Bowmore Dusk

Odpovědět
Žiži
Znalec
Znalec

Bowmore Dusk

Příspěvek od Žiži » 19 úno 2012, 16:07

Podobně jako Bowmore Dawn se jedná o dozrávanou whisky. Tahle dozrávala v sudech po červeném víně z Bordeaux. Stáčela se bez udání věku v síle 50%.
Bowmore_Dusk.jpg
Bowmore_Dusk.jpg (27.63 KiB) Zobrazeno 3455 x
Aroma:rašelina, ovoce, kouř, vínová, květinové tóny
Chuť:rašelina, kouř, ovocná, mírně sladká, květiny, víno
Dozvuk:dlouhý, rašelinový, trocha kouře, ovocný, mírně sladký
Shrnutí:v téhle Bowmore se hodně projevuje dozrávání v sudech po víně, podle mě se nepovedla tolik jako Dawn, ale pořád je to parádní věc s výrazným ovocným charakterem, pár kapek vody to mohutné ovoce ještě zvýrazní.
Body:83

zombice
Znalec
Znalec

Re: Bowmore Dusk

Příspěvek od zombice » 25 úno 2012, 18:01

Omlouvam se, ze to tu zapleveluji offtopicem, ale mel bych dotaz na Ziziho jakozto odbornika pres Bowmore nebo kohokoli, kod ochutnal Bowmore Enigma (verze pro Duty free shopy ze sudy po Sherry). Zajimalo by me, jestli si porad ponechala svoji Islayovitost nebo jestli to dozravani v Sherry casks prebylo. Diky moc.
P.S. pokud to tu vadi tak to smaznu, ale Zizi si bohuzel nevsimnul SZ :oops:

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 25 úno 2012, 19:06

Tak já opravdu nejsem odborník na Bowmore, jen ji mám hodně rád. Jinak SZ jsem si nevšimnul, sorry, ale snad nebude vadit když to pořešíme tady. Enigmu jsem chutnal několikrát, starší plnění i novější, poznámky mám jenom ke staršímu plnění. Podle mě se jedná o velmi dobré pití za výbornou cenu. Jasně, dají se najít mnohem lepší kousky z této palírny, ale asi za trochu jiné peníze. Vliv sherry je tady hodně cítit (opravdu hodně), ale pořád je poznat, že je to whisky z Islay. Kouř a rašelina je snadno identifikovatelná a do toho ovoce/sherry. Např. v brněnském whisky shopu byla otevřena několikrát a nepamatuju si že by někomu vysloveně nechutnala. Já osobně mám rád když je rašelinová whisky dozrávaná po nějakém sladkém víně, dodá to víc ovocných tónů a sladkosti, pokud se to povede tak je to paráda (mám třeba o něco radši Laphroaig Triple Wood než Quarter Cask), ale někteří tohle nemusí, to už je na každym, komu co vyhovuje a co má kdo radši. Pokud bys preferoval něco kde bude víc "Islay" charakteru a trval na Bowmore, tak můžu doporučit buď Legend nebo 12-letou v novém plnění (novější typ lahví:http://www.whiskybase.com/whiskies.php? ... iskyid=198). Myslím, že hlavně tyhle dvě udělaly oproti minulosti obrovský skok dopředu co se týká kvality, navíc Legend se dá sehnat taky za hodně dobrou cenu. Nevím jestli sem ti poradil, je to dost těžky, každý máme jiné chutě, ale myslím že Bowmore Enigma nezklame.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 25 úno 2012, 19:15

Není vůbec od věci to pořešit veřejně,ať se všichni něco dozvíme, zas tak off topic to není, a i kdyby, na tomto fóru na to nejsme zase tak hákliví, jako jinde ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 25 úno 2012, 21:22

Super, diky moc za odpoved. Ja jsem na vikend v Harrachove na bezkach a smerem na Jakuszyce, kam jezdime, je Travel free shop, kde jedine dve single maltky jsou prave od Bowmore. Vim, ze na tu Enigmu uz jsem koukal vicekrat na letistich a mel na ni zalusk, prave diky te kombinaci kour, raselina, sherry sud :) Jen jsem se bal, jestli to neni od Bowmore neco uplne nestandardniho, mel jsem zatim jen "beznou" 12-ti letou a ta me chutnala, proto jsem si rikal, ze bych od nich lahev klidne koupil. No a ted mam dilema, kdyz ta Enigma stoji 685 Kc za litrovou verzi :)

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 25 úno 2012, 22:21

Já bych ji za tuhle cenu bral, ale rozhodnutí je na tobě. Jestli ti chutnala 12-letá, tak tahle ti nejspíš bude chutnat taky, mimochodem Enigma je taky 12-letá.

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 26 úno 2012, 14:11

Ta Enigma je vážně dobrá.. více ovocnější a sladší a přesto stále (bowmorsky) rašelinná islay :D kdo má tuhle kombinaci rád (jak psal Žiži), tak zde si určitě pochutná ;)
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 19 bře 2017, 19:10

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/52584
Alkohol:50 %
Velikost:miniatura
Aroma:Jahodová marmeláda, lehce kouř ze zeleného listí.
Chuť:Plná, sladká - sirup zahradní směs, trochu mléčná čokoláda.
Dozvuk:Střední, jahodové bonbóny, trochu kouře, hořkost pomerančové kůry.
Shrnutí:Diskuze zde na fóru ohledně netěsnících miniatur mi připomněla, že mám v baru odloženou tuto. A je škoda nechat zub času zničit takovou whisky a schovávat mohu i prázdnou lahvičku. Viditelně ji neubylo, vršek celkem těsnil, ale i tak jsem měl pocit, že už byla i přes vyšší procenta alkoholu lehce unavená (ale od doby, kdy jsme měl celou láhev už uplynulo hodně času). Každopádně musím zbylé miniatury v baru buď vypít nebo rozdat (podle toho, co je to za značku).

Odpovědět