Grant's Family Reserve

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Hunter » 01 dub 2016, 11:47

Ochutnáno v rámci velkého slepého degustačního testu, který pro mě přichystal Nethar. Dostal jsem celkem 19 vzorků o obsahu 30ml, označených pouze čísly. Dopředu jsem věděl jen to, že se jedná většinou o BenRiach, ale že je mezi vzorky i něco z jiných palíren. Dále pak Nethar naznačil, že se mohou některé vzorky i opakovat. Nabízenou výzvu jsem rád přijal a položil tak svou hlavu na pomyslný špalek. Vždyť jak jinak si obhájit své bodování a svůj přístup k hodnocení, než takovým praktickým testem. I když je mi jasné, že vše trefit přesně je prakticky nemožné, protože jednak se chutě a preference mohou v průběhu let maličko měnit, záleží často i na tom, co jste měli k jídlu před testem a nejspíš i náladě a dalších faktorech. Některé lahve v testu byly pro mě premiérové, většinu jsem pak měl jen jako vzorky před několika lety, ale o to to bude zajímavější. Při tipování jsem využíval, krom svých zkušeností a paměti, porovnání se starými recenzemi a degustačními poznámkami, ale to vždy až po sepsání svých dojmů. Po zaslání výsledků mých ochutnávek mi Nethar odtajnil identitu jednotlivých lahví. Ukázalo se, že BenRiach byl z devatenácti vzorků pouze v deseti případech (53%), v devíti případech to byly jiné značky (47%). To, že to bude „většinou BenRiach“, tedy bylo přesně dodrženo. Poměr jiných whisek v testu byl mnohem vyšší, než jsem osobně očekával, a to jsem byl připravený na různé lotroviny. Však se známe. ;) Netharovi patří velký dík za všechny vzorky a možnost si tenhle test projít a sám se přesvědčit, jak moc se můžu nebo nemůžu na své čichové a chuťové buňky spoléhat a následně pak vy na mé recenze.

Nethar 7 Grant's Family Reserve
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/73073
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Vůně je hodně lehká, skoro až blendová. Slad, trochu dřeva. Jinak kde nic, tu nic. Když hodně hledám, tak závan vanilky a travnatosti. (70 b)
Chuť:Lehká řídká vodička v prvním dojmu. Pak se naštěstí trochu rozvine. Je tam trocha štiplavosti, pak výrazná dřevitost s nádechem nakyslého koření. Nasládlost do ovoce (citrusy). V dochuti štiplavě nakyslá, dřevitá. (74 b)
Body:72
Shrnutí:Slabý výkon, tohle strčí do kapsy leckterý povedený blend. Opět nevím, co z produkce BR by mohlo být tak slabé.
Kdysi jsem jí pil, ale hodně dávno. Pak jsem ji přechutnal a zjistil, že mi nějak nejede a už se k ní nikdy nevrátil. Tak teď jsem měl možnost a jen se potvrdilo to, co jsem si o ní myslel. Dříve nehodnoceno.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 01 dub 2016, 12:47

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 01 dub 2016, 12:57

To ani nevím, asi jsem tam kdysi něco od oka nastřelil.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Mikin
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Mikin » 28 črc 2016, 13:19

Nyní v kauflandu ze 349kč na 199kč.

bred
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od bred » 21 úno 2017, 17:20

Barva:
Aroma:smotanovo-vanilková,štipľavosť alkoholu,slad,náznaky kvetín
Chuť:sprvu sladká smotana,potom neurčitá drevitosť,snáď náznak dymu so stopami citrusov
Dozvuk:kratší nevýrazný
Shrnutí:riedky drevnatý blend na miešanie s colou,vcelku jemný,piteľný,uspokojil
Body:70

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 09 kvě 2017, 21:45

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/61171
Velikost:vzorek
Aroma:nevýrazná, sladová, možná trochu vřesu a jablečné slupky
Chuť:nasládlá s kapkou medu a sladu, štiplavost dřeva
Dozvuk:střední až krátký, kořeněný, nasládlý, sladový, lehce nahořklý a dřevitý
Shrnutí:Tohle bylo docela slušně pitelné na blend. Oproti červené verzi Grant's Family Rezerve o poznání lepší (aspoň dle poznámek). Kdybych někde potkal láhev, tak kupuji na takovéto nenáročné domácí popíjení

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 15 črc 2017, 21:30

Info:Testováno v přímém srovnání s Grant’s Ale Cask Finish. Jedná se o čtvrtou nejprodávanější blended whisky na světě od společnosti William Grant & Sons. Whisky pro blend zrály v sudech po bourbonu, je dobarvovaná a filtrovaná za studena.
Složení mi není známé, ale dle vlastníka možná Glenfiddich, Balvenie, Kininvie??
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/73073
Web:https://www.grantswhisky.com
Barva:Old Gold
Velikost:Celá lahev
Aroma:Velmi lehká sladká, vůni přebíjí alkohol. V pozadí možná oříšky, vanilka, skořice, malinko kouře, spíše jako pečené maso. Ta vůně je tak slabá, že není nepříjemná
Chuť:Vodová, sladce blendovitá, lihová, lehce pečená jablka, karamel, skořice
Dozvuk:Krátký a poměrně hořký následovaný nepřirozenou sladkostí umělého sladidla
Shrnutí:Toto není můj oblíbený blend. Chuť a vůně je taková blendovitě normální, vadí mi ale nepříjemná hořkost v závěru. Mám ji už dlouhou dobu rozpitou u rodičů a vlastně používám jenom do míchaček a hot teddyho. V porovnání s Ale Cask pokulhává skoro ve všem.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

frydas
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od frydas » 26 pro 2017, 13:35

Barva:
Aroma:Nevýrazné aroma, cítím karamel, alkohol. Vanilka, ale nepřijde mi opravdová, pomerančová kůra
Chuť:Vodička, velmi ploché, co cítím to piju, nic navíc v tom není a popravdě mi to ani moc nechutná
Dozvuk:Štiplavý až do kysela, drží se dlouho, opět mi vadí
Shrnutí:Ježíšek u nás doma ví, že rád piju whisky/ey a nejspíš mi chtěl udělat radost, říká se darovanému koni na zuby nehleď, tkaže jsme samozřejmě dělal, jakou ohromnou mám radost, nicméně musím přiznat, že Grantskám supermarket edition se vyhejbám a tudíž je možná i moje rence přísná. U mě se okamžitě zařazuje do poličky pro návštěvy... Jendoznačně jedna z 5i nejslabších, co jsem letos ochutnal.
Body:65

Severan
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Severan » 27 bře 2018, 17:36

Grants-netharforum-family-reserve.png
Grants-netharforum-family-reserve.png (71.21 KiB) Zobrazeno 1541 x
Po pravde som si nebol istý, keď som chutnal Johnnie Walker black label u šéfa, tak to bola špica, tam som si povedal že chcem o whisky vedieť viac, tak som si kúpil svoju prvú Whisky, Grant's, Nestville a Red Label. Prvú som otvoril Grant's, chyba, v porovnaní s Red Labelom to bol hnus, ktovie ako to bude časom. Popravde si myslím že najnáročnejšia cesta je práve vtedy keď človek alkohol nepil vôbec a zrazu ho začne zaujímať Whisky, ako je to u mňa. Snáď ma očakávajúce single malt chytia a ukážu mi že sa podla Grant's nemôžem veľmi orientovať. Mne teda veľmi nechutila, je taká bez chuti. taká obyčajná. Pardon za veľmi subjektívne a zrejme divne pomenované chute a vône, som absoluútny amatér (môžete ma formovať), ale chcem si po roku pozrieť svoje hodnotenia.
Nákup:Kupované v Lidl, heh
Barva:
Aroma:Veľmi jemná vanilka, štipľavosť, pomarančová šupka
Chuť:Štipľavá, prezretý pomaranč, drevená kôra, alebo skôr táká chuť ako keď si dám do úst starú drevenú varechu, trochu korenia
Dozvuk:silne horký a dlhý, zrejme nezvykom piť alkohol, ale pre mňa zbytočne agresívny, deformovaná drevitosť
Shrnutí:Pre mňa zbytočná agresivita a štipľavosť znemožňujú preniknúť ostatným aspektom, avšak po pridaní vody sa viac ukážu, bohužiaľ dozvuk sa nezmenil a tak mi to trochu pokazilo dojem. Celkovo asi nevhodná na začiatok, ak niekto začína so supermarket blendom ako ja.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/52048

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 27 bře 2018, 21:41

nu sem zvědavý na trojboj, grants x Nestvile x JWRL :D

Odpovědět