807400336
BottleCode:L/160930 17/144, 2017 06 08 11:42
Aroma:Svěžest ovoce nasládlého i nakyslého smíchaného s mentolem, naklíčeným ječmenem a vanilkou. K tomu se přidává připomínka medu, sušených bylinek, sena a čerstvého dubového dřeva.
Chuť:Tělo je zdravé, pevné. V ústech se projevuje většina zaznamenaného ve vůni.
Dozvuk:Delší, nepatrně do sucha, slana a mírné olejovitosti. Později se také odhaluje stopa po zelené trávě.
Shrnutí:Velmi dobrá whisky. Své mládí bere jako přednost a umí jím okouzlit.

Re: Bruichladdich The Classic Laddie Scottish Barley

Napsal: 04 srp 2019, 08:55
od Kobalt
Měla by to být pořád ta samá whisky jako ve vlákně Bruichladdich Scottish Barley, jen prohodily velikost písem u "Scottish Barley" a "Classic Laddie". Whisky je to pořád ta samá, zákládní blend Bruichladdichu. A není zase tak mladá, je to blend většinou 4-12 let s průměrným stářím těsně pod 8 let. viewtopic.php?f=23&t=1367

Re: Bruichladdich The Classic Laddie Scottish Barley

Napsal: 04 srp 2019, 10:40
od Walter
S tím názvem máš nejspíše pravdu. Bohužel jsem před zadáváním poznámek přešel Tebou uvedené téma. Pak ale i jeho pojmenování žádá doplnění o "The Classic Laddie", jinak je v seznamu recenzí lehce zavádějící či přehlédnutelné.
Kobalt píše:
04 srp 2019, 08:55
[...] A není zase tak mladá, je to blend většinou 4-12 let s průměrným stářím těsně pod 8 let. [...]
Nenapsal jsem, že je mladá ve smyslu "nezralá" apod. Uvedl jsem, že má "zdravé, pevné tělo", nebo "své mládí bere jako přednost a umí jím okouzlit". I mládí může být v určitém směru vyspělé, uvědomělé. Tady to tak chápu. :)

Jinak toto konkrétní plnění, datované k roku 2017, chápu-li dobře, čekalo / snoubilo se několik měsíců ve starších (vyprahlých) sudech, v nichž v principu nemělo dojít k dalšímu zrání či lépe řečeno k dalším (zásadním) změnám, co se týče přínosu samotného sudu. Tedy, odhadem, může jít o whisky, odpočítám-li oněch pár měsíců, 6-10 let staré. Průměr cca 8 let tedy sedí.

Re: Bruichladdich The Classic Laddie Scottish Barley

Napsal: 15 srp 2019, 23:43
od Petr KomáreK
Bruichladdich The Classic Laddie 50%

Aroma je sladké, krémová sladkost, ale v silném těžkém provedení (nosem vidíte ten těžký pomalu se převalující mrak vůně, který se nezastavitelně valí k vašemu nosu, ale je to mrak, takže to nepraští, nebolí, jen vpluje dovnitř), sladkost ovoce, sladu a možná i trochu medu. Lehce z toho vystřelují malinko ostřejší sladké štípance, ale v příjemné podobě, jen lehce štípnou v nose a příjemně se rozplynou, taková nenápadná malá sladká ostrost. Lehce hořká čokoláda a trochu čerstvého dřeva. Velmi příjemné a lákající k ochutnání. Chuť je intenzívní, plná, hutná. Napřed nastoupí obilná sladkost, med, sušenky, následovaná lehkou štiplavostí/pepřovitostí, která si sem tam štípne a přitom zůstává sladko. Dokončení je hřejivé, postupně odcházející sladkost, déle se držící sušenky, lehce se tam promítne dřevo a pak zůstávají dlouho cítit sušenky. Mám dojem, jako by je postupně vytlačovala lehká slanost.

Je to taková milá roztomilá mladá hravá holka a sakra dobře stavěná. Pevné mladé tělo a současně krev a mléko. Není to žádná tuctovka. Poškádlí, rádi se k ní vrátíte, protože ten zážitek s ní je příjemný a dobrý. A nebude se vám od ní chtít odejít. Na vážný vztah, svatbu nebo dokonce to označit jak osudové to ale není. To ale ani nebyl účel této whisky. Tohle se Bruichladdichům povedlo a vypadá to, že to chtějí mít jako svojí základní whisky a vedle ní si dělat ty hromady limitovaných edicí. To by bylo dobře, snad to zase nezabijí dalším verzováním Classic Laddie 01.87, 01.91, .... a tak dále.
A pije se opravdu dobře. Původní ochutnávání pro psaní charakteristiky se změnilo v popíjení (a psaní i asociací, které mě u té whisky napadají). Už raději budu dál jen vychutnávat whisky bez dalšího psaní. Naštěstí to nebyl jen vzorek, ale stojí mi tu celá láhev.

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... ichladdich
https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/109436