Laphroaig Quarter Cask

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Laphroaig Quarter Cask

Příspěvek od Nethar »


maiin

Re: Laphroaig Quarter Cask

Příspěvek od maiin »

Tuhle whisky miluju! Nikdy jsem moc nemusel Islay - tedy kromě Bruichladdich, ale jelikož zásadně nekupuji vzorky (jako alkoholik se potřebuji pomazlit s celou lahví), koupil jsem jednou Laphroaig QC jen tak spolu s jinými lahvemi... Od té doby kupuji pravidelně - snad se sama vypařuje, nebo nevím. Tahle ostrovní whisky má však jednu podstatnou vadu - chutná také ženám!
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Laphroaig Quarter Cask

Příspěvek od Hunter »

Tím se pak asi vysvětluje to její ztrácení...to bylo, zdá se, velmi neprozřetelné, nabízet ji i něžnějšímu pohlaví :lol: Já tuhle značku klidně své polovičce nabídnout můžu, protože vím, že stačí přičichnutí a je mi s odporem vrácena...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
maiin

Re: Laphroaig Quarter Cask

Příspěvek od maiin »

Hunter píše:Tím se pak asi vysvětluje to její ztrácení...to bylo, zdá se, velmi neprozřetelné, nabízet ji i něžnějšímu pohlaví :lol: Já tuhle značku klidně své polovičce nabídnout můžu, protože vím, že stačí přičichnutí a je mi s odporem vrácena...
Nenabízel jsem (já sám mám málo), sama se přidala, odložila sklenku Prosecca Valdobbiadene, popadla Glencairn s LQC a nadšeně čichala a popíjela... Příště si k ní dovezu mého miláčka Octomore IV_167ppm - to už jí snad chutnat nebude :-)
BTW: Co mě na Laphroaig fakt nejvíc štve jsou ty jejich nekvalitní zátky z mletého korku a plastu. Takový korek se dává na vína za 1,50 EUR!!! Jsem fakt jedinej, komu to vadí?
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Laphroaig Quarter Cask

Příspěvek od Hunter »

Pokud se nedrolí, tak mi to nevadí, ale nejhorší korek jsem zažil u Mackmyry, tam to drobení napadalo do lahve, nevypadá to pak moc vábně.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Laphroaig Quarter Cask

Příspěvek od Jerry1 »

:arrow: Hunter
Tato vada je popsána tak, že whisky má korek :mrgreen: . Nějak se přenesla z vinného světa.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Laphroaig Quarter Cask

Příspěvek od Hunter »

To Jerry: Ahá, oni to vlastně udělali proto, abych si všiml, že tato láhev korek má :lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Laphroaig Quarter Cask

Příspěvek od Rescue »

Tak po Macallanu v sudové síle jsem přechutnal tento vzorek od Petra K. Tímto mu za vzorek děkuji (mimochodem jako za všechny ;) )
Aroma:medicinální tóny, ale jaksi jemněji než v základním plnění, zemitost, slámovitost, mořské řasy. Je sladší než 10y zvýrazňují se sladce ovocné, citrusové tóny. Po přidání 4 kapek vody na cca. 10cl se utlumují medicinální tóny a vzlíná ovocná sladkost a vanilka.
Chuť:Laphroaig - to je chuť sama o sobě. V QC je taková uhlazenější, sladší, není tak "medicínská", ale neubírá ji to na typickém charakteru. I v chuti je sladší, kouř je sladší a na povrch vyplouvá suchá dřevitost. S vodou vše zjemňuje.
Dozvuk:Dlouhý, vyrovnaný, sladce peprný. Přetrvává dlouhá "Laphroaigovitost".
Shrnutí:Výborná Islay whisky. Možná mi dnes více sedla vyšší uhlazenost tohoto plnění s více podtóny. Opět perla z Islay…
Uživatelský avatar
jumbo
Znalec
Znalec
Příspěvky: 251
Registrován: 20 lis 2013, 19:15
Bydliště: Ostrava

Re: Laphroaig Quarter Cask

Příspěvek od jumbo »

Má úplně první single malt whisky. Nad doporučením nováčkovi bych dneska hodně váhal, ale mě tedy maximálně příjemně překvapila a sedla mi.
Velikost:celá láhev
Aroma:kouř, rašelina, při několikáté ochutnávce jsme přišli na "tepláky od táboráku" - to je asi nejvýstižnější :)
Chuť:zpočátku sladká, nastupuje ostrá kořeněnost, zakončeno kouřem, (možná jsem chvilku cítil i trochu slanou příchuť)
Dozvuk:úžasný dlouhý kouř, pak hořký kouř, pak kouř (a samozřejmě ty tepláky)
Shrnutí:moc dobrá whisky, krásně kouřová, do sladka, ostra, moje první single malt vůbec, moc příjemné seznámení, určitě bych si dal říct znovu
Cyra

Re: Laphroaig Quarter Cask

Příspěvek od Cyra »

Přidávám popis další oblíbené lahvičky. První quarter cask jsem dostal k narozeninám společně s první lahví Arbegu 10y. Ovšem zde je provnávat nebudu. Porovnání bude, jak jinak než, se základní desítkou od Laphroaigu.
Aroma:Méně aromatická než základní desítka. Není tak mediciální. Více sladké vanilky. Zároveň trochu silněji zaštípe v nose. Víc procent je zkrátka znát.
Chuť:Sladká i slaná a opět ta vanilka (vanilkový kouř :P ). Krémová, lahodná. Špetka koření. Je sladší a zároveň peprnější než 10y, ale to přičítám vyšší voltáži. Jinak samozřejmě i zde je kouř a medicína.
Dozvuk:Podobné jako 10y, ale kratší, méně vyrazné. Není zde tolik výrazná sůl a lehká ovocnost. Spíše do krému s kořením. A ta vanilka....
Shrnutí:Je hodně podobná základnímu plnění, jen je trochu sladší a možná i vyváženější. Avšak s kratším a ne tak vyrazným dozvukem. Možná proto působí jemněji. Pro mě osobně je stejně dobrá jako o něco levnější 10y. Každá má své klady. Bodově by to byla remíza.
Odpovědět