Bruichladdich Infinity 3

Odpovědět
Žiži
Znalec
Znalec

Bruichladdich Infinity 3

Příspěvek od Žiži » 26 úno 2012, 16:19

A ještě přidám poznámky ke třetí edici Bruichladdich Infinity. Opět vznikla smícháním různých Bruichladdich různého stáří. Pro tuhle whisky byly použity výhradně sudy po sherry (sudy byly vyrobené ze španělských dubů americké odrůdy Quercus alba, tato odrůda bílého dubu se používá pro výrobu sudů ve kterých zraje bourbon a následně i whisky) a dále byly vybrány sudy po španělském víně tempranillo. Je nejvíc nakouřená ze všech tří Infinity (obsah fenolů by měl být okolo 20 ppm), stáčela se v roce 2009 v síle 50%.
Bruichladdich_Infinity_3.jpg
Bruichladdich_Infinity_3.jpg (10.91 KiB) Zobrazeno 3736 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/10322
Aroma:poměrně dost rašelinového kouře (na Bruichladdich), vanilka, kandované ovoce, sladká (desert se šlehačkou) s trochou soli
Chuť:rašelina, kouř, vanilka, sůl, ohořelé dřevo (zvýrazní se po naředění), málo výrazné ovoce
Dozvuk:středně dlouhý, kouřový a rašelinový, mírně dehtový se trochou sušeného ovoce, velmi suchý až mírně slaný
Shrnutí:můžu potvrdit, že tohle je nejvíc nakouřená Infinity z tria, je zde znatelně míň ovoce než v předchozích verzích, přesto mi dost chutnala (ano minulý čas, bohužel... ), s vodou je sladší a trochu víc ovocnější, v závěru ale vystoupí popel a ohořelé dřevo
Body:86

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruichladdich Infinity 3

Příspěvek od Hunter » 21 kvě 2012, 19:00

WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=bruichladdich
Barva:
Alkohol:50 %
Aroma:Rašelinově peprná s kořenitým dotekem, rybízový džem, mandle. Trochu mi vadila uzavřenost aroma a určitá plochost, naštěstí pár kapek vody vůni otevřelo. Bez vody 83b, s vodou 85b. (84 b)
Chuť:V chuti krásně bohatá, rašelina se tu snoubí s hutnou ovocností, která je navíc pěkně opepřená. Dozvuk příjemný, dostatečně dlouhý. (88 b)
Body:86
Shrnutí:Přirovnal bych tenhle Bruichladdich k mixu Taliskeru 1999 DE a BenRiach Solstice 15y, obě mi svých charakterem připomínal.Stříbrná medaile na 5. degustaci Bratrstva rašeliny.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 22 kvě 2012, 17:29

To je obětavý chlapec ten náš Hunter :clap: Já si myslel, že bude ještě tak měsíc přechutnávat, ale on už sem hází recenzi. Tak to nezůstávám pozadu a zde jsou i po domácím přechutnání dalšího vzorku mé dojmy:
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/10322
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=bruichladdich
Barva:
Alkohol:50 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne, degustace Bratrstva rašeliny
Aroma:mírně zakouřená sladkost, vymazlená "zatuchlost", poměrně jednoduchá a jednoznačná ucelená vůně, přesto vynikající. S časem a vodou vylézá na povrch rašelina.
Chuť:ten styl whisky, kde 50% alkoholu vůbec nevadí. Kouř, rašelina, sládne v ústech
Dozvuk:až tady začne zaštipovat, hliněná rašelina, ačkoliv nejslabší část řetězce, přesto výborná, protože tohle je můj oblíbený styl, doznívá velmi dlouho
Shrnutí:zvláštní pocit - chutná mi, povedená, i když mi přijde svým způsobem dost jednoduchá, ale tady se asi ukazuje pravá síla rčení "v jednoduchosti je síla", protože musím hodnotit vysoko
Degustace:Na 5. degustaci Bratrstva rašeliny u mě získala druhé místo
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 22 kvě 2012, 19:47

V recenzi postrádám udělené body :evil: ....no nestyď se!! :D
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 22 kvě 2012, 22:52

Toto už je recenze, nikoliv srovnání šesti testovaných vzorků do žebříčku s náhodným přidělením nejnižší počáteční bodové hodnoty, které jsem učinil na degu :-) A už dej s těma bodama pokoj :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 30 led 2013, 16:03

Aroma:Kouř a ovocné karamely.
Chuť:Výrazná a plná, sladké sušenky, trochu zázvoru.
Dozvuk:Dlouho doznívající rašelinový kouř.
Shrnutí:Byla součástí přátelské ochutnávky Bruichladdichů v brněnském whisky shopu a řadil bych ji k nejlepšímu ze tří ochutnávaných (a to žádný nebyl špatný, jen X4+3 byla přece jen trochu moc zvláštní).

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 11 dub 2013, 15:36

Barva:
Velikost:vzorek
Aroma:Kouřová, ale ne moc, jódová, pak i masová (naštěstí tahle vůně se při delším očichávání vytratila, resp. přešla v koženou až máslovou vůni), máslové sušenky, trocha sherry v pozadí, časem se mi zdá i alkoholovější.
Chuť:Zprvu slaná, lehce pepřová, kouř je už výraznější. Mám poznámku, že netušíc jak je stará jsem to osobně tipoval na mladší kousek.
Dozvuk:Delší, kouřový, suchý.
Shrnutí:Opravdu dobrá whisky, ale zpětně jsem dle referencí bratrstva možná čekal větší pecku :-) Ale i tak velmi děkuji Hunterovi za vzorek!

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 05 úno 2014, 09:25

Mám opět trochu času tak nahodím dalších pár poznámek z notesu.. prvořadě chci dorazit V. degu Bratrstva ;)
velikost:vzorek opakovaně
naslepo:NE
Aroma:karamely, lehký kouř, fíky a bílá káva.. celkově jemná, ale velmi zajímavá vůně
Chuť:o poznání kouřovější než vůně..taky rašelina a sezam.. sladkost z vůně zde není tolik dominantní, ale je tu
Dozvuk:kouřový (uhlí), k tomu pozvolna na síle přidává rašelina, doplněné fajnovým dřevíčkem a opět více sadkosti jako ve vůni doplněné bílou kávou..mňam
Shrnutí:žádný brutal výrazný zážitek tahle whisky nenabídne, spíš takové jemné pomazlení.. chce to čas si s ní vyhrát, aby člověk rozlouskl vše co nabízí, ale stojí to za to.. pro mne osobně jednoznačný vítěz V. degu Bratrstva..
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 03 pro 2015, 21:48

vzorek 3 z kalendáře (0,02)
Aroma:lakovaná ovocnost, lehčí rašelina, mírná zatuchlost
Chuť:máslová nasládlost, rašelina, sůl, špetka pepře
Dozvuk:směs rašeliny s posoleným ovocem
Shrnutí:pochutnal jsem si, ale vůbec jsem nevěděl, co by to mohlo být, Bruichladdich jsem měl zatím za takový nemastný-neslaný, příjemné překvapení (nejen tou slaností)

Odpovědět