Port Ellen 28 yo 7th Release

Odpovědět
kml

Port Ellen 28 yo 7th Release

Příspěvek od kml » 22 bře 2013, 21:48

Obsah 0,2 l, 54,7alkholu, stáří 29 let, nefiltrovaná pálená 1979 v islay collection. Původně jsem si to objednal právě kvúli této whisky, zbytek byl příjemný vedlejší produkt. Bohužel měli pouze poslední 2 kusy.
Barva: třpytivé zlato.
Aroma: sladké, květinové , rašelina, vůně Islay, komplexní.
Chuť: sladká a hřejivá, koření a rašelinové teplo se rozvíjí, stopy lékořice.
Dokončení: nasládlé a kořeněné a suché, dlouhé a nutící k dalšímu doušku. Neumím jinak popsat.
Výborná whisky. Bohužel špatná dostupnost a též ta cena. Tato byla celkem za hubičku, když jsem ji kupoval. Pokud bych hodnotil tak 91/100. Jako výkon/cena je pro mě Lagavulin číslo jedna. PE je ale komplikovaná a tím i chuťově lepší. Jsem rád, že jsem ji stihl koupit. Ještě mám doma 2 a 5 annual reserve. Doposud jsem neměl odvahu to otevřít, abych nebyl vzteklý. Ale myslím, že se nemusím bát. A když se dívám na současné ceny PE, nákup byl diskont. Pro fanoušky Islay by bylo dobré ji ochuutnat. Pro mě patří mezi 4 začky, které z tohoto regionu upřednostňuji ( Lagavulin, Bowmore, Laphroaig, PE). Zbytek je také výborný, ale toto jsou jednoznačně favorité.

Pozn. admina: Asi je to tato? https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... th-release
Změnil jsem stáří na 28 v nadpise prozatím.

Odpovědět