Caol Ila 30 yo Single Cask

Odpovědět
Shargard
Znalec
Znalec

Caol Ila 30 yo Single Cask

Příspěvek od Shargard » 09 dub 2011, 19:26

Obrázek

Caol Ila 30y Single cask - cask strenght - Zůstáváme na ostrově Islay jen se přesouváme na severovýchod do Caol Ila. Osobně se mi líbí výslovnost některých palíren k jejichž názvu co do výslovnosti jsem se nedokázal přiblížit ani v představách, když jsem je viděl poprvé. Caol Ila[Kúlila] je práve ten případ. Dnes vám tu přiblížím ochutnávku tohoto skvostu, který je k dostání jen a pouze v jediném obchodě ve skotsku, neboť pochází přímo z jejich sudů. Cena této lahve se pohybuje okolo 100 liber + 20 poštovné do Čech. Dokonce je možné si na tuto lahev nechat vytisknout vlastní nápis nebo věnování. Pro shrnutí tu máme Caol Ila, 30 let, z jednoho sudu, při sudové síle 57,4%. Musim říct, že jsem byl hodně zvědavý.Jdeme na to
Aroma:krásně zaoblená- věk je znát, mučenka - kdo nezná jak to voní upalujte do supermarketu a kupte, neco famozního, zralé mango, vanilka, trocha kouře - jedna z nejlepší, tedy po Sonnaltě druhá nejlepší whisky na nos co jsem měl mořnost očichat
Chuť:jemně pichalvá, kořeněná, obrovská chuť dřeva a vanilky, opět tropické ovoce procházející zkrz zmíněné chutě
Dozvuk:dlouhý, dotek kouře a opět tropické ovoce
Shrnutí:Tady je ovoce zastoupeno v té nejčistší a nejlepší formě jakou znám takže kdo trpí na nedostatek vitamínů nebo je od drahé polovičky kárán pro nedostatečnou konzumaci tak tady je řešení . Tohle je opravdu mistrovský kousek
Takovou whisky je radost hodnotit
Body:92
Slainte Mhath
Obrázek

Odpovědět