Hunter's Glen 8 yo

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Hunter's Glen 8 yo

Příspěvek od Hunter »

Tak a je to konečně tady. Totální low-end whisky z Lidlu na stránkách WhiskyFóra.
Poděkujte Zombovi, ten mě totiž obdaroval vzorkem, prý dostal tuto whisky jako dárek.Lahev se prodává v Lidlu za 199,-, v akcích možná i levněji, takže opatrnost je na místě. Nebo jsou to jen předsudky? Nedávný test podobné whisky Queen Margot 8y nedopadl zrovna nejlépe.
Srovnával jsem s Haig 40% Gold Label a Dimple 15y, takže žádná béčka, ale slušná konkurence.
HuntersGlen8y.jpg
HuntersGlen8y.jpg (54.74 KiB) Zobrazeno 7618 x
Barva:
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53614
Aroma:Na blend velmi vydařená vůně, výrazná, sladově ořechová (lískáče), čokoládově nasládlá. Oproti Queen Margot bez té, pro whisky podivné, vůně brandy. Vážně pěkné, tohle mě opravdu příjemně překvapilo. (83 b)
Chuť:U Queen Margot 8y jsem byl sice s chutí spokojen, ale pak to dost pokazila pachuť v dozvuku. Tady je to chuťově zhruba na úrovni Ballantine's Finest, dobře pitelné, lískooříškové. Slad, ořechy, s kratší dochutí. (78 b)
Shrnutí:Na to, že se jedná o whisky z Lídlu a za tak nízkou cenu, musím smeknout. Tuhle whisky bych si za ty peníze klidně šel koupit, bohužel jsem zjistil, že ji v nabídce už nemají (aspoň u nás). Pro nějakou nevázanou zábavu, popíjení s kamarádama u fotbalu jako dělaná.Kandidát na jedno z největších překvapení tohoto roku.Měl jsem dilema, jak zaokrouhlit, zda dolu, nebo nahoru, ale protože ve svých hodnoceních k cenám whisky nepřihlížím, abych měl žebříček v absolutních hodnotách bez ohledu k ceně, zaokrouhlil jsem kvůli krátkému dozvuku dolů. Ale přiznám se, že jsem o 81 bodech reálně uvažoval. Jsem moc zvědav na hodnocení Zomby, nic dopředu neprozradil. Tímto za vzorek děkuju!
Body:80
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Hunter's Glen 8 yo

Příspěvek od zombice »

Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:láhev
Aroma:Povidla, hrozny, lískooříškový jogurt :-)
Chuť:Opálené dřevo, slad.
Dozvuk:Pořád to opálené dřevo, karamel, kratší.
Shrnutí:Darovanému koni na zuby nekoukej :-) Popravdě, čekal jsem to horší, než to nakonec bylo. Musel jsem si ale nechat lehce zchladit glencairnku, protože "za tepla" mi to moc nejelo, což mívám ale u hodně whisek. Na běžný chlastání, třeba i s ledem, za tu cenu dobrý.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Hunter's Glen 8 yo

Příspěvek od Hunter »

Tak už je taky na whiskybase. Doplnil jsem odkaz do recenze. Časem dodám na wb i foto.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Hunter's Glen 8 yo

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53614
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Voní to sladce. Čokoládový dortík, přezrálé ovoce. Vanilka, nějaká umělá sladkost. Když člověk silněji "zavětří", vynoří se nějaké ovocné aroma, umělé jahody, něco takového. Celkově voní příjemně, sladce, ale není to svěží ovocná sladkost, spíš taková nepřirozená umělá těžší sladkost, nechci ale, aby to vyznělo blbě, to je popis, ne kritika. Při čuchání si říkám, jestli to neposypali cukrem moučkou ;-)
Chuť:Pohodová, zase nasládlá, nijak extrémní.
Dozvuk:Trochu nahořklý (s dalším a dalším napitím více a více), těžko říct, jestli by to časem vadilo nebo ne, celkově ale spíš nevýrazný, krátký. Tady se mi nejvíce projevuje "nižší jakost".
Shrnutí:Recenzi jsem nepsal naslepo, věděl jsem co piju, ale nečetl jsem aspoň předem recenze ostatních. Shoda minimálně v té čokoládové sladkosti a krátkém dozvuku. Nepřijde mi ničím odpuzující, za dvě stovky naopak velmi povedená. S podobně levným patokem zvaným Printer's zdá se mi po vzorku nesrovnatelná. Ale jestli na ni narazím, stejně si ji zatím nekoupím, to využití je opravdu na nějaké nenáročné popíjení, pro návštěvy, apod. Já se věnuji popíjení pouze náročnému a návštěvy dovnitř nepouštím :-) Díky Hunterovi za vzorek!
yxyxyx

Re: Hunter's Glen 8 yo

Příspěvek od yxyxyx »

Ahoj, mohu se zeptat, zda jste v nedávné době na tuto whisky nenarazili? Známý si ji chválil a měl by k vánocům zájem o další lahev. Jak jste psali - byla k dispozici v lídlu.

Předem děkuji a jsem s pozdravem
Tomáš
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Hunter's Glen 8 yo

Příspěvek od Hunter »

Dobré 2 roky jsem ji v Lidlu neviděl. Teď mají od zítřka v akci za 199,- Queen Margot 5yo, která není o moc horší.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
yxyxyx

Re: Hunter's Glen 8 yo

Příspěvek od yxyxyx »

Dobře, děkuji za informaci´a za doporučení, ve Whiskách se bohužel absolutně nevyznám.. Má Queen margot 5yo alespoň podobnou chuť? Jde mi hlavně aroma a "sladkost" :-)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Hunter's Glen 8 yo

Příspěvek od Hunter »

Queen Margot je nasládlejší oproti HG.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Hunter's Glen 8 yo

Příspěvek od Walter »

Hunter's_Glen_8_yo.jpg
Info:Clydesdale Scotch Whisky Company
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53614
Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:Lahev o objemu 0,7 l
Aroma:Příjemná vůně medu, hrozinek, čerstvého ovoce (zelená jablka, pevné hrušky, nakyslé angrešty), koření (skořice, vanilka, zázvor, muškátový oříšek), lískových oříšků či dubového dřeva, kterou provází nepatrně ostrý alkohol.
Chuť:Hřejivá nasládlost čerstvého ovoce, hrozinek a medu, na níž bezprostředně navazuje drobná peprnost. Máme tu ale i vanilku, skořici, zázvor, mátu, hořkou čokoládu nebo dubové dřevo.
Dozvuk:Delší, postupně odeznívající.
Shrnutí:Whisky vyrobená pro obchodní řetězec Lidl, která se před pár lety prodávala za 199 Kč? Nechce se mi věřit. Hunter's Glen 8 yo je totiž natolik povedená, že kdyby stála i dvojnásobek, nikdo by nemohl říct ani popel.
Odpovědět