Munray Rare Old

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Munray Rare Old

Příspěvek od Nethar »

munray.jpg
munray.jpg (17.29 KiB) Zobrazeno 3756 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53815
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Sladký marcipán, hodně vanilky, tvarohová buchta, to se mi líbí.
Chuť:Rumová příchuť, ne moc procent (43?), slaďouš.
Dozvuk:Tady je slabina, není ani krátký, skoro žádný, tenký, polknu, zmizí, čekám, nic.
Shrnutí:Příjemně likérově voní, hodně se asi ozývají grainy vanilkové, chuť rumíček, ale bohužel dozvuk slabota. Díky Hunterovi za možnost přechutnat po letech vzorek, když jsme byli mladí, dávali jsme si slavnostní přípitek po výstupu na velehoru Klíč na 11. degustaci Bratrstva rašeliny (RIP).
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Munray Rare Old

Příspěvek od Hunter »

Munray na Klíči.jpg

Láhev má celkem zajímavou historii. Pochází přibližně z poloviny 60. let. Zakoupena na WhiskyAuction.com za pouhých 11 € v říjnu 2011. V dubnu 2014 přidána na WhiskyBase. V říjnu 2016 se v rámci XI. degustace Bratrstva rašeliny podívala na čtvrtý nejvyšší vrchol Lužických hor, Klíč (759m), kde byla slavnostně otevřena. Poté upadla v zapomnění, abych v roce 2018 a 2019 obnovil přechutnávání. Dnes tedy, když se její obsah blíží ke dnu, vkládám i recenzi.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53815
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Mleté ořechy (lískové i vlašské), citrusy, včelí plástve, těžší hutná ovocnost (chvílemi až do brandy stylu), čokoláda, staré dřevo. (80 b)
Chuť:Tenká v chuti, lihová. Piliny, dřevo, v dochuti hořčinka. Celkově za vůní dost zaostává. (70 b)
Body:75
Shrnutí:Při prvním otevření jsem byl zklamán, pak bych řekl, že jí delší doba, po kterou byl otevřena, dost prospěla a vůně se nadechla ke slušnému výkonu, ale s chutí asi nic nenadělá ani sebedelší čas, protože kde nic není, tam ani není co zlepšovat. I přesto to byl dobrý nákup, tolik zábavy na osm let za tam málo peněz jen tak nekoupíte. 8-)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Munray Rare Old

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53815
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:divné. nasládlá vodička, vanilka, dřevo, žloutkový věneček. (b.0+/3)
Chuť:sladká, řidší, lihovější. dřevo, kapka rumu, lehce hřejivá, ořechová nahořklost, mírná plastovost. (b.1/4)
Dozvuk:sladký po vanilce, ořechy, mírná nahořklost, hlína. (b.0+/2)
Shrnutí:asi nějaký blend. vanilkový, sladký s nahořklými ořechy. obilný. nějaké Irsko? nic moc. (b.0/1)
Body:2
výstup na Klíč mě dost zmohl, poznámky k panáku Munraye jsem si nepsal a na přechutnání pak už nedošlo. dokud se opětovně a nečekaně vynořil ze slepého vzorku. Hunterovi díky za tu vzpomínku. chjo 2016, to to letí.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět