Dimple 15 yo

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Dimple 15 yo

Příspěvek od Hunter »

Asi nejznámější značka z produkce firmy John Haig & Sons, Dimple, která se v USA prodává pod názvem Pinch, je snadno zapamatovatelná díky své trojhranné láhvi opletené zlatým drátkem. Na blend obsahuje relativně vysoký poměr single maltů, převládá prý Glenkinchie a Linkwood, dále Dalwhinnie, Clynelish, Teaninich a Royal Lochnagar, z obilných Caledonian a Cambus. U nás můžete sehnat verze 12y, 15y, 18y a Gold Crest.
Srovnával jsem s Hunter's Glen 8y a HAIG Gold Label 40%.

Dimple 15y
Dimple 15.jpg
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=dimple
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Nasládle ořechová, vanilka, čokoláda,dřevo, lak, náznak kouře. Není až tak bujaře výrazná, ale i přes určitou jemnost z ní dýchá vyzrálost a zkušenost. (82 b)
Chuť:Čokoládová, lískáče, slad a dřevo. To vše i ve střední dochuti. (81 b)
Body:82
Shrnutí:Hodně povedený a perfektně vyvážený blend, který si užívám už po několik večerů. Rozhodně mi přináší větší potěšení, než některé méně povedené single malty. Zdá se, že John Haig & Sons ty blendy prostě míchat umějí.Nevýhodou Dimple je její vyšší cena, okolo 600,-Kč, což už je celkem dost. Svou lahev jsem ale sehnal poměrně levně na Whiskyauction.com.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
zivak
New-make
New-make
Příspěvky: 53
Registrován: 25 říj 2011, 10:21
Bydliště: Jihlava

Re: Dimple 15 yo

Příspěvek od zivak »

mám doma taky lahev a po tvojí recenzi ji asi konečně otevřu :lol:

jsem zvědavej jestli mi taky tak zachutná
Obrázek
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Dimple 15 yo

Příspěvek od Hunter »

Zatím jsem ji dal ochutnat tátovi, a byl taky spokojený. Časem se dozvíme i názory Króči a Nethara, kteří dostali taky po vzorku. Sám jsem pak zvědavý na vaše dojmy. Tak ať chutná.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dimple 15 yo

Příspěvek od Nethar »

WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=dimple
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:vůně není moc zapamatovatelná nebo výrazná, těžko se mi chytají nějaké záchytné body, mírně nasládlá, jehličí, kůže, zatuchlá káva
Chuť:opět spíše jednodušší, ale neurazí, nechávám si v ústech delší dobu, abych našel něco výrazného, ale přichází spíše hořkost
Dozvuk:hořkosladký dozvuk, krátký až střední
Shrnutí:moc mi nechutná, nebo mě spíš ničím neoslovuje, shodou okolností jsem dneska dopíjel Printer's (uff, konečně je pryč), proti ní je Dimple určitě jiná vyšší liga, není v ní taková ta levná hnusná chlastovitost, ale do mých oblíbených whisek má ještě hodně daleko. Díky za vzorek Hunterovi!
Króča

Re: Dimple 15 yo

Příspěvek od Króča »

Shodou okolností jsem asi před hodinou dorazil svůj vzorek, aniž bych předem četl Netharovu recenzi ;)
Aroma:trošku květin a dřeva namixované s čímsi sladkým (karamelky či snad sudy po bourbonu), místy kakaová
Chuť:oříšková..překvapivě suchý dojem, přesto dalo by se říci hladivý.. lehounce taky do sladka ale při delším podržení na jazyku začíná hořknout
Dozvuk:tady už jasně hořko kyselý s lískovými oříšky
Shrnutí:vcelku uhlazená a nekonfliktní whisky, ale pro mne bez výraznějšího dojmu, který by mi utkvěl..časem se ve sklenici vytrácí vůně..
koment:Tu kávu ve vůni jsem taky chvíli zvažoval, ale nakonec jsem dal hlas kakau
Za vzorek díky Hunterovi ;)
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Dimple 15 yo

Příspěvek od Rescue »

Aroma:velmi příjemné, svěží, teplé, květinově sladké s náznakem vanilky,dřevité v závěru.
Chuť:jednoduchá, relativně jemná, bez výrazného charakteru. Od sladkých tónů přechází v lehkou hořkost.
Dozvuk:Středně dlouhý až dlouhý, hořkosladký.
Shrnutí:Aroma je výrazně zajimavější než chuť. Neurazí, nenadchne (i když v aromatu je nádherná). V blended whisky už jsem ochutnal i povedenější whisky.
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Dimple 15 yo

Příspěvek od zombice »

Hurá, kromě sešítku z WF jsem našel i svoje staré poznámky a tak vás budu teď pár dní zásobovat :-)

Dimple 15

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/51021
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=dimple
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:Něco pro mě neznámého ve whisky (výrazný květiny nebo plody bezu)?, sladká zemitost.
Chuť:Opět výraznější projev, bez čehokoli nepříjemného, ale obtížně se mi to popisuje.
Dozvuk:Oříšky, zemitost.
Shrnutí:Na blend dobrý, oceňuju takovou tu osobitost, že to nejde s nějakým unifikovaným proudem, ale zas za tu cenu? Za vzorek děkui Hunterovi !
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dimple 15 yo

Příspěvek od Kobalt »

Velikost:vzorek
Aroma:Sladová s nasládlou ovocností
Chuť:Jemná a vyvážená, obilnost, trochu dřevité hořkosti a (nakyslých) jablek.
Shrnutí:Špatná není, ale není tak výrazná. Na blend dobrá, ale cena to sráží.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Dimple 15 yo

Příspěvek od lalos »

Dimple 15 yo

Info:Dostal jsem ji darem, protože se o mě ví, že mám rád dobrou whisky 😊 Popravdě sám bych si ji asi nekoupil, protože mě ta kýčovitě opletená lahev na první pohled odrazuje.
Jedná se o blend z produkce John Haig & Co Ltd. nyní ve vlastnictví Diageo. Hlavní složkou tohoto blendu jsou single malt whisky Glenkinchie a Linkwood.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/51021
Web:http://www.haigwhisky.com/haig-dimple-scotch-whisky/
Alkohol:40 %
Barva:Yellow Gold – barveno – filtrováno za studena
Velikost:Celá lahev
Aroma:Nasládlá, vanilka, koření, americký dub. Karamelka, dýmkový tabák, někde v dáli lehoulince kouř, ale jen asi tak v intencích např. JWRL. Není příliš výrazná, ale rozhodně ani není lacině chlastovitě blendovitá.
Chuť:V chuti slabší než ve vůni. Vodovitá, nějaká vanilka, oříšky. Jednoduše nasládlá, tabákový popel.
Dozvuk:Krátký, suchý. Tady se už opravdu projevuje blend ve svém špatném slova smyslu. Pálivý alkohol, nepříjemná hořkost, silná dřevitost.
Shrnutí:Na blend vlastně není špatná. Ve vůni je poměrně slibná, pak se ale asi kazí. Pokud se má řadit mezi „deluxe“ blendy, tak jí chybí něco výraznějšího v chuti. Nesrovnával jsem sice přímo, ale v dané kategorii bych asi upřednostnil JW Black Label.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět