Bowmore Dawn

Odpovědět
Žiži
Znalec
Znalec

Bowmore Dawn

Příspěvek od Žiži » 05 úno 2012, 20:00

Bowmore Dawn dozrávala v sudech po portském (nezrála v nich celou dobu), stáčí se bez udání věku (na whiskybase se uvádí že je 12-letá, nevím, možné to je) v síle 51,5%.
Bowmore_Dawn.jpg
Bowmore_Dawn.jpg (11.44 KiB) Zobrazeno 2100 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/3188
Aroma:středně rašelinová a kouřová, kandované a sušené ovoce, ovocná sladkost se mísí s trochou soli, (sušené květiny?)
Chuť:nádherná směs rašeliny, kouře a spousty zralého ovoce, ovocná marmeláda, trocha dřeva a koření, sladká s trochou soli
Dozvuk:spíše dlouhý, rašelina a kouř, sušené ovoce a květiny, dub, špetka koření
Shrnutí:tahle Bowmore je hooodně sladká (na Bowmore určitě) a hooodně ovocná, osobně mám rád nakouřené whisky dozrávané v sudech po sladkém víně (i když jsou tací, co zrovna tohle nemusí), a tady se to povedlo na výbornou, po naředění je ještě sladší, ale v chuti kořenitější, proto ji mám radši neředěnou.
Body:88

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowmore Dawn

Příspěvek od Hunter » 07 úno 2012, 12:25

Tahle kráska je vůbec dobře hodnocená, zdá se, že jedinou její vadou na kráse je její cena... Našel jsem ji za 2300,-.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 07 úno 2012, 18:27

Já sem ji měl doma minimálně dvakrát, naposledy mě vyšla na 15 stovek, takže sem bral všemi deseti :) . Kupoval jsem ji před cca třemi lety, otevřel loni na podzim a dopil, bohužel, minulý víkend :cry: .

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 07 úno 2012, 18:51

Tak to jo, to jsi sehnal se slušnou slevou! Kdo umí, ten umí...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 07 úno 2012, 20:35

Vypadá opravdu skvěle. Produkce ukončena v roce 2007 takže se shání velmi špatně za rozumnou cenu :cry: :cry:
Obrázek

Odpovědět