Johnnie Walker 18 yo Gold Label The Centenary Blend

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Johnnie Walker 18 yo Gold Label The Centenary Blend

Příspěvek od Hunter » 01 kvě 2017, 16:15

johnnie-walker-gold-label-18yo-the-centenary-blend_zpszioeo7vt.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/51020
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Vůně je co do objemu lehká, trochu uzavřená, takže je potřeba ve sklence víc lovit, míchat sklenkou a trochu ji otevřít. Že jde o blended whisky, poznáte snadno. Ovšem když si dáte trochu práce a zaboříte nos hlouběji do Glencairnu, tak vůně, které pochytíte, jsou fajn, dobře ladí. Je tu těžší sladová klasika, k ní se přidává těžší ovocné vůně, včelí plástve, lehce i kafr a rašelina. (82 b)
Chuť:Na jazyku velejemná, tělo zprvu tenké, ale vzápětí se rozjede medová sladkost, větrovost, chutě vysychají, v dochuti se objeví i stopa kouře, jemný sherry vliv a trocha opáleného dřeva. (82 b)
Body:82
Shrnutí:Ochutnal jsem vzorek dovezený z Whiskyfestivalu 2017. Podle mě je škoda, že jistě dobrou směs naředili až příliš, takových 45% by jí slušelo mnohem víc. Zařadil bych tento blend někam mezi Cutty Sark 18 yo (ten byl trochu slabší) a Johnnie Walker XR 21 yo (ten byl zas o kousek lepší). Jejich recenze přidám v dohledné době.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Odpovědět