Islay Mist 12 yo

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Radek
Profesionál
Profesionál

Islay Mist 12 yo

Příspěvek od Radek » 30 led 2014, 16:12

Tak k téhle whisce jsem přistupoval značně obezřetně, měl jsem zkušenost s její mladší sestřičkou a ta mi chutnala... na druhé straně jí Jim Murray udělil ve své kategorii 90 bodů a to už samo o sobě nevzbuzuje příliš důvěru.... tak to jsem na to žádostiv!!
islaymist12.jpg
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=islay-mist
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Trochu kouře se slanou vůní moře a na závěr se dostaví i přezrálé broskve.
Chuť:Poněkud zuhelnatělý cukr.
Dozvuk:Sladký cukrový, přičemž v puse zůstává pachuť uhelného mouru.
Shrnutí:Zajímavá whisky, ta symbiosa uhlí a cukru je bezesporu originální, ale znám lepší kombinace. Mě to dost zklamalo, po té 8y jsem měl větší očekávání, ale od Jima se to celkem dalo čekat. Jen by mě zajímalo zda je ta 8yo opravdu lepší nebo zda jsem tehdy byl jen benevolentnější.
Body:78
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Radek
Profesionál
Profesionál

Re: Islay Mist 12 yo

Příspěvek od Radek » 30 led 2014, 16:19

Teď jsem si přečet co jsem kdysi napsal k 8yo (Islay Mist) a musím uznat že po blendedovitosti zde taktéž není ani vidu, ani slechu..... ale ten mour, ten mour!! :twisted:
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

FOL_65
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FOL_65 » 25 lis 2015, 21:40

Aké odborníčky pracujú v našom miestnom obchode s fajnovým alkoholom, dokazuje historka, keď som ukázal na tento blend, že ho kúpim. Mladá pani na to: "Ten Islam Mist ?" Len to nie, pre pána :D

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 26 lis 2015, 20:54

FOL_65 píše:Aké odborníčky pracujú v našom miestnom obchode s fajnovým alkoholom, dokazuje historka, keď som ukázal na tento blend, že ho kúpim. Mladá pani na to: "Ten Islam Mist ?" Len to nie, pre pána :D
Fakt máte ve Snině obchod s fajnovým alkoholem? To čumím.
Jinak mě ta Snina zaujala, jednak vím, že tam žijou Rusnáci, a za druhé jsem byl na vojně s Jožo Turíkem (ročník bude +-1972), náhodou ho neznáš? Svět je občas malý... :D
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

FOL_65
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FOL_65 » 26 lis 2015, 21:14

Áno, máme tu takÿ obchod. Nájdeš vňom Laphroaigy, Bunnahabhainy, Cardhu (mňam) a iné. Meno Turík mi niečo vzdialene hovorí, veď by aj malo, je len pár rokov odo mňa mladší :)

Odpovědět