Campbeltown Loch 21 yo

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Uživatelský avatar
spyna
Znalec
Znalec
Příspěvky: 778
Registrován: 15 bře 2016, 10:37
Bydliště: České Budějovice

Campbeltown Loch 21 yo

Příspěvek od spyna »

campbeltown-loch-21-year-old.jpg

Campbeltown Loch 21 yo

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/74585
No:28
Alkohol:46 %
Slepý test:NE
Velikost:vzorek
Aroma:sladší ovoce s medem a vanilkou ukryté pod intenzivním přílivem alkoholovosti spojené s jodovitostí - spodek se mi líbí vršek je příliš intenzivní a válcuje jej. Kdybych si to nepřečetl, asi by mě to nenapadlo, ale je tam i sušenka s citrusovou náplní.
Chuť:Lehká, ostrá, sladce medovo bombónová (bomparová) chuť s převahou medu, jen skutečně lehký závan dřeva.
Dozvuk:Delší, lehčí, zpočátku ještě trochu ostrý, pak už převládá jen výrazná medová sladkost, která v úplném závěru naštěstí trochu vysychá.
Shrnutí:Chuť i dozvuk mě po ne příliš vydařené vůni poměrně příjemně překvapily. Vyzněním je to určitě ta nejsladší whisky co jsem zatím pil. Každý den bych na něco takové chuť určitě neměl, každopádně mezi blendy (které jsem zatím ochutnal) se opravdu vyjímá a nad většinou má právě svou "originalitou" navrch. Palírna Springbank si opět řekla o další průzkum. Celkově je to taková lehčí "letní" whisky pro příjemné posezení pod pergolou na sklonku teplého letního dne a nastupující vlahé letní noci, ale cena za láhev 2,8t., to je opravdu trochu overkill!
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Campbeltown Loch 21 yo

Příspěvek od Rescue »

Aroma:Sladké ovoce v medovém hávu zalité alkoholem
Chuť:Relativně jednoduchá, sladká, lehounce pepřové tóny, ale přechází v lehkou dřevitou hořkost
Dozvuk:středně dlouhý až dlouhý, intenzivní, v ústech přetrvává suchá dřevitá hořkost.
Shrnutí:Poměr cena/výkon zde bohužel nehraje ve prospěch whisky. Na to, že se jedná o 21yo blended whisky, je to chutově podprůměr a cenově nesmysl...
Odpovědět