Bruichladdich Octomore 04.2 Comus

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Bruichladdich Octomore 04.2 Comus

Příspěvek od Nethar » 17 čer 2012, 21:22

Po Octomore 3.1 se mrkneme na mladšího, resp. mladšího (však my si rozumíme), brášku.
Za výměnu vzorků děkuji Petrovi.
octomore-comus.jpg
octomore-comus.jpg (8.22 KiB) Zobrazeno 3838 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/30149
Web:http://www.bruichladdich.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=octomore
Barva:
Alkohol:61 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:rašelina (tím říkám, že je prostě rašelinná a další věci, co v ní najdu, jsou mnohem slabší, protože rašelina, vážení, je rašelina), citrusově ovocná, docela štípe do nosu, trochu soli, jak minuty plynou a usazuje se ve skleničce, tak velmi příjemně sládne, medovatí, jak my čmeláci s oblibou říkáme
Chuť:z vteřinového náznaku hebké sladkosti se vrhne přímo do spárů pepřovité kouřovitosti a to pepřovité velmi silně - kolik je to procent? (hehe 61, záhada vyřešena) Každý další doušek je už ale mírumilovnější.
Dozvuk:klasický kouřový dozvuk, pomlaskávám si s pocukrovaným jazykem, po okrajích mírně opáleným pepřem
Shrnutí:abych se přiznal, představoval jsem si Octomore o dost více rašelinný, takříkajíc nezaměnitelně rašelinný, tohle je taková Islay klasika. Masakr je to spíš těmi 61 procenty. Velmi dobrá whisky, na mě ale zbytečně silná, abych ji po večerech popíjel, takže mě koupě neláká. Obávám se, že ředění vodou by tomuhle stylu moc neprospělo (možná špatně, ale představuju si plané sládnutí a ubírání rašeliny), i když jsem nezkoušel. Avšak kdo má rád silné whisky a kdo má rád Islay, tak věřím, že tohle může být velký favorit, obecně povedený kousek!
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Bruichladdich Octomore 04.2 Comus

Příspěvek od Nethar » 06 srp 2012, 20:59

Octomore Comus získává Award of Excellence, 2012
http://www.bruichladdich.com/news/award ... sign-award
Ne, že bych se v těch všech cenách nějak orientoval, je jich možná více než flašek, ale ať nám to tu přes prázdniny aspoň trochu žije :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 24 bře 2013, 21:31

Barva:
Aroma:rašelina a kouř, citrusové ovoce, med, vanilka, trocha soli
Chuť:rašelina a kouř, citrusové ovoce, lehce vanilka, popel, ohořelé dřevo, sůl
Dozvuk:dlouhý, rašelina a kouř, lehce vanilka, popel, ohořelé dřevo, mírně slaný
Shrnutí:překvapivě není tak rašelinová a kouřová jak by člověk čekal, ale je to velice silná whisky, 2-4 kapky vody do cca 20 ml trochu otupí alkoholovou ostrost, rašelina a kouř zůstávají na zhruba stejné úrovni, ve vůni ale ustoupí med a objeví se vůně jaká je cítit při zadělávání kynutého těsta, tady nějak nevím jestli je lepší ředěná nebo neředěná
Body:87
Naposledy upravil(a) Žiži dne 25 bře 2013, 20:57, celkem upraveno 1 x.

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 25 bře 2013, 17:43

Aroma:Kouř, zelená jablka, později se spojí v nahnilé ovoce. S vodou: vůně je intenzivní, zkvašená jablka.
Chuť:Jablečný džus, pak vystoupí rašelina se smetanou, čokoládové oplatky. Chuť s vodou je více sjednocená obdoba neředěné, na začátku spíše šťáva z broskvového kompotu, pak připálený toast.
Dozvuk:Závěr kouřový, petržel, jen střední se slabou a déle doznívající hořkostí slupek sušených lískových ořechů. S vodou delší závěr, více hořký.
Shrnutí:Umírněná Octomore zní trochu jako protimluv, ale tato verze se jí blíží.

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 05 dub 2013, 22:27

Aroma:silná rašelina, silný alkohol, přislazeno medem
Chuť:medový začátek je vystřídán přívalem rašeliny, výraznost je podporována alkoholem, zároveň je tlumena nasládlým závojem
Dozvuk:kouř, popel, lehce doplněno přezrálým až nahnilým ovocem
Shrnutí:výborná whisky, ale očekávání bylo ještě o něco větší, Orpheus se mi zdál v chuti plnější

devonrex
New-make
New-make

Příspěvek od devonrex » 24 zář 2014, 15:30

zrovna si dávám vzorek a jsem naprosto nadšen. Žádné peated monstrum se nekoná. Kombinace vyššího alkoholu, rašeliny a ovocnosti, kterou není problém si zamilovat a pravidelně jí popíjet.............. vyhrajete-li ve Sportce. ;) ještě mě dnes čeká Orpheus.

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 16 pro 2014, 22:09

Velikost:vzorek
Aroma:jemně jódové a medicínské, sušenky, smetanová rašelina, med, neurčité ovoce a po odstátí i jakási mírná vůně sladké ale i pikantně nakvašené medoviny
Chuť:rychlé střídání chutí, kdy se chutě špatně rozeznávají - sladkost, zázvor, lehká hořkoslanost, jemná smetanová rašelina, ne úplně zralé meruňky a pak ke konci rozeznatelný nástup kouře
Dozvuk:kouřový, kořeněný a citrusový, síla alkoholu není nikterak nepříjemná, spíše dotváří celkový obraz whisky
Shrnutí:tato whisky stála skoro na začátku mého vážnějšího koketování s whisky a už tehdy jsem ji označil za nejlepší, kterou jsem kdy pil a to se téměř po dvou letech nezměnilo. Když jsem ji znovu přechutnal, tak stále zůstává v čele mého pomyslného žebříčku. Jen je škoda toho, že se už nedá sehnat a hlavně ceny, za kterou se kdysi prodávala. Ředění vodou jí moc neprospělo, takže za mě neředit
Za vzorek děkuji Petrovi.

Odpovědět