Grant's 25 yo

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Grant's 25 yo

Příspěvek od Nethar »

Dnešní porovnávání bylo blendové. Postavil jsem proti sobě naslepo třikrát Grant's. Jedno byl vzorek Sherry Cask, který jsem dříve pil snad jenom jednou kdesi v rumovém baru zároveň s Ale Cask. Druhý je 12 yo a třetí specialitka v podobě 25 yo. Tak se jim podívejme na zoubek.
Pokud se někde odkazuji na jedničku, dvojku a trojku, tak vězte, že náhodné pořadí vyšlo přímo v pořadí... ehm... Kvality? Stáří? Ceny? Tak nějak.
1 - Sherry Cask
2 - 12 yo
3 - 25 yo
grants25.jpg
grants25.jpg (16.41 KiB) Zobrazeno 3942 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53617
Web:https://www.grantswhisky.com
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=grants
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano, Grant's Sherry Cask vs 12 yo vs 25 yo
Aroma:Trojka je nejméně výrazná. Je spíše svěží a ovocně kyselá než sladká. Zprvu nejhorší, po odstátí lepší než jednička a horší než dvojka (horší ve smyslu nudnější). Po odtajnění musím říct, že u starší whisky by se třeba dalo čekat, že se rozjede se zpožděním, ale nestalo se. Je jemná a opatrná, rozmlouvat jí to nebudu. Co tam je, je vlastně hodně dobré, ale je toho tam málo, resp. hlasitost je nastavená na minimum.
Chuť:V chuti je naopak peprnější a dřevitější než dvojka. Ačkoliv je to stále vodička, není taková jako dvojka. Oproti její hebkosti je víc kořenitá. Chutná tedy z trojice nejlíp.
Dozvuk:Zdaleka ne tak hlaďoučký jako ve dvojce, v prvních dojmech dřevitě nahořklý, ale ještě se to dá zvládat. Pak jsem tam chytal i kousíčky čokolády. Karamel a ovoce. Žádná nepříjemná chlastovitost.
Shrnutí:Tak nejpravděpodobnější je, že nejsem takový odborník, abych ji ocenil. Pak je tady možnost, že je předražená :-) A pak je tu možnost, že nastalo oboje zároveň. Nic proti ní nemám, je to jemná vymazlená whisky, koneckonců takový by měl být dle mého ideální blend - minimum negativ, chutný a nepříliš výrazný, prostě uhlazený, komplexní, vyrovnaný, jemný. To se zde bez debat povedlo. Rád si ji koupím. Až zlevní na čtvrtinu :-P Ale tak je to starý, tak to něco stát musí, že jo.
Odpovědět