Queen Margot 8 yo

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6678
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Queen Margot 8 yo

Příspěvek od Hunter »

27032012819.jpg
Dnes si představíme jednu z nejlevnějších lahví, které jsou na našem trhu, od kolegy z práce jsem dostal vzorek skotské blended whisky z produkce Lidlu,
osmiletou Queen Margot. Jedná se prý o novinku v nabídce a nikde jsem nesehnal na netu foto, proto jsem musel pořídit jednu paparazzi fotku mobilem přímo v obchodě, protože takový dobrodruh, abych si jí koupil celou lahev, zase nejsem :mrgreen: V akční nabídce za 199,-. Tak se pojďme podívat, co se za tyhle peníze dá koupit.
Obsah 0,7 litru, alkohol 40%.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/56682
Barva:
Aroma:Vůně je překvapivě výrazná a bohatá, působí sladce sladově až oříškově (vlašáky v cukru), je o dost silnější a výraznější oproti porovnávané Queen Anne, kterou jsem si vzal k ruce pro srovnání.Bohužel krom sladké sladovosti zaznamenávám i pro whisky trochu netypické tóny, které mi připomínají spíš levné brandy, pusobí to lehce rušivě.
Chuť:V chuti sladovost, dřevitost, vlašské ořechy, slabě nahořklá v dochuti. Po delší době (asi po dvou minutách) se v druhé vlně dochuti objevuje jakýsi rušivý ocas, lehká pachuť na jazyku.
Shrnutí:Ve výsledku to není takový propadák, jako jsem čekal, jedná se o překvapivě výraznou a celkem pitelnou blended whisky, která by se mohla rovnat s Red labelem nebo Ballantinkou Finest, v určitých ohledech je i předčí, ale svou nevyrovnaností ( rušivou podobností s brandy ve vůni a zvláštním ocasem v dochuti) je zbytečně sražena níž.
Poměrně mě překvapila svou konkurenceschopností, ale i přesto bych si celou lahev nekoupil ani za ty dvě stovky.Její konkurenti mi přijdou sladěnější a ve výsledku harmoničtější, i když v určitých parametrech jsou nenápadnější.
Body:73
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Torrez
New-make
New-make
Příspěvky: 177
Registrován: 20 led 2017, 20:04

Re: Queen Margot 8 yo

Příspěvek od Torrez »

Spatřena v chorvatském lidlu v Supetaru; v přepočtu na naše za 400,-. Nakonec jsem odolal a nekoupil.
Odpovědět