Cutty Sark Prohibition Edition

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Cutty Sark Prohibition Edition

Příspěvek od Hunter »

CuttySarkProhibitionEdition_zps85c090f4.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53387
Alkohol:50 %
Barva:
Aroma:Slad, ořechy, citrusy, dřevo a javorový sirup. Lehce nasládlá a olejnatá. Oproti přímo srovnávané Passport Scotch je velmi výrazná. (83 b)
Chuť:Je znát, že má 50%. Robustní, olejnatá, trochu rašelinová, pak zase sladce kořenitá. Chuť je dost proměnlivá, těžce popsatelná, ale vím jistě, že mi chutná. Je tam i med a snad i náznak sherry. (84 b)
Shrnutí:Dovezl jsem si vzorek z Whiskyfestivalu 2014, po dobré zkušenosti se základním plněním Cutty Sark. A tahle byla ještě lepší. Na blend výborná, ovšem i cena je už o dost vyšší, na topalkoholu asi 700,-Kč. Což je o trochu víc, než bych si přál, ale i tak je to pro mě dobrý tip pro případný nákup. Přímý souboj s blendem Passport Scotch, ale cenový i kvalitativní rozdíl byl dost výrazný, takže nerovný boj. Obě ale obstály se ctí.
Body:84
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Cutty Sark Prohibition Edition

Příspěvek od salam15 »

WF 2015, byla sobota a já již třetí den za sebou degustoval, tak vám nemusím říkat, že jsem měl trochu roupy. A tak jsem si vyzkoušel toto, co se mi podle Hunterova popisu líbilo a uvažoval jsem o lahvi. Dopadlo to tak, že mi to chutná a chci si koupit lahev.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Cutty Sark Prohibition Edition

Příspěvek od Nethar »

Nebyla zase tak drahá, takže jsem ji v sobotu na whisky festivalu použil jako výplach na pročištění chuťových receptorů po hamburgeru :-) :twisted: Docela dobře mi voněla, trochu lihovitě. Body: 80,36 :shifty:
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cutty Sark Prohibition Edition

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/c ... n-edition/
Aroma:Alkohol je ve vůni patrný a má malinko náznak okeny. Rašelina je velmi jemná a whisky je, když si odmyslím tu okenu docela příjemná převážně tvořená citrusy a kořením ke dominuje pepř. Dokreslují to tóny třtinové cukru.
Chuť:V chuti bych si snad dovolil tvrdit, že cítím velmi sladké sherry kterému navíc pomáhají tóny velmi tmavého třtinového cukru s černým pepřem a značným množstvím karamelu a trochou čokolády. Je olejnatá až krémoví i přes svých 50 %.
Dozvuk:Chuť se do dozvuku přelívá tak nějak celá jen se postupně vytrácí jednotlivé složky a až zbude jen pepř s trochou jemné hořkosti. Navíc se celým dozvukem, který je středně dlouhé linou tóny citronové kůry.
Shrnutí:Koupil jsem ji na krásných 555 Kč, což byla velmi slušná cena. Dnes je dostupná skoro o 100 Kč dráž ale i tak je to velmi slušný kousek. Silná pitelná jen škoda okeny ve vůni ta celý dojem poněkud sráží.
Body:80
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Cutty Sark Prohibition Edition

Příspěvek od xenopus »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53387
Alkohol:50 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek na WLP 2017
Aroma:Nepříjemné, smradlavé, prosté, lihové. Lehce slané, jinak prostě blend.
Chuť:Překvapivě mohutná, olejnatá. Slad, lehce karamelky, pak se objeví slanost a řasy (styl jako HP), nedozrálý banán.
Dozvuk:Spíš kratší, nepříliš výrazný. Solené máslo, buráky, nafta.
Shrnutí:To fakt k blendu nesmím čichat? Trochu lepší blend, hlavně v chuti je to (na poměry) bomba, ale... měl jsem na ni lepší reference.
Body:79
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Cutty Sark Prohibition Edition

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53387
Web:https://www.cutty-sark.com
Alkohol:50 %
Velikost:vzorek
Aroma:poněkud lihovější. z ostatního lze zachytit ovocnost (moruše, angrešt), zlehka dřevo a něco nasládlé vanilky způsobené asi AO. (b.0+/3)
Chuť:chlastovité jehličky. nasládlost, umělost a nahořklost. raději polykám. (b.0+/4)
Dozvuk:v krku pálivý, nahořklé dřevo, ořechy a přetrvávající umělost. (b.0/2)
Shrnutí:slepý duel dvou vzorků Cutty Sark z Whiskyfestu - Prohibition vs Storm. tato mi teda hodně nesedla. tipuju víc procent. po pár kapkách vody se sice otupila lihovost, ale jinak stále nic moc. možná na míchání, samotné nebrat. zklamání. (b.0/1)
Body:1
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Cutty Sark Prohibition Edition

Příspěvek od tornado »

Cutty Sark Prohibition Edition

Alkohol:50 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z WhiskyFestu 2018
Aroma:Lehké. Jemně lak na nábytek, kakao / čokoláda, náznak koláčového těsta. Po odstání se aroma zvýrazní, lak zmizí a hodně připomíná rum (kakao, rozinky).
Chuť:Hutná, na jazyku se decentně ozvou vyšší procenta. Med, rozinky, kakao, skořice. Opět mi to připomíná rum.
Dozvuk:Lehce zahřeje ústa a chuť pozvolna odeznívá.
Shrnutí:Příjemný, jednodušší kousek s vyšším ABV. Na nenáročné popíjení může být fajn.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Cutty Sark Prohibition Edition

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53387
Alkohol:50 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:méně výrazné. ořechy. zelené, travnaté. trochu dřeva, spíše k AO, špetka vanilky. lehce plastové. (b.1/3)
Chuť:jehličkuje. mírně nahořklé dřevo, žluklé ořechy. karamelově nasládlá. špetka kávy, lékořice a zakápnuté citronem. (b.1+/4)
Dozvuk:hřejivý, bylinkově větrový, starší dřevo a ořechy. sněhové pusinky. (b.0+/2)
Shrnutí:47%? tipuju nějaký blend. nezaujal. (b.0/1)
Body:3
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Cutty Sark Prohibition Edition

Příspěvek od nobynoblhoch »

Mel jsem celou láhev před pár týdny? a musím podpořit tornáda než joseho...krásně voňavá,chuť sladká,toffee,pepř,vanilka,trocha alkoholu jako připomenutí že nepijes 40%
Osobně můžu říct že v rámci blendu nema moc soupeřů a kdo rád sladsi whisky tak at neváhá vůbec. Nebál bych se ji postavit proti Bunnahabhain 12
Odpovědět