Campbeltown Loch 5 yo

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Campbeltown Loch 5 yo

Příspěvek od Hunter »

campbeltown loch blend whisky_zpsj0xeh2vj.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/42220
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Svěží ovocnost (hlavně jablka) s trochou medu a s rašelinou, citrusy, dokonce v ní cítím Laphroaigovou jódovost. Aroma je zajímavé, sice lehčí, ale na blend velmi povedené. (83 b)
Chuť:Tělo je tenčí, trochu řídké, s rašelinou, medem, dřevem, které se ozve hlavně v dochuti. (78 b)
Body:81
Shrnutí:Tento blend v sobě obsahuje dle dostupných informací Longrow a Sprigbank. Ač svou velmi světlou barvou nevypadá nijak lákavě, má ve své kategorii co nabídnout, doporučuju k ochutnání. Sehnal jsem v Diosu miniaturu, v dobách, kdy ještě občas reagovali na požadavky zákazníků.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Campbeltown Loch 5 yo

Příspěvek od xenopus »

Tady je na tom nejlépe vidět, jaké nepřesnosti se vyskytují na WB. Zatímco Hunter měl k dispozici (podle popisu) pětiletou verzi, já měl NAS, podle WB lahev se stejnou etiketou. :think:
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/79682
Alkohol:40 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek na WLP2016
Aroma:Prosté, není štiplavá, poměrně tenké. Zvláštní slanost, samozřejmě obilí.
Chuť:Zpočátku lehká, pak vyskakuje do intenzity, to je pěkné. Má váhu. Obilí, zvláštní kořenitá štiplavost jako v rye.
Dozvuk:Středně dlouhé - na blend až překvapivě dlouhé. Obilí (výrazně grain), spálené dřevo, jablka, slanost.
Shrnutí:Dobré, poněkud jednostranné pití, u něhož mě zaujal akorát ten vývoj v intenzity v chuti.
Body:79
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Campbeltown Loch 5 yo

Příspěvek od tornado »

Campbeltown Loch

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z Whisky Life! Prague 2017
Aroma:Lehčí, docela příjemné. Trochu nakyslosti bílého vína, dřevo a guma. Po odstání se přidá špetka kouře.
Chuť:Příjemná, hutná. Lehčí dřevitá kořenitost, med, citrony, nepatrně suchý kouř.
Dozvuk:Pozvolna doznívá chuť s nepatrným náznakem slanosti.
Shrnutí:Jednodušší, ale příjemný kousek. Na blend jde ve své cenové kategorii o velmi milé překvapení.
Odpovědět