Johnnie Walker Double Black

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/j ... ble-black/
Aroma:Pryskyřice, máta, med, dřevo jehličnanů, lák z okurků, jemný kouř.
Chuť:Sladké kouřovitá dřevitost s náznaky skořice a láku od okurků a zvláštní trpkosti.
Dozvuk:Nudný, krátký, skoro se vám chce říct: kde je ten dozvuk? Tu vteřinku či dvě, které máte na to, abyste si uvědomili, co se v dozvuku skrývá, stihnete věnovat tomu, že zmizí lák z okurků krátce zesládne, víc než jak je sladká v chuti. Oprostí se od kouře a zmizí s lehkým zavibrováním drsnější hořkosti.
Shrnutí:Když ji ulovíte v Tescu za 565 tak ji berte za regulérní cenu, ale rozhodně nestojí. Navíc má šroubovací vršek. Kupte si klasický Black nebo lépe Green. Výhodou je, že tahle whisky není ostrá. Vůbec. Jen jaksi perlivá. Ale celkově zklamání
Body:74
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od tornado »

Johnnie Walker Double Black

Alkohol:40 %
Velikost:láhev
Aroma:Kouř suchého dřeva
Chuť:Nejprve trochu medové nasládlosti, pak hodně suchého kouře.
Dozvuk:Nasládlost se projevuje trochu víc, kouř je ale stále dominantní, ke konci nepatrně nakyslý
Shrnutí:Když ji ulovíte v Tescu s 50% slevou, tak je to dobrý nákup. Nikterak složitá, ale příjemně nakouřená whisky.
frydas
New-make
New-make
Příspěvky: 110
Registrován: 04 črc 2017, 15:00
Bydliště: Brno/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od frydas »

Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Možná díky prostředí a předchozímu Ardbegu 10yo mi přijde ve vůni slabší, po nakouřeném dřevu a klasicky nemocniční dezinfekci, jablka
Chuť:I v chuti mi přijde slabá, taková vodička, nic moc výrazného.
Dozvuk:Krátký, téměř okamžitě odchází
Shrnutí:Musel jsme se zeptat číšníka, jestli mi nalil ze správné flašky, protože jsme si připadl jako, kdybych pil ředěný red label :D. Na druhou stranu neurazí, nenadchne a ve výsledku to může být jednoduché pití do společnosti, já bych si ale flašku nepořídil, cena mi přijde příliš vysoká, za nijaký požitek, blenders batch za polovinu ceny byl podle mě o dost lepší
Body:79
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od lalos »

Info:Uvítací dram letošního whiskyfestivalu, takže jsem měl možnost jej přechutnat i ve směsi s Haggisem. Poznámky jsem udělal strohé, ale náhodou jsem na něj znovu narazil u kamaráda, takže jsem měl možnost přechutnat.
Tento blend vychází z klasického Black Labeblu, oproti kterému má mít větší obsah whisky ze západního pobřeží Skotska, zejména z Islay a také mělo být použito větší množství heavily charred sudů pro větší intenzitu kouřových tónů.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/50624
Web:https://www.johnniewalker.com
Alkohol:40 %
Barva:Deep Copper – barveno - filtrováno
Velikost:Uvítací panák na WF2019 + přechutnání u kamaráda
Aroma:Lehounký kouř, opálené dřevo, pražené mandle, vanilka a káva. Po paměti lehce výraznější než Black Label.
Chuť:Sladká, jednoduchá. Vanilka, kofila, lehká hořkost, kořenitost, lihovost.
Dozvuk:Krátký, vodový. Nějaké koření, trocha medu a vanilky a je fuč.
Shrnutí:V podstatě do baru nebo hospody je to fajn blend, který mi chutná víc než Black Label. Na druhou stranu moc velký zážitek to taky není. Příjemné vjemy sráží lihovost grain whisky a taky slabá procenta. Za ochutnání dík, jinak jsme se ale asi viděli naposledy.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od Duthoron »

Alkohol:40 %
Aroma:Příjemná sladkost, vanilka a čokoláda, hezká kombinace.
Chuť:Zpočátku taková nijaká, vzdálená sladkost a kouř, ale příjemná, pak se objeví nasládlé dřevo, jako lékořice a nějaké koření.
Dozvuk:Velmi krátký se stopami kouře a dřevité hořkosti.
Shrnutí:Vůně je příjemná, ale v chuti se celá whisky nějak ztrácí, trochu to zachraňuje ta lékořice taková solidní nahořklost. Při první skleničce mi přišla hodně plochá, další byly o něco lepší, ale celkově moc nezaujala.

Těžko se popisuje, takže už mám pátou skleničku, to aby člověk kvůli recenzi vypil půl lahve… :roll:
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Johnnie Walker Double Black

Příspěvek od Kobalt »

Alkohol:40 %
Aroma:Hutná, zemitá, kořeněná a sladká, stopy spálenosti a rašeliny, sladká obilnost, jemné a příjemné, lehčí, stopy jablek.
Chuť:Silně zemitá, pichlavě rašelinná, sladká spálenina, lehčí ale hutná, výrazná, zjemní.
Dozvuk:Sladká zemitost, sladká rašelina, hořká čokoláda, černý čaj, pu ehr, dlouhý.
Shrnutí:Výtečný rašelinný blend, tohleto by tedy šlo.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět