Johnnie Walker Double Black

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od Jerry1 »

JW Double Black.JPG
JW Double Black.JPG (14.35 KiB) Zobrazeno 9938 x
[vzorek]Ano[/vzorek] [naslepo]Ne[/naslepo]
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/50624
Barva:
Alkohol:40,0 %
Aroma:Lehce kouřové, lehce nasládlé.
Chuť:Řídká až prázdná, rozhodně jsem čekal více.
Dozvuk:Krátký až skoro žádný, co také chtít za dozvuk, když to nemá skoro žádnou chuť.
Shrnutí:Vůně vám dá naději, že by to snad mohlo být dobré. Ale není, je to naprosto obyčejný blend, který mě ničím nezaujal.
čmáral
New-make
New-make
Příspěvky: 76
Registrován: 10 dub 2013, 16:07

Re: Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od čmáral »

zdravím Jerry1 ;) vopravdu je to tak slabý :roll: má vůbec smysl načínat, když mi láhev nadělil Ježíšek a Black mi nepřišel před lety až tak bad :(
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od Jerry1 »

Musíš vyzkoušet sám, třeba zaujme. Já jsem měl standardní vzorek, který mě moc neoslovil.
Načni a napiš, jaké to bylo, aspoň tady bude další názor.
čmáral
New-make
New-make
Příspěvky: 76
Registrován: 10 dub 2013, 16:07

Re: Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od čmáral »

no ... na láhev časem dojde ... z blended whisky ... Chivas Regal 12yo se dá ... Ballantine´s 12yo také můžu ... určitě víc, než třeba single malt Speyburn Bradan Orach či Auchentoshan Springwood, z nichž mám opakovaně "husí kůži" ... tolik z mých zkušeností :oops:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od Nethar »

Měl jsem nedávno slepý vzorek od salama (děkuji) a nebylo to špatné.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/50624
Aroma:Ve vuni kvetinky i s takovym mirne drevite-kourovitym troškem. Řekl bych stylove kdesi pobliz Highland Parku, nevyrazný Oban, apod. Časem sládne.
Chuť:V chuti jemna, tech 40 % bude asi odpovidat. Takova klasika.
Dozvuk:Dozvuk trochu nasladly, drevity, zadna horkost. Rekl bych droboucce vylepsena kourem nebo drevitosti, tabakem, rikejme tomu jak chcete, Highland stylova klasika - na jazyku zustava takova nejaka kozenost drevita, opalene drevo, primo raselina to neni, ale sladka kytickarna taky ne.
Shrnutí:Po prechutnani musim jeste pul bodu pridat. Nesmělá, ale pohodová. Za ty prachy si radši koupím Talisker, ale blend jsem v tom netipoval, spíš nevýraznou single maltku.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od salam15 »

Kde se vzala, tu se vzala u mne ve spíži lahev Jeníka
Aroma:Velice příjemné, květinky, dřevo, trocha kouře a taky taková zvláštní sladkokořeněná vůně, co mi připomíná nějaké pečivo, ale nevím jaké.
Chuť:Sladká, hladivá, sametová. Nakonec dostane člověk chuť dřevěného uhlí (asi ty hodně opalované sudy) a tabák. S dalším ochutnáváním přichází i určitá peprnost, ale nijak dramatická.
Dozvuk:Krátký až střední - tam je to uhlí
Shrnutí:Přiznám se, že jsem spokojen. Podle toho, co se tu o JW obecně píše, tak byste si o něj neopřeli kolo (snad kromě Króči a již nevyráběné Green Label). Já zatím měl tu čest s Double Black a Platinum a obě mi přijdou jako chutné whisky, které bych si dal kdykoliv znovu. Ani u jedné by mne u slepého testu nenapadlo, že se nejedná o single malt. Jasně, není to žádná výrazná, razantní záležitost, ale za SM ze Speyside bych to klidně zaměnil. Je fakt, že s cenou přes 700,- za lahev, budu kupovat jiné whisky, ale když u mne nějaká lahev skončí, tak se rozhodně nebudu zlobit.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Kiwi
New-make
New-make
Příspěvky: 180
Registrován: 30 pro 2012, 20:16

Re: Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od Kiwi »

Johnnie Walker Double Black

Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:hodně silně alkohol, a to dost dlouho, dále taková hutná ovocnost, mokré listí
Chuť:nic moc zvláštního, jakási trpkost
Dozvuk:krátký, nevýrazný, nasládlá kůra
Shrnutí:ničím výjimečná whisky, která mě nijak neoslovila
Uživatelský avatar
AdamAaron
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 42
Registrován: 03 zář 2014, 20:54
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od AdamAaron »

Pro mne převeliké zklamání. Za moc peněz málo muziky.
FAJNI WHISKAŘI OSTRAVA
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od salam15 »

Double Blacka jsem přechutnal spolu s Red a Green Label a zarazilo mne, jak málo má vůně, z první recenze si pamatuji, že jsem aspoň něco cítil, teď jsem měl problém zjistit, co že to je ve sklenici, v poměru cena/výkon by nejspíš vyhrál Red, ale DB je hladší a líbí se mi jeho pepřovitost, kterou Red postrádá.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/50624
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Aroma překvapivě výrazné a silné. Borové dřevo, pryskyřice, zároveň sladké, med, chvilkama až do nahnilé ovocnosti (to je trochu rušivé) a mírné nakouřenosti. (84 b)
Chuť:Blend je znát, ale je dost olejnatý, což se mi líbí. V dochuti dřevo, uhelnatost, popel. (82 b)
Body:83
Shrnutí:Testoval jsem vzorek od salama (díky!), přímo jsem srovnával se stájovým Green Labelem 15 yo, abych měl lépe nastavenou laťku. V rámci blendů určitě nadstandard.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět