VAT 69

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

VAT 69

Příspěvek od Nethar » 11 čer 2012, 00:04

Už tu byla opravdu hodněkrát zmíněna, tak ji založím vlastní vlákno, přispívejte se svými ódami na radost ;-)
vat69.png
vat69.png (54.62 KiB) Zobrazeno 5886 x
Je to známá skotská míchaná whisky, nicméně řadící se do té lepší kategorie. Na klasické popíjení (všimněte si, že neříkám ožrání se... ačkoliv to možná myslím...) vynikající volba.
Popíjel jsem hlavně v Turecku během své služební cesty, kvůli které jsem musel vypustit whisky festival, což je tragédie, která se již doufám nebude opakovat. Bohužel jsem jich měl jenom... no to je jedno... takže s podrobnou recenzí nepřispěju (ale Króča by na mě byl hrdý). Ale pamatuju se, že s ledem hodně hořkla a že ta německá volejbalistka, co pak přišla, byla komunikativnější, leč dražší, než ta turecka "servírka", co tam byla celou dobu :angry-nono: Já se choval slušně.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: VAT 69

Příspěvek od Króča » 11 čer 2012, 00:11

Vidím, že konzumace téhle whisky byla s každým panákem stále spontánnější.. stejně jako zábava se servírkama a volejbalistkama :lol: Jsem na Tebe hrdý :clap:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 11 čer 2012, 10:45

Ta moje z aukce je asi jiná, alespoň podle wikipedie, je to VAT 69 reserve de luxe zhruba ze 70.-80.let.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Leviathan
New-make
New-make

Příspěvek od Leviathan » 11 čer 2012, 21:15

Tohle je můj nejoblíbenější levný blend, hodně daleko před všemi ostatními. Bohužel poslední lahev jsem, vzhledem k veselé ceně, porazil tak rychle, že nemám poznámky. Pamatuju si, že byla hodně čerstvá a svěží, květinková, čerstvé ovoce, ale ne přehnaně sladká, velmi snadno pitelná a na blend i celkem zapamatovatelná. Dozvuk měla slabší, hřejivý. Mně osobně chutnala s větším množstvím vody (řekl bych, že ředění tak na 25% alkoholu - i když já často whisky ředím asi víc, než většina z vás, řekl bych jen o málo míň, než Ralfy). Hádám, že bych ji dal možná i 70 bodů.
Pokud letos pojedu na Masters of rock vlakem, zvažuju ji na cestu (druhá možnost je glenfiddich 12, ale bude se pít z lahve), což je pro jakýkoliv alkohol veliká pocta :-D.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 11 čer 2012, 23:40

Já si kdysi koupil láhev a nějak mne neoslovila, takže jsem to již neopakoval. Vzhledem k pověsti která se k ní váže (tedy že své jméno získala po náhodném ochutnávání sudů s různými pokusnými míchanými vhiskami) lze dle mého názoru spekulovat v jakém stavu byli asi chuťové pohárky ochutnávačů po předchozích osmašedesáti ;)
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

AdamAaron
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od AdamAaron » 23 bře 2015, 15:47

Pro mne jeden z chutnějších blendů i vzhledem k příjemné ceně.
FAJNI WHISKAŘI OSTRAVA

nobynoblhoch
New-make
New-make

Příspěvek od nobynoblhoch » 04 črc 2018, 18:25

Priznam se , ze za moji osobu celkem zklamani....Aroma jasna alkoholovitost a vanilka....chut klasicky prumer blend nic nevycniva- tezko specifikovat jednu chut...dozvuk obili a vanilka....koupena cela lahev 0,7 a 40%....kupodivu asi nedobarvovano-karamel neni uvaden. Pokud touzite po levnem blendu a lepsi chuti tak doporucuji treba Teachers
Body 70

Odpovědět