The Famous Grouse

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

The Famous Grouse

Příspěvek od Nethar »

http://www.thefamousgrouse.com/
Láhev
Láhev
bottle.jpg (8.62 KiB) Zobrazeno 12797 x
A máme tu slavného tetřívka ;-) Míchanou whisky, která sice není oslnivě zázračná, ale protože jsem navštívil palírnu Glenturret, kde má Famous Grouse své středisko pro návštěvníky, neochudím vás o pár informací včetně degustačních poznámek, protože jsem měl možnost nyní whisky v klidu přechutnat. Famous Grouse obsahuje Glenturret, Macallan, Highland Park a další více či méně tajné přísady ať už to jsou sladové whisky nebo obilné. Kromě základního plnění se můžeme setkat i s verzí Black Grouse - která mě osobně v palírně zaujala nejvíce a rád bych ji ještě někdy vyzkoušel (tedy nejvíce zaujala z těch míchaných), jedná se o více rašelinnou míchanou whisky. Dalším experimentem je Snow Grouse, což je sladší blended míchaná čistě z obilných whisek a je určená k podávání za studena - netradiční. Ochutnal jsem, osvěžil jsem se, toť asi vše ;-) Něco více o Famous Grouse a mojí návštěvě si řekneme na video whisky posezení k jednosladové whisky Glenturret později.
Na oficiálních stránkách palírny se můžete mrknout na nějaká videa. Část jednoho prezentačního, které se pouští v palírně na prohnuté plátno, jsem vložil i na YouTube (pokud občas zaslechnete hlas jakéhosi komentátora-překladatele, jsem to já :roll: ). K videu jsou občas drobné titulky-popisky, možná se zobrazí jenom když si video double-clicknete přímo na YouTube:




Následuje pár fotek z návštěvy, uvnitř se bohužel fotit nesmí:
Před palírnou
Před palírnou
Vstup do centra pro návštěvníky
Vstup do centra pro návštěvníky
Kousek opodál
Kousek opodál
Interaktivní místnost, očuchávání baněk, točení s kolem vůní, atd.
Interaktivní místnost, očuchávání baněk, točení s kolem vůní, atd.
20110815-162426-119-L.jpg (36.67 KiB) Zobrazeno 12797 x

A jak mi základní Famous Grouse chutná?
Aroma:Taková zvláštní vůně, jakoby hořká už v nose, není to nepříjemné, je to zvláštní. Snad hořká káva
Chuť:hořkosladká, medová
Dozvuk:krátké, ale překvapivě dobré, kouřově sladké, vzhledem ke krátkosti musím říct, že hořkost je zde příjemná
Shrnutí:jednoduchá levná míchaná whisky, neočekávejme nic velkého a nebudeme zklamáni
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: The Famous Grouse

Příspěvek od Hunter »

Pěkné fotky. Jinak tu jejich verzi Black Grouse bych se taky nezdráhal ochutnat.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: The Famous Grouse

Příspěvek od Shargard »

Na začátku tohohle roku jsem od šéfa dostal tuhle whisky, ale v plastové lahvi. No v duchu jsem omdléval, ale jistě chápete, že jsem musel přijmout :lol: . Říkal jsem si, že se mi chce pomstít, ale když jsem ochutnal tak jsem si byl jistej, že mě chce zabít. Netvrdím, že jde o totožný blend, ale to co jsem měl já v puse bylo naprosto příšerný. To se nedalo pít ani s kolou a to už je podle mě zoufalost. Nevím od koho to dostal on, ale kolek byl španělský. Nádhernej tetřívek
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: The Famous Grouse

Příspěvek od Nethar »

Počkat, whisky se nemá pít z plastových kelímků a flašek? :lol: :lol: :lol:
Z tvého příběhu na mě dýchá temný horor a křik mučených dětí... už to prosím nedělej! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: The Famous Grouse

Příspěvek od Hunter »

To Shargard: :D Dobrá příhoda, tos mě pobavil. Třeba to byla putovní láhev, kdo ví, kolikátý obdarovaný v pořadí jsi byl, měl jsi tím zase někoho obdarovat :mrgreen: Chtěl bych vidět tvůj výraz, když v duchu omdléváš a přitom přebíráš od šéfa plastový skvost, určitě ses tvářil, jako by šlo o korunovační klenoty...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: The Famous Grouse

Příspěvek od Shargard »

Jsem rád, že si to užíváte. Teď už se taky zasměju. Bez stasrosti víckrát už to neudělám.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: The Famous Grouse

Příspěvek od Radek »

Já tuhle whisky pil. Standardně 1 láhev a musim říct že na blended to nebylo špatný. Víc si už nevybavuju.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: The Famous Grouse

Příspěvek od Radek »

:text-imsorry:
off topic: Teď jsem si uvědomil..... v čem já to dostal kdysi Glenfiddich? :D .....asi se budu muset zase ponořit do zákoutí naší půdy.... však já tu láhev vyhrabu :lol:
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: The Famous Grouse

Příspěvek od Nethar »

Ona je prostě taková zvláštní... to aroma... jeden den mi to příjde jako nahořklá káva, nahořklé karamely, shnilé seno... to aroma... takové zvláštně nahořklé... a druhý den mi to přijde... že to aroma... že je to vlastně smrad... v puse už to jde... konec neprofesionálního výstupu, ale je to tak. Má ovšem velké plus, že je na blended osobitá.
Donald
New-make
New-make
Příspěvky: 95
Registrován: 08 led 2012, 18:58
Bydliště: Brno /Lazniky

Re: The Famous Grouse

Příspěvek od Donald »

Jelikož mám dnes na bytě v Německu pěknou kosu, rozhodl jsem se dorazit zbytek Famous Grouse. Nu a když jsem se přihlásil na forum a tohle je první dopitá whisky během členství, tak se pokusím vyplodit hodnocení a založit si zápisky. Je mi jasné, že nepoznám nic, ale nějak se začít musí :)

Famous Grouse
Aroma:Zblízka – nahořklý karamel? Nos venku - nedokážu to s rýmou rozeznat, dřevo, mokré listí? Celkově vůně pro mě nikterak výrazná, asi i kvůli rýmě. Jak vidím, tak jsem se docela setkal s Netharem, toho si vážím. (16 b)
Chuť:Poměrně hořká whisky, musím říct, že odpovídá vůni. Whisky jako by obalila jazyk do tenké blanky. Na jazyku houstne. (16 b)
Dozvuk:Hodně krátké, ale také sedí do kontextu. (17 b)
Shrnutí:Zde nevím přesně, co pod vyvážením hodnotíte. Zda celkovou kvalitu zážitku, nebo jak do sebe jednotlivé díly zapadají. Já to chápu spíše jako to druhé, proto hodnotím takto vysoko. I přes nepříliš kvalitní jednotlivé díly ji jako celek řadím možná až na vrchol základních blendů. (21 b)
Body:70
Odpovědět