Bruichladdich Organic

Odpovědět
Uživatelský avatar
kalik
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 17
Registrován: 29 úno 2012, 20:43

Bruichladdich Organic

Příspěvek od kalik »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18305
Alkohol:46 %
Aroma:tráva, lehká sladkost a sladovost, svěžest, louka, květiny a něco co nedokážu identifikovat (bobky?)
Chuť:tráva, louka, svěžest, seno, suchost
Dozvuk:jemné, ne moc výrazné, krátké
Shrnutí:Lehká svěží whisky vyráběná jako BIO vhodná pro běžné popíjení bez potřeby výrazných zážitků. Tahle je velmi nekonfliktní, která vás nepraští přes hlavu palicí, ale ani nijak výrazně nezaujme. Je to taková pohodová holka, která vás vyslechne, když máte problém, neporadí, ale ani vás nezahrne kritikou a už vůbec vám neřekne, že jste vůl. Trošku puťka sedící v koutu, které si málokdo všimne, což ovšem neznamená, že by byla špatná. Milovníkům silných chutí a vůní bych jí nedoporučil i když... Jak jinak byste poznali, co je to Ardbeg nebo Lagavulin, když by byly všechny whisky jako Ardbeg a Lagavulin? Určitě potěší, že whiska není dobarvovaná a filtrovaná.
Naposledy upravil(a) kalik dne 03 bře 2012, 12:13, celkem upraveno 3 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bruichladdich Organic

Příspěvek od Hunter »

Vkládám foto a odkaz na WB, snad jsem vybral správnou verzi.
bruichladdichorganic2010-1.jpg
http://www.whiskybase.com/whiskies.php? ... kyid=18305
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
kalik
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 17
Registrován: 29 úno 2012, 20:43

Re: Bruichladdich Organic

Příspěvek od kalik »

Jo, to je přesně ono. Jen ta barva není tak sytá, spíše vínová, tak není dobarvovaná, že :) Pixla je plechová.
Obrázek
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruichladdich Organic

Příspěvek od Nethar »

Kdysi jsem někde psal, že co láhev BenRiachu, to jiná whisky se zcela jiným charakterem. Myslím, že Bruichladdich je na tom stejně - těch experimentů a druhů whisky, co tam produkují (a že úspěšně) je opravdu šíleně mnoho.

Mimochodem, dobrá poznámka :handgestures-thumbupleft:
Jak jinak byste poznali, co je to Ardbeg nebo Lagavulin, když by byly všechny whisky jako Ardbeg a Lagavulin?
Króča

Re: Bruichladdich Organic

Příspěvek od Króča »

Nethar píše:Mimochodem, dobrá poznámka :handgestures-thumbupleft:
Jak jinak byste poznali, co je to Ardbeg nebo Lagavulin, když by byly všechny whisky jako Ardbeg a Lagavulin?
Nelze než souhlasit :mrgreen: já osobně jsem rád, že všechny whisky nejsou tak drsné a hutné ;)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruichladdich Organic

Příspěvek od Nethar »

Přesně tak - mám radši Islay styl, ale o to více si vážím nějakého opravdu povedeného Speyside, když se vydaří a padne mi do noty. Co by bylo Speyside bez Islay, co by byla whisky bez bourbonu :-)
Króča

Re: Bruichladdich Organic

Příspěvek od Króča »

Myslím že Speyisde bez Islay by zůstalo tím čím je, jen bychom asi měli jiné představy o drsnosti, rašelině a medicíně (nemyšleno lékařství ;) ) no a vzhledem k tomu, že spousta našich (i vašich) oblíbených whisek zraje v sudech od bourbonu, tak zřejmě nic :lol:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruichladdich Organic

Příspěvek od Nethar »

Bioprodukce zachvacuje i whisky průmysl, já měl možnost ochutnat Bruchladdich.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18305
Web:http://www.bruichladdich.com/
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Dřevo, dřevo kyselé, dřevo umělé. Seno. Po dlouhé době pomalu sládne, po zamíchání pomeranče.
Chuť:Nezlobte se na mě, ale mám z ní takový umělý pocit, který by si nezasloužil leckterý blend.
Dozvuk:Dřevitě nahořklá, spíše sladší, středně dlouhý až krátký.
Shrnutí:Že bych si vychutnával převalování v puse, to fakt ne, tam mi teda nejela, dozvuk je pěkný a na aroma bych si snad zvyknul. Ve výsledku ale podprůměr, Bruichladdich umí o dost lépe.
Odpovědět