Ardbeg Drum Committee Release

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9638
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Ardbeg Drum Committee Release

Příspěvek od Nethar »

drum.jpg
drum.jpg (15.31 KiB) Zobrazeno 1669 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/116858
Web:https://www.ardbeg.com
Barva:
Alkohol:52 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano a ne
Aroma:Pěkně nakouřené je to, slané uzené. Bez nějakých velkých odboček, čistokrevné. Zatuchlý slaný oceán. Po první slepé ochutnávce jsem jiný den přechutnával už odtajněný vzorek, srovnal jsem přímo s Uigeadailem. Drum je slanější a čerstvější, ostřejší, Uigeadail je proti němu zatuchlejší, sladší, na nos jemnější, uzavřenější.
Chuť:Kouř, uzené s černým okrajem, správně nadávkované chilli papričky, dobré. Uigeadail mnohem víc kouře, méně uzeného, sladší, monstróznější.
Dozvuk:Hodně rašeliny, zahřeje v krku, snad droboučce nasládlé. Meruňkový dozvuk. Proti Uigeadailu doznívá jemně, Uigeadail je drsoň.
Shrnutí:Velmi dobrá čistokrevná rašelina, nemám s ním zásadní problém. Voní mi asi i líp než Uigeadail, ale pak už je to takové jemnější a méně intenzivní, Uigeadail je větší masakr a k tomu mohutnému kouři mi to víc sedí, je prostě "mohutnější". Ale každá má své místo. Situace se pochopitelně změní při pohledu na cenovku, tady je Uigeadail jednoznačný vítěz a vlastně ani není třeba Drum ochutnávat, aby to člověk zjistil.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět