Chivas Regal 12 yo

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Ok, s chutí do toho a půl je hotovo, Chivas zná asi většina z nás, takže očekávám bouřlivou debatu! ;-)
Měl jsem možnost porovnání vzorku Chivas Regal 12y a 18y ve slepém testu proti sobě.
chivas.jpg
chivas.jpg (19.31 KiB) Zobrazeno 14662 x
Web:http://www.chivas.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Znatelně méně intenzivní aroma než druhý vzorek, nicméně zároveň tak "neštípe" do nosu. Jemná vůně nerašelinné whisky, ovocně travnaté, drobně nasládlé. Hezky vyvážené a nikde nevyčnívající, jak bych od blended očekával.
Chuť:Opět ta úvodní sladkost, ale u tohoto vzorku nepřechází ani tak ke kořenité ostrosti jako spíše k mírné zahořklosti. Celou dobu tak nějak sladce marcipánově podbarvené.
Dozvuk:Sladší, znatelně dřevitý, postupně trochu hořkne.
Shrnutí:Tak, krátký test u konce. Když mrknete na net, někde se nad 18y rozplývají blahem, ale vzhledem k té ceně, já teda nevím. Není vůbec špatná, ale jak už bylo řečeno mnohokrát, za ty prachy si užiju více zábavy s nějakou single maltkou. Jim Murray hodnotí 18y dokonce o 10 bodů hůře než 12y, což může být korektní, pokud od ní vzhledem k ceně a stáří vyžaduje o hodně vyšší výkon, pokud je porovnám tak, jak jsem učinil - naslepo - ten rozdíl není tak hrozný. Vítězem mi vychází 18y a to hlavně proto, že 12y je po chvíli v ústech i v závěru dozvuku nahořklá a to mi vadí. 18y je mírně sladší.
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od Jerry1 »

Kdybych si měl vybrat mezi 12y a 18y bez ohledu na cenu, zvolím 18y. Když musím zohlednit cenu, zvítězí 12y, protože ten nárůst ceny prostě nedopovídá nárůstu prožitku.
Já osobně v té 12y nahořklost necítím.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Jerry1 píše:Kdybych si měl vybrat mezi 12y a 18y bez ohledu na cenu, zvolím 18y. Když musím zohlednit cenu, zvítězí 12y, protože ten nárůst ceny prostě nedopovídá nárůstu prožitku.
Já osobně v té 12y nahořklost necítím.
Souhlasím - 18y je lepší, ale ne o tolik, aby mohla být tak drahá. Kdybych si jednu musel koupit, tak jdu taky do 12y.
Nahořklost není nijak hrozná, takovou cítím stejně tak ve Walkerovi, Ballantine's, všude možně, trochu toho dřevíčka, v té 18y už ji ale tolik nenacházím, což se mi líbí víc.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od Hunter »

Dostal jsem ji ke třicátinám, a kdybych si už tehdá psal poznámky, mohl jsem tu s váma bouřlivě debatovat. No, nahořklost si nevybavuju, ale asi to bude tím, že si k ní už nevybavuju vůbec nic... :lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Kiwi
New-make
New-make
Příspěvky: 180
Registrován: 30 pro 2012, 20:16

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od Kiwi »

Chivas Regal 12y

Barva:
Slepy vzorek:Ne
Velikost:Celá lahev
Zpusob degustace:Glencairn, přikryto víčkem, necháno rozvinout, nekrouženo, bez vody
Aroma:Nasládlé, rumové, malinko alkohol, ale je přebit sladkostí, růže, při hloubějším zaboření nosu okena, jablka, štrůdl.
Chuť:Vcelku ostrá, ale celkem nevýrazná, maličko nasládlosti a ořechů.
Dozvuk:Dost krátký, maličko nasládlý, chuť whisky rychle vymizí, prohřátí ale figuruje déle.
Shrnutí:Přiznávám, že jsem zaujat proti blendům. Tahle whisky mi nepřišla špatná, je je natolik obyčejná, že mi asi v paměti dlouho nezůstane. Ale jak to u blendů bývá - návštěva asi nepohrdne. Nenáročné pití co neurazí.
Naposledy upravil(a) Kiwi dne 17 pro 2013, 11:09, celkem upraveno 1 x.
grapherx
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 25
Registrován: 26 říj 2013, 22:54
Bydliště: Brno - venkov

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od grapherx »

Velikost:Vzorek
Alkohol:40 %
Aroma:jemné, nasládlé, ovocné
Chuť:Z počátku příjemná, po chvíli silně zostří
Dozvuk:Zůstává ostrost, která se drží déle v ústech
Shrnutí:Není vůbec špatná, ale té ostrosti je tam na mě až moc.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/50904
Alkohol:40 %
Barva:
Aroma:Příjemně nasládlá, medová, až ovocná. Slad, vanilka, dřevo. (82 b)
Chuť:Uhlazená, sladově ořechová, lehce nasládlá. Dozvuk spíš kakaový, než dřevitý. (80 b)
Shrnutí:Pohodový blend, který mě zaujal víc než třeba Johnnie Walker Black. Ochutnal jsem vzorek díky výměně s Kiwim.
Body:81
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
bred

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od bred »

Alkohol:40 %
Aroma:nič špecálneho a výraznejšieho necítiť
Barva:
Body:78
Chuť:nasládlosť s mini štipkou korenia
Dozvuk:krátky ,nevýrazný, ako korenená horká čokoláda
Shrnutí:príjmné pitie na pohodový večer s priateľmi
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/50904
Web:http://www.chivas.com/
Alkohol:40 %
Velikost:lahev
Aroma:příjemné, ovocně svěží (hroznové víno), nasládlé, sladové, mango, vanilka a dřevo. bohužel lihově štípne (b.2/3)
Chuť:vanilkově nasládlá a přes čerstvý kokos se dostáváme ke kyselejším tónům a dřevité hořkosti, laku na parkety (b.2/4)
Dozvuk:středně dlouhý, sušší, dřevitý, smetana s hořkou čokoládou, závan cigaretového kouře. celkově se mi líbí(b.1/2)
Shrnutí:při dopíjení zbytků porovnána s Ballantines 12 a lidlovským Ben Brackenem 12 a zvítězila. určitě ji negativně poznamenalo, že už je hodně pátků načatá a vyvětralá. kdysi ve svých whisky začátcích mi úplně nesedla. teď po letech už říkám, že je to příjemné pití. velmi slušný blend. (b.1/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Chivas Regal 12 yo

Příspěvek od Kobalt »

Velikost:Velký panák
Aroma:Sladová, nasládlá, lehký závan něčeho dalšího.
Chuť:Ořechová se sladem, lehká kořenitá pálivost, lihová perlivost (perlivost mi zde sedí víc než štiplavost).
Dozvuk:Krátký, jemný. Ořechy a lehoulince závan toho, co jsem cítil na začátku.
Shrnutí:Ve výsledku je to zklamání, protože jsem od tohoto "prémiového" blendu čekal víc. A přitom je to jenom trošičku jiný blend, který ani není nijak výrazný. Pít se to dá bez problémů, pravděpodobně i ve větším množství ale to zvládnou i levnější kusy. Podle mně se nevyplatí kupovat.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět