Grant's Family Reserve

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Grant's Family Reserve

Příspěvek od Nethar »

No tak dobrá, náhodou se ke mně zatoulal vzorek (bylo potřeba vyprázdnit placatici na něco jiného), tak vás neochudím, i když asi každý znáte a názor máte taky udělaný ;-) O podrobnou recenzi vás tedy prozatím ochudím.
Grant's
Grant's
grants.jpg (11.08 KiB) Zobrazeno 12934 x
Web:https://www.grantswhisky.com
Aroma:lehce nakyslý alkoholový nádech, ovocný, jemný, slabý, ale dejme tomu vkusný
Chuť:čím déle otáčím na jazyku, tím více kouře se zdá se mi uvolňuje, ale nesmí se to přehánět, protože pak smetanovost přechází do velmi nepříjemné hořkosti
Dozvuk:nikterak výrazný, abych ho dokázal s čistým svědomím popsat, takový hořce nasládlý; pokud jste váleli na jazyku příliš dlouho, zaslouženě trpíte
Shrnutí:moc to nestojí (dvě tři stovky), ale ani to moc nedá, pokud někdy zajdu do hospody, kde nejde o žádnou degustaci, dávám si to jako poctu Williamu Grantovi (zároveň mohu vzdávat poctu i Johnu Stithu Pembertonovi), jinak to ale nemám zapotřebí
(ale na mě nedejte, Jim Murray dal 94 a rozplývá se, takže to je asi super blend, já ho měl dřív taky rád, nevím...)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Hunter »

Taky jsem ji kdysi píval, ale někdy předloni jsem ochutnal znovu a moc jsem si teda nepochutnal... Zlatá Ballantinka za stejné peníze, když už bych chtěl blend. Ale spousta lidí má Grantku v oblibě.... no, já už mezi ně nepatřím.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Radek »

Nethar píše:.....já ho měl dřív taky rád, nevím...)
Murraye? :D
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Nethar »

Murraye miluji navždy celým svým srdcem! :lol: Jeho duši je ale nutno odlišovat od jeho hodnocení whisek, tam se vždy neshodneme :-)
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Radek »

Já bych moc nedal za to, že do jeho hodnocenní zasahují i komerční zájmy..... ale možná je to jen můj dojem 8-)
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Hunter »

Ten dojem nemáš Radku jen ty. Má to ale jeden háček, když se pak podíváš třeba na Printer´s, tak má 86,5 bodu, a tady si zrovna nemyslím, že by Stock Plzeň posílal každý rok Jimmovy obálku, aby jim zvedl hodnocení...Takže jsem z jeho bodování nakonec spíš zmatený...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Króča »

Zpět ke Grants ;)
Osobně jsem měl tu čest pouze s jednou lahví (kompletně :D ) a docela mne potěšila.. ano musím souhlasit že to není moc muziky, ale jsme v kategorii levných - základních blendů, takže co také čekat? ;) příjemná dřevěná rašelinka s trochou ovoce.. aspoň co si pamatuju (degu poznámky prostě chybí :roll: )..jelikož blendy (téměř nikdy) neboduju, tak i zde se zdržím, ale zařadil bych ji v rámci kategorie jako slušný průměr..
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Radek »

Já jí pil jednou a nechutnala.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Petr Mendel

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Petr Mendel »

Aroma: Slabá vůně hrušky, plast - celuloid, lihovitost

Barva: medově zlatá

Body: 40

Dozvuk: hořkost, jený kouř, uzený. Jako Bowmore Enigma

Chuť: agresivní líh na jazyku, kouř, hořkost. S kapkou vody jsem vytáhl trochu jablka

Shrnutí: Za 249,- Kč v Penny to byl asi hloupí nápad. Ale po letech dobrá zkušenost že příště už ne. Reserva na špatné časy pro rodinku Grantů to rozhodně nebude. Ale přiznám se, že pokud je to produkce Glenfiddichu, lehce jsem doufal, že z láhve dostanu alespoň 33% chutě Glenfiddichu 12y.
Koupil jsem ji vlastně jen proto, že kamarád kdysi prohlásil, že chutná jako vajgly v popelníku :whistle:
Uživatelský avatar
Kiwi
New-make
New-make
Příspěvky: 180
Registrován: 30 pro 2012, 20:16

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Kiwi »

Grant´s Family Reserve

Barva:
Slepy vzorek:Ne
Velikost:Celá lahev
Zpusob degustace:Glencairn, přikryto víčkem, necháno rozvinout, nekrouženo, bez vody
Aroma:dřevo, lak, ovocné tóny (jablka)
Chuť:nepříliš výrazná, ale vcelku příjemná, ovocnější
Dozvuk:silou krátký, ale chuťově celkem dlouhý, mošt
Shrnutí:Vcelku překvapení. Opět nenáročný blend, ale chuťově mi nepřijde rozhodně špatný, byť malinko méně výrazný.
Odpovědět