Grant's Voyager

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

Grant's Voyager

Příspěvek od Kobalt » 26 bře 2015, 19:33

gv.jpg
gv.jpg (27.74 KiB) Zobrazeno 1674 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/56352
Alkohol:40 %
Aroma:Med, rašelinný kouř.
Chuť:Medová sladkost a rašelina.
Shrnutí:Jednoduchá a příjemná, není extrémně intenzivní. Velice lehce a dobře pitelná.
Koupeno v Travel Free a rozhodně nelituju (navíc, za tu cenu). Když jsme na začátku ochutnal, tak mě napadlo, že mi připomíná sladší a zároveň ostřejší (kouřovitější) Red Label, ale neměl jsem tu šanci je proti sobě porovnat.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Grant's Voyager

Příspěvek od xenopus » 22 říj 2016, 19:39

Napřed nějaké marketingové kecy z krabice:
Grant's Voyager byl vytvořen na paměť Charlese Gordona (1866-1929), mezinárodního cestujícího a zetě našeho zakladatele Williama Granta. V roce 1909 Charles Gordon odplul parníkem do Bombaje za účelem nalezení nových trhů pro Grantovu whisky a rozšíření rodinného byznysu - během této úžasné roční cesty zavítal také do Šanghaje, Sydney, Karáčí nebo Kuala Lumpuru. Byla to plavba, kvůli níž zanechal daleko za sebou, ve Skotsku, svou ženu a děti. Tato whisky je poklonou tomuto muži, který se vydal do tak výjimečných dálek, aby tam prodával naši whisky. K poctě Charlese Gordona a jeho dlouhých cest zaoceánským parníkem jsme vytvořili lehce nakouřený blend se sladkým obilným a medovým dokončením - s vůněmi, které pro něj znamenaly domov.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/56352
Alkohol:40 %
Barva:
Podrobnosti:1l lahev L1Y 7157 1709 17·30
Aroma:V zásadě jednoduché a příjemné, alkohol neštípe a dává tušit kouřovou chuť, pro Grant's netypickou. Kouř, ovocná sladkost, trocha karamelu a obligátních rozpouštědel.
Chuť:Průměrně intenzivní, průměrně hladká, nadprůměrně návyková. Kouř, uhlí, hrušky, angrešt a fíky, dřevěná sladkost.
Dozvuk:Spíš kratší, kouř se vytratí, zbyde hořkost (ale ještě jakžtakž snesitelná) a jako poslední v dozvuku zůstává medová sladkost připomínající bílá fortifikovaná vína, což se mi hodně líbí. Kouř, nakyslé hrušky, med, dřevo.
Shrnutí:I s tím kouřem charakterově patří do mé oblíbené rodiny Grant's, rozhodně mi ale chutná víc než základní Family Reserve. Chuťově mi na blend vyhovuje hodně, i víc než Passportka, která mi z nakouřenějších základních blendů chutná nejvíc. Celkový dojem kazí ta hořkost. Za litrovku docela příjemná cena, pro mě adept na nákup další lahve na takové to nezávazné večerní popíjení z whisky tumbleru, např. při sledování filmu.
Body:78,5
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět