Ardbeg Supernova 2019

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
New-make
New-make
Příspěvky: 192
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Ardbeg Supernova 2019

Příspěvek od Petr KomáreK »

Ardbeg Supernova 2019 53,8%
ardbegrsn2019pkb.jpg
ardbegrsn2019pkb.jpg (9.85 KiB) Zobrazeno 381 x
vzorek

Opět ten krásný kouř a opět v jiné skvělé variaci. Příjemně zaoblený s nádechem citrusů, jako kdyby lehce čoudila citrusová rašelina, po odvanutí kouře se přidal kouřovo-rašelinný med, sladkost, lehký tón vanilky a lehký tón kůže. Krásně bohaté, krásně čuchatelné. Čichové buňky se tetelí blahem a zažívají čichovou hostinu. Současně je ta vůně celkem lehčí, takže nejsou ani opilé, ani omráčené. Chuť mi přijde slabší aroma, nástup zpočátku lehčí, sladší, ale to jen připravuje prostor pro citrusově medový kouř, který se rozvine do kompletní exploze přes celou pusu. Sopka vybuchuje a pusa je zalitá lehce ostrou lávou vytvořenou z hřejivého kouře. Dokončení je krásný skluz z té vlny směrem dolů, kdy sjíždíte dolů ještě omámeni tou cestou na vrchol. Dokončení trochu suché, ale jinak krásně doznívající, kouřové, rašelinné, dlouhé.
Skvělá a zajímavá whisky, trochu jemnější než bych čekal, ale krásně bohatá, rozmanitá. No a o tom to je, kvůli těmhle whisky to pijem a kvůli nim sháníme různá plnění stejné značky.

Další z krásných a uhrančivých amazonek kmene Ardbeg. Začíná být těžké mezi nimi vybýrat tu nejlepší, každá je v něčem jiná, každá v něčem nádherná. Každá poskytne skvělý zážitek.

https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... -supernova

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... &ff=ardbeg
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html

Odpovědět