Johnnie Walker 12 yo Black Label

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Johnnie Walker Black Label 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Hurá do tebe nikoliv, ve své kategorii je to určitě dobré pití, lepší než tetřev. Myslel jsem podobu v takové divné umělohmotné hořkosti v puse po napití, ani ne tu hořkost, na kterou většinou nadávám v dozvuku, blbě se mi to popisuje.
Těžko říct, co je moje nejlepší "levná" míchaná whisky... trochu bych si měl možná oprášit Tullamorku a Jamesona. Nedávno jsem dopíjel mého starého favorita - Grant's - kterého jsem si většinou v hospodě dával, ale ne, už mi to nejelo. Jestli to je tím, že už jsem nějak zhýčkanej, tak to je teda pěkně blbý, protože to leze do peněz :-) Z nejčerstvějších dojmů si ale můžu být jistý, že Printer's to není.
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Johnnie Walker Black Label 12 yo

Příspěvek od Jerry1 »

Já bych viděl jako nejlepší blend do 500 Kč Chivas Regal 12y.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Johnnie Walker Black Label 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Ano ano, taky budu mít v příštích týdnech podrobnější recenzi, Chivas je určitě dobrý pití, ale tu už do té levnější kategorie neřadím, do 500 sedmička moc častý jev není.
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Johnnie Walker Black Label 12 yo

Příspěvek od Jerry1 »

Chivas do 500 Kč = Makro.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Johnnie Walker Black Label 12 yo

Příspěvek od Hunter »

Jestli jsem tu JW Red haněl, tak to nebyl úmysl, mě celkem i chutná, to s těma emocema byla jen sranda. Ale to snad z mého trojtestu Queen Anne-Ballantine´s a JW Red je asi jasné, že proti němu nic nemám. S JW Black a Green jsem ještě, bohužel, čest neměl, tak nemůžu hodnotit.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Johnnie Walker Black Label 12 yo

Příspěvek od Króča »

Mně Chivaska zase nechutnala..to užmne více osloil ten JW Black.. no alespoň je tady na tom vidět, že každý preferujeme něco jiného a to je dobře.. čím více rozdílných názorů na různé lahve,tím lépe ;) případný hledač inspirace na těchto stránkách alespoň nebude mít jednoduché rozhodování a bude muset nakonec ochutnat a udělat si úsudek sám, což je nejlepší cesta k dalšímu "závislému" :lol:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Johnnie Walker Black Label 12 yo

Příspěvek od Hunter »

JohnnieWalker12yblacklabel_zps552849d0.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/50939
Alkohol:40 %
Barva:
Aroma:Klasicky blendově nasládle ořechová vůně, slad, lehce okouřená, vyuzená. Tím vyuzením nemyslím nic velkého ve stylu Ardbegu, spíš se jen tak otřela o udírnu. (81 b)
Chuť:Opět klasika-ořechy, slad, maličko kořenitější v dochuti ( to je fajn). Jestli se vůně o udírnu jen otřela, tak chuť kolem udírny jen prošla. Stopové množství v ní však zanechala. (79 b)
Shrnutí:Jak tohle ohodnotit? Přímo jsem srovnával s Hunter's Glen 8y. Obě whisky byly vyrovnanými soupeři. Z blendů jsem stejně obodoval i Cutty Sark. Dívám se na ceny a tady Johnnie Walker ztrácí. Být to lahev okolo tří stovek, tak ani neceknu, za 600,- bych si však takový blend už nekoupil ani náhodou. Měl jsem k dispozici 50ml miniaturu z Diosu.
Body:80
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Johnnie Walker Black Label 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Díky salamovi za vzorek. Tohle není klasický Johnnie Walker Black Label, ale jeho stará verze. Podle etiket se prý zdá že by se mohlo jednat o nějaký přelom 60. a 70. let. Salam poví víc, ale podle toho jednoho vzorku se mi opět zdá, že dřív minimálně ty Walkery byly povedený pití, ale musím dodat, že starý Red Label, co jsem kdysi měl, mě zaujal a překvapil víc, tady jsem nacházel i negativní věci.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/82576
Web:https://www.johnniewalker.com
Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Sladší než první slepý vzorek, vedle kterého ochutnávám (což má takto podáno obří informační hodnotu (Glenrothes Robur Reserve)). Med, jitrocelový sirup, marshmallow, vanilka (která by naznačovala bourbon sudy), ale i povidla (což zase naznačuje nějaké sherry).
Chuť:Ještě sladší než vzorek č. 1, postupně ale přidává víc nahořklosti a něco něco... něco takového vínového, koňakovitého, nevím, co mi to přesně přípomíná. Nejspíš něco.
Dozvuk:Dozvuku dominuje překvapivě to něco z chuti :-) Nevím, takové industriálně ořechové něco.
Shrnutí:Taky dobrá, hlavně krásně voní, pak tam je hlavně něco. Za to ubírám několik bodů. Ve vůni jsem sázel na tenhle vzorek jako na vítěze slepého dvojboje, ale nakonec mě něco přesvědčilo, že jednička mi chutná víc ;-)
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Johnnie Walker 12 yo Black Label

Příspěvek od lalos »

Johnnie Walker 12 yo Black Label

Info:Srovnání s JWRL v rámci likvidace lahví, které jsem odvezl před časem k tchýni jako příliš nevhodné pro mou domácí výstavku. Tato jedna z nejoblíbenějších světových a údajně nejoblíbenější whisky Winstona Churchilla je složena z více než 40 sladových a obilných whisky.
Tento blend je dobarvovaný karamelem a filtrovaný za studena.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/50939
Web:https://www.johnniewalker.com
Alkohol:40 %
Barva:Deep Copper
Velikost:Celá lahev
Aroma:Na blend mě překvapil dost kouř, který jsem úplně nečekal. Pak ale sladká štiplavost, skořice, citrus.
Chuť:Poměrně jemná, kouř méně než ve vůni. Blendová obilná sladkost, karamel a koření.
Dozvuk:Poměrně krátký. Opět vystupuje kouř a dřevitost, která přechází do trošku nepříjemné hořkosti.
Shrnutí:Ač se to nezdá, je to asi můj nejoblíbenější z „levných“ blendů. Za cenu cca 550Kč tak akorát přechod mezi blendy a single malt, víc bych za ni asi nedal. Chutná mi ale více než Red Label a více než cenově srovnatelná Chivaska.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Torrez
New-make
New-make
Příspěvky: 177
Registrován: 20 led 2017, 20:04

Re: Johnnie Walker 12 yo Black Label

Příspěvek od Torrez »

Alkohol:40 %
Velikost:Miniatura 0,05l a více
Aroma:Jemná, pěkná vůně s nádechem zeleného jablka a kouře. Trochu obilnosti a medu, vzdáleně půdní dřevo.
Chuť:Vyvážená a jemná, od všeho trochu. Kouř slabě, lehce nakyslá, hořká.
Dozvuk:Nejdřív sladký, ale rychle umí být i otravně hořký.
Shrnutí:Moc jemné, ale oproti vrstevnické Chivas Regal má alespoň něco do sebe.
Odpovědět