Whyte and Mackay 13 yo

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Shargard
Znalec
Znalec

Whyte and Mackay 13 yo

Příspěvek od Shargard » 09 dub 2011, 20:31

Obrázek

Whyte and Mackay 13 years old - skotská míchaná whisky kde se vezmou single malt většinou ze Speyside nebo Highland a obilné whisky, smíchají se a pak spolu zrají v sudech z evropského dubu.

Nos -

Chuť -

Dozvuk -

Co bych vám tu povídal mrkněte na tohle video. To říká vše co bych řekl i já a mnohem lépe

Slainte Mhath
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Whyte and Mackay 13 years old

Příspěvek od Hunter » 19 dub 2011, 18:40

Pěkné video, hlavně jak s prvním panákem vypláchne sklenku a švihne s obsahem o zem :D Richard Paterson, je s ním rozhovor v dubnovém čísle Víno & Styl, byl totiž nedávno v Praze, proto s ním dělali rozhovor.Tady je o tom článek http://www.trendmagazin.cz/party-a-veci ... ve-v-praze
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Whyte and Mackay 13 yo

Příspěvek od Nethar » 28 říj 2015, 13:48

A máme tu další z oblíbených (teda já to mám rád :-)) slepých dvoutestů. Do něho vstupuje jako favorit Michel Couvreur Overaged Malt Whisky (blended malt), se kterým jsem se myslím poprve setkal (i když šlo jenom o oční kontakt) v Marpeku, a proti němu je postavený "obyčejný" blendík Whyte and Mackay 13 yo, který si střihnul sherry finish, a který každý Patersonův, či spíš Smithův, Goodness Nose čtenář musí okusit, jinak nebude klidně spát ;-)
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/51019
Web:http://www.whyteandmackay.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ze dvou
Aroma:Jemné, s náznaky přezrálých třešní a čokolády. Trochu sladkosti, hodně čerstvé ovocnosti. Příjemná vůně. Po delší době se vynořují velmi hezké tóny vanilky snoubené s kyselejším ovocem.
Chuť:Na jazyku smetanově hladká, hezky zaoblená, nic tam nevybočuje, ale ani ničím neomračuje.
Dozvuk:Krásně sladký, čokoláda, kakao. Škoda že to netrvá déle, ale ten první pocit po polknutí je vždy parádní. Velmi jemná, moc jsem si pochutnal.
Shrnutí:Nuže, tak to shrňme. Whyte and Mackay. Prvně se mi ta vůně zdála jednodušší proti dvojce (Michel Couvreur), tak jsem si říkal, že to bude on. Pak ale skvěle válela v chuti a dozvuku, takže jsem zapochyboval, zdali to nebude obráceně. Hezky to rozbalila, vyplatí se ji pár minut nechat zapracovat. Když hledáte vynikající blend (bohužel netvrdím, že levný), tak W&M jím je, aspoň co mohu soudit dle jednoho vzorku. Ve srovnání s Couvreurem držel statečně krok a že to neměl lehké. Jeho nevýhodou je vlastně jenom opatrnost ve vůni a ne tak dlouhý dozvuk.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět