Ballantine's 17 yo

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Ballantine's 17 yo

Příspěvek od Nethar » 23 úno 2011, 19:32

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ballantine's 17 yo

Příspěvek od Nethar » 28 kvě 2011, 13:32

Aroma:pro mě typické Ballantineovské ořechy a mandle, skořicový cukr, vanilka, sherry až trochu rumové aroma (rumové v uvozovkách samozřejmě), med - čili sladká vůně
Chuť:chladivá smetana, sladké dřevo, kořeněná
Dozvuk:příjemný mírný kouř, trocha kořeněné sladkosti, která přetrvává, sucho v ústech
Shrnutí:kamenujte mě, kamenujte, je to blended, má to šroubovací uzávěr, ale tohle mi prostě moc chutná. Vyvážená a zkušená whisky

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 28 kvě 2011, 13:47

Typické ořechy a mandle v Ballantines - úplně souhlasím..možná až amareto..zkušenost mám jen s klasickou a 12y
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 16 lis 2011, 19:06

S velkým očekáváním jsem se pustil do ochutnávky této proslavené Ballantinky, kterou Jim Murray vyhlásil nejlepší světovou whisky roku 2011.Za vzorek děkuju Netharovi.
Barva:
Aroma:Ve vůni poměrně slušná, plná oříšků, sladu, v přímém porovnání s Ballantinkou Finest je bohatší, ale ne nějak výrazně.Musím ve sklence hodně hledat a soustředit se.
Chuť:Celý nedočkavý ochutnávám... a zázrak se nekoná.Typický blend, dřevitá, sladová, dokonce mi v chuti Finest přijde téměř stejně dobrá.
Body:78
Dávám ochutnat i přítelkyni, aby se vyjádřila, a prý "to je jak Walker nebo Ballantinka když si dáš v hospodě..."
V rámci blendů slušná práce, ale nic víc.
Je opravdu třeba zvážit, jestli ten nepatrný přídavek v chuti a malý ve vůni je úměrný ceně zhruba o tisícikorunu vyšší oproti Finest.
Kamenujte mě, kamenujte, ale vyhlášení jako nejlepší whisky roku 2011 a udělení 97,5b pro rok 2012 beru jako plivanec do tváře těm, co vyrábějí opravdu kvalitní whisky. Otázkou tady zůstává, kolik za to Jimík dostal, pokud nic, asi je zralý na svěrací kazajku.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 16 lis 2011, 20:13

O bodech se asi nemá cenu bavit, víme, že Jim to hodnotí jiným stylem, to ani nechci znovu otevírat. Já si dokonce ani nemyslím, že whisky roku, kterou vyhlásí, musí být podle něho nutně něco, co je prostě ten rok nejlepší pití, jaké ochutnal, spíše ho nejvíce zaujalo, nebo v případě téhle značky to tuším bylo tak, že se několik let vytrvale držela na špičce a už si to vysloužila. Stejně tak nebudu spekulovat, jestli je Jim nezávislý, nebo závislý a kolik mu kdo dává nebo nedává peněz a jestli si může dovolit prostě jen tak vyhlásit whiskou roku nějaký humus, co si to absolutně o několik tříd nezaslouží a kdejaký Hunter a Nethar tomu rozumějí víc, takže jediné, co chci vlastně říct :lol: je, že mně tedy tahle whisky chutná hodně, není to nic výrazného jeho nějaká singlemaltka, ale je to právě krásně vyvážená a velice povedená blended (což nutně neznamená nižší kategorii, to by nám Paterson dal!). Znovu bych si ji za ty prachy asi už nekoupil, ale na druhou stranu těch peněz ani nelituji, zkušenost to byla dobrá a tímto se jí tedy zastávám ;-) Více takových plivanců do tváře, Jime, více takových kontroverzních rozhodnutí! :mrgreen:

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 03 dub 2016, 18:02

GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... nes-17-yo/
Alkohol:43 %
Aroma:Sherry, vanilka, ořechy, bez kouře, ale docela hravá.
Chuť:Sladká, ovocná, trošku víc alkoholovitá, než bych na 17 let čekal. Tady je ale náznak kouře a pepře, smetana a náznak oříšku, oproti dvanáctileté verzi mnohem zábavnější.
Dozvuk:Také ostřejší, než bych čekal, štiplavý a kořenitý jde i lehce do natrpkla až hořka. Dřevo a sucho. Jedna vlna sladkosti mladiny, která po každém doušku zvláštně vyvstane.
Shrnutí:Jim Murray ji ve své whisky bibli vychválil do nebes. Já to neudělám. Je to dobrá whisky zajímavá, chutná, ale za ty samé peníze je spousta jednosladových whisek, které jsou o moc zajímavější.
Body:84

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 10 pro 2016, 18:14

Barva:
Podrobnosti:0,04l vzorek z josého 75cl lahve
Aroma:Řídké, kouřeprosté. Vůně hledám, a tak nořím nos čím dál hlouběji, ale místo jednotlivých vůní se mi do nosu zařezává alkohol. Nakonec docela sladké, smetanově hladké. Exotické ořechy, trocha připáleného karamelu, jablek a žitné zatuchlosti.
Chuť:Uhlazená. Blendovitá, ale v tom lepším slova smyslu. Slad, obilí, kytičky, trocha medu a banánů.
Dozvuk:Sladký (ale trochu zhořkne), kratší, docela exotický (koření a opět ty banány, možná až banánky v čokoládě), opálené dřevo.
Shrnutí:Když k ní nebudu moc přičichávat, bude to příjemný blend na pití, byť poněkud nahořklý. Tak jako tak ale svoji lahev nepotřebuji.
Body:82
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 20 úno 2018, 22:23

ball17.jpg
ball17.jpg (7.7 KiB) Zobrazeno 1738 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/94920
Web:http://www.ballantines.com/
Velikost:lahev
Aroma:trochu nakyslé sherry ovocnosti a sušených hrušek. datle. čokoládové dřevo, oříšky, obilnost, chlebová střída.(b.1+/3)
Chuť:odpovídá vůni. lehčí. dřevo nijak přehnané, opálené. ořechy, čokoláda, jablečné křížaly. lehce hřeje. (b.2/4)
Dozvuk:sladký. dřevo sušše opálené. sušené ovoce (meruňky, papája), paraořechy. (b.1/2)
Shrnutí:nenáročné pohodové pití. podobnost se základní a dvanáctiletou verzí je patrná. tato je o fous výraznější a uhlazenější. přecijen ale na další lahev to není. (b.0/1)
Body:4+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět