The Lost Distilleries Blend Batch 6

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

The Lost Distilleries Blend Batch 6

Příspěvek od Nethar » 10 pro 2015, 19:45

Dnešní porovnání bylo blendové, ale byly to blendy na vysoké úrovni. Black Bull 12 je zdařilý blend od Duncan Taylor, ale vůči cenově nedostupnému The Lost Distilleries Blendu si stejně "neškrtnul". To, že to nejsou blendy jen tak ledajaké ukazuje už síla alkoholu.
The Lost Distilleries Blend obsahuje whisky Mosstowie, Port Ellen, Glenisla, Imperial, Caperdonich, Glen Mhor, Brora, grain je z Port Dundas. Nevím, jestli to jsou výhradně tyto whisky, nebo jedny z použitých, ale asi jsou to jenom ony, když je to z lost palíren.
lost.jpg
lost.jpg (15.39 KiB) Zobrazeno 952 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/62415
Barva:
Alkohol:49,3 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Krásně jemně sladký, med, PX sherry, vanilka, hodně sladká jablka. Představte si cokoliv hodně sladkého a smetanově hladkého, jemného, tak voní.
Chuť:Oříšky, čokoláda, pak karamel... sladší sherry, trochu příjemné peprnosti, snad až náznak rašelinky, ale zase je to fuč a extrémní PX sherry s povidly, moc dobré. V chuti prostě válí a různými chutěmi to překypuje.
Dozvuk:Čokoláda, rum, dlouhý a bez výtek.
Shrnutí:Tentokrát jsem nechutnal naslepo, takže jsem věděl, co mám nalito. Nečekal jsem, že to bude takový rozdíl a stejně mi to nepřišlo vzhledem k ceně důležité. Pochutnal jsem si ale velice. Ne snad, že by stálo za to si kupovat flašku za deset tisíc nebo kolik stojí, ale potěšila mě, že to aspoň není jenom exkluzivita zrušených palíren, že to fakt skvěle chutná. Blend bych v tom určitě nepoznal. Batch 1 vyhrál kromě jiného World Whiskies Awards mezi blendy.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět