King Robert II Deluxe

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

King Robert II Deluxe

Příspěvek od Hunter » 20 bře 2015, 19:45

King Robert II Deluxe_zpsjsasumj0.jpg
Barva:
Alkohol:43 %
Web:http://www.ianmacleod.com/brands/king-robert-ii
Aroma:Překvapivě plná vůně, ořechová až s takovým příjemným sherry nádechem, lehce pomerančová kůra. (82 b)
Chuť:Ořechy, šťavnatá ovocná nasládlost, opět sherry vliv, v dochuti suchá, dokonce s jemným rašelinovým nádechem. (82 b)
Body:82
Shrnutí:Konečně po delší době zajímavý, cenově velmi přijatelný blend s přidanou hodnotou, kterou jsou zmiňované pomeranče, šťavnatost, sherry a jemná rašelina.
Už síla alkoholu 43% se mi zamlouvala, dávala tušit, dle dosavadních zkušeností, že by se mohlo jednat o zajímavý blend. Když ještě dodám, že za ním stojí firma
Ian McLeod, už to možná tak překvapivé nebude. V Travel free zakoupena litrová verze za 343,-Kč. Ian McLeod má v této řadě King Robert II v síle 40%, pak tuto
43% Deluxe verzi v Travel retail a pak ještě verzi 12 yo Highland Single Malt.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Duthoron
Znalec
Znalec

Re: King Robert II Deluxe

Příspěvek od Duthoron » 27 dub 2015, 21:06

Tak jedna recenze vzniklá před odjezdem na WF2015:
Aroma:Sušené meruňky, rozkrájený pomeranč a trochu snad i sladké jablečné pyré.
Chuť:Kyselé jablko nebo spíš limetka, pomeranč přechází do grepu a při delším kousání se objevuje nějaký lískový oříšek.
Dozvuk:Někde na pomezí chuti a dozvuku to kratičce zesládne, dozvuk sám je suchý, ovocný a kratší.
Shrnutí:Docela dobrý blend (za TF klubovou cenu 250 Kč/litr nemá konkurenci). Nenáročné pohodové pití k táboráku. Mohli by se docela dobře doplňovat s táborovou oblíbenou Passport Scotch, která je sladší a kouřovější.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 27 dub 2015, 22:08

Děkuji Hunterovi za vzorek.
Web:http://www.ianmacleod.com/
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:nepříliš výrazné, nijak negativní, jednoduchá ovocnost, spíše jde do kysela
Chuť:není snad hořký, ale je nezajímavý, normální levný trochu umělohmotný blend
Shrnutí:Koeficient cena/výkon snad dosahuje nízkých hodnot, ale v kombinaci s malou cenou (která je někde na úrovni Printer's) není výkon takový, aby se mi zachtělo lahve. Snad jsem zmlsaný, ale chuť pít bych ji asi neměl ani u toho táboráku, zůstala by pro návštěvy.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 19 srp 2015, 16:11

Aroma:Pomerančová marmeláda s kousky sušené pomerančové kůry, sušší.
Chuť:Šťavnatá, pomeranče, tóny dřeva, při delším povalování alkoholovost.
Dozvuk:Hořká čokoláda a pomerančové slupky.
Shrnutí:Výrazně ovocný a nenáročný, díky Travel Free asi vítěz kategorie "Nejlevnější blend co (ještě) chutná".
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 15 zář 2015, 17:27

Přidal jsem ji právě na whiskybase. Jen mám prosbičku, pokud má někdo celou nenačatou lahev, kdyby byl té ochoty a vyfotil ji před bílým pozadím (tím nemyslím takovéhle :obscene-buttsway: ) a fotku mi poslal na mail, který sdělím v soukromé zprávě. Díky předem za spolupráci.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 18 zář 2015, 13:36

Akce ukončena, Senoy už fotky zaslal, tímto mu ještě jednou děkuju.

Obrázek

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 26 zář 2015, 20:44

Přidána i se Senoyovo fotkou na WB. https://www.whiskybase.com/whisky/72090 ... -ii-nas-im

Obrázek

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 05 říj 2015, 22:32

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/72090
Aroma:lihově ostřejší. obilná. silná a intenzívní sherry zatuchlost. vínová kyselost se prolíná s vanilkovou sladkostí a ořechy. mango (b.2/3)
Chuť:hlavně dřevitá. nastupuje nakyslá sherry ovocnost, ořechy. pak cukrová sladkost a co to? snad i jemně kouř (b.1/4)
Dozvuk:krátký v nasládlé dřevitosti s výraznější grepovou nahořklostí (b.0/2)
Shrnutí:nenáročný blend, lehce nadprůměrný. vůně překvapivě pěkná. za vzorek děkuji Hunterovi. (b.0/1)
Body:3
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 08 dub 2016, 09:25

Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Vůně je podobně bohatá, jako u souběžně testované Ballantines 12 yo. Citrusy, med, rozinky, pomerančová kůra a ořechy. (82 b)
Chuť:Ladí s vůní. Plnost je na blend fajn. Ořechy, uhlazená chuť. Ovocný šmrnc návdavkem (zralé, sladké, šťavnaté ovoce). (81 b)
Body:82
Shrnutí:Ochutnáno v rámci slepého testu čtyř blendů, který jsem si uspořádal sám za pomoci tatíka. Jednalo se o tyto whisky: Ballantine's 12 yo, Whyte and Mackay Special, Queen Margot 3 yo a King Robert II Deluxe. Test to nebyl vůbec snadný, tři lahve ze čtyř byly kvalitativně velmi vyrovnané, pouze Queen Margot byla lehce rozpoznatelná svou o dvě třídy slabší kvalitou, vyloženě však nezklamala ani ta. Zbylé tři blendy hodnotím jako velmi zdařilé a v mém bodování se všechny tři dostaly za hranici osmdesáti bodů. V prvním kole jsem hodnotil jen přičichnutím ke glencairnům, poznamenal si své dojmy a dle tatíka, který plnil roli odborného dohledu, jsem prý všechny identifikoval správně. (Což jsem ale netušil a nebylo mi samozřejmě nic ani naznačováno). Ovšem po ochutnávkách už jsem si tak jistý nebyl, a nakonec můj konečný verdikt byl takový, že jsem správně rozpoznal Queen Margot a King Robert II Deluxe, a zaměnil jsem mezi sebou Ballantine's 12 yo a Whyte and Mackay special. Konečný výsledek byl takový, že na prvním místě se umístil King Robert II Deluxe (82 bodů), na těsném druhém společně B12 a W and M (81 bodů) a daleko za nimi byla základní Queen Margot z nabídky Lidlu (72 bodů).
Pokud ale vezmeme v úvahu i poměr cena/výkon, bodovaly by společně whisky King Robert II a Whyte and Mackay Special, protože běžná cena přes 800 korun za Ballantinku je vzhledem ke kvalitě hodně přemrštěná. Já ji však kupoval v akci za polovic v létě v Albertu, kdy byla z 880,- kč zlevněna na 440 korun, a tato cena mi přijde adekvátní a v pohodě.

Ballantinku 12 yo jsem uchutnával několikrát na podzim a v zimě, a jednu recenzi jsem už měl připravenou asi ¼ roku, ale nezveřejněnou, s tím, že ji ještě případně upravím dle výsledků slepého testu. Bodově to nakonec bylo nachlup přesné skóre.
Základní Lidlovskou Queen Margot jsem měl kdysi jen jednou jednoho frťana, nyní nemohla v takto silné konkurenci uspět, možná by bylo zajímavější ji srovnat s Ballantinkou Finest a podobnou třídou blendů. Propadák to nebyl, ale jak jsem procházel poznámky na Queen Margot 3 yo, 5 yo a 8 yo, jako nejzajímavější se mi z nich jevila verze 5 yo, kterou bych asi z produkce Lidlu doporučil k ochutnání začátečníkům nebo jako běžné levné pití pro návštěvy, které nic lepšího neocení.

Whyte and Mackay Special jsem pil před tímto testem jen jednou, u táty v lednu tohoto roku, měl jsem už sepsanou recenzi, ale opět jsem čekal ještě na společnou přechutnávku. V lednu jsem v poznámkách měl 82 bodů, po testu drobná korekce na 81.

King Robert II Deluxe je takovou mojí blendovou stálicí, v TravelFree bývá za velmi rozumnou cenu v litrové verzi a máme ji stále doma já i táta. Ve své třídě mi prostě sedí. Před tímto testem jsem si od ní dal na asi 4 měsíce pauzu, abych měl slepý test trochu těžší, ale nakonec jsem ji poznal podle jejího šmrncu pomerančové kůry. Nutno ale přiznat, že při porovnávání vůní B12, WaM a King Robert byly ty rozdíly opravdu drobné a hodně mi test naslepo motal hlavu.

Obrázek

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 16 říj 2017, 14:41

Děkuji Hunterovi za slepé vzorky ;-) Připravil mi je už tuším na festival 2016, dostal jsem se k nim až nedávno v rámci vzorkového úklidu.
Ponechávám původní i novou recenzi.
Barva:
Alkohol:40 %
Naslepo:ano
Akce:Tajemné vzorky od Huntera
Aroma:Vínová brandy vůně, citronová kůra, tráva a cukr.
Chuť:Sladká, olejnatá, spíš málo procent (40-43).
Dozvuk:Nepříliš bohatá, taková brusinková, kandované ovoce, víno, cognac.
Shrnutí:Není to úplně mnou vyhledávaný styl, ale je to ok.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět