Laphroaig 10 yo 1999 Murray McDavid

Odpovědět
Shargard
Znalec
Znalec

Laphroaig 10 yo 1999 Murray McDavid

Příspěvek od Shargard » 08 kvě 2011, 20:11

Týden uběhl jako voda a já vítám všechny milovníky whisky u další recenze ze série ochutnávky na přání na tento úžasný destilát. Dnes tu máme opravdový skovst. Když tohle píšu, ruce se mi klepou nedočkavostí. Už samotný Laphroaig 10y je velmi oblíbený. No a my se dnes podíváme co s touhle medicínou udělá staření v sudech od famózního vína z oblasti Chateau Margaux.Pojďme na to

Webové stránky
http://www.laphroaig.com/

Laphroaig 10y 1999 Murray McDavid (46%)

Obrázek
Aroma:vúně bohatá, sexy rašelina, zralé mandarinky, nádeh pobřeží, a jakási hniloba naplaveného dřeva, trocha vínového aroma - ale jen zlehka což je velice příjemné - na nose parádní. Dozrávání v sudech od vína zmírňuje medicinálnost 10 ti letého standardu. Po delším čichání se mi tam objevili ještě datle.
Chuť:na jazyku usychá, kouř, rašelina, kořeněnost s lehkou pichlavostí, švestka, povidla
Dozvuk:dlouhý, sušší, hřejivý, ovocný, lehce kouřový a slaný, povzbudivý, zprvu trochu oné hniloby která se po chvíli vytrácí a nastupuje ovocný charakter. V samém závěru dozvuku se objevuje rašelina. Krásně cítíte tuhle whisky jak protéká jícnem až do žaludku. Skvělá záležitost
Shrnutí:Dostal jsem přesně to co jsem od tohoto kousku očekával - Skvělý zážitek.Celá tahle whisky je zahalená do lehce sexy hávu, což jí jenom prospívá.Zároveň tahle whisky může posloužit pro zařátečníky jako úvod před standadním plněním od Laphroaigu. Zkušenějším pak otevře celé své kouzlo.Výborná věc, kterou by měl každý zkusit . Po přidání pár kapek vody její vlastnosti zhutní, zesílí.
Body:85
cena lahve okolo 50 euro

To je pro dnešek vše a já se budu těšit na příští ochutnávku kde se podíváme na Glenmorangie Finealta!

Slainte Mhath
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Laphroaig 10 yo 1999 Murray McDavid

Příspěvek od Nethar » 22 srp 2011, 19:27

Jak je to naše fórum dobrá věc :-) Právě brouzdám na WhiskyAuction.com, narazil jsem na zajímavý Laphroaig: (edit: původní link už neplatí - http://www.whiskyauction.com/)
Vyhledám si ho v googlu a ejhle, Shargard nám o něm povídal u nás doma :-D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 23 srp 2011, 22:08

No vida jak je ten svět whisky malý :D
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 23 zář 2013, 22:19

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/11435
Web:http://www.laphroaig.com/
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:láhev
Naslepo:ne
Aroma:Nakyslý Laphroaig. Umírněný Laphroaig. Bonusové tóny, které bych naslepo necharakterizoval přímo jako víno, ale spíš jako nějaké kyselejší ovoce, borůvky, angrešt. Jejich přítomnost ubírá na dezinfekční "hnusotě" (však víte, že ji jenom škádlím, že ji miluju) čistého Laphroaigu. Nakonec jak si zvyknete, tak možná ale i ten cukříček najdete. Že tohle je moje krevní skupina asi nemusím zdůrazňovat.
Chuť:A najednou je to sladké a je to hladivé. Ale ne tak jako základní plnění, tady jsme procenty přece jenom výše, takže postupně sílí a je víc a víc pikantní, takže polkněme a...
Dozvuk:...je to tam! Laphroaig, kouř, sůl, dlouhý dozvuk, jdu si dát ještě!
Shrnutí:Umírněný Laphroaig, ale ne tak jako třeba Quarter Cask nebo Triple Wood, tady se abych tak řekl nesnižuje jenom hladina dezinfekce (no teď jim trochu křivdím), ale víno (předpokládám, že je to jeho zásluha) přidává další ovocné tóny. Já jsem hodně spokojený, tohle mi moc chutná. Ale zároveň musím přiznat, že jsem si snad nikdy nedal víc než skleničku. Tohle je skutečně pochoutka, která se musí v mírném množství, na víc jsem chuť neměl. Asi je to tím, jak je to co se týče dané kombinace chutí hodně výrazné.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 24 zář 2013, 09:32

Tak to jsem rád, že chutnala. S tou jednou skleničkou ses trefil do černého. Sice už je to dávno a měl jsem jen vzorek, ale dobže si vybavuju, že bych si hned další taky nenalil
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 27 zář 2013, 22:28

Barva:
Aroma:Nakyslé ovoce, růžové víno, pepř, to vše pod příkrovem rašeliny. (85 b)
Chuť:Štiplavá, nakyslá, výrazná, ostrá na jazyku, s rašelinou a trochou vyuzenosti. Tělo spíš tenčí až střední, přesto velmi dobrá. (87 b)
Body:86
Shrnutí:Na degustaci Bratrstva jsem hodnotil 85, po přechutnávce jsem body ještě posunul o bod výše, prostě mi šmakuje. Rozhodně mi chutná víc, než její sestřička 13y, asi za to může jiná kombinace sudů. Dobré pití.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Kiwi
New-make
New-make

Příspěvek od Kiwi » 11 bře 2014, 21:05

Za vzorek dekuji Netharovi.
Barva:
Velikost:Vzorek
Slepy vzorek:ANO
Aroma:Nasládlá rašelina, trocha dezinfekce, okena, jakási cukrová vata (taková těžká sladkost, která mi připomněla jednadvacetiletou Bennachie)
Chuť:Tady už je to jasná dezinfekční rašelina (a to hodně výrazná), po sladkosti ani stopa
Dozvuk:Vcelku dlouhý, rašelinový, dezinfekční
Shrnutí:Chuť a dozvuk super, ale ta vůně nebyla bohužel můj šálek; chuťově i dozvukem nejvíc připomíná Laphroaig

Odpovědět