Grant's Ale Cask Finish

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Grant's Ale Cask Finish

Příspěvek od Hunter »

Tahle zátiší s poznámkovým blokem důvěrně znám. :D
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Grant's Ale Cask Finish

Příspěvek od Duthoron »

Ano ano, pracujeme a bádáme dlouho do noci, je to vysilující, ale jednou jsme se na to dali a musíme vytrvat. :lol:
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Grant's Ale Cask Finish

Příspěvek od lalos »

Grant’s Ale Cask Finish

Info:Testováno v přímém srovnání s Grant’s Family Reserve. Jedná se o čtvrtou nejprodávanější blended whisky na světě od společnosti William Grant & Sons. Whisky zrála poslední čtyři měsíce v sudech po edinburgském pivním speciálu, je dobarvovaná a filtrovaná za studena.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/53618
Web:https://www.grantswhisky.com
Alkohol:40 %
Barva:Old Gold
Velikost:Celá lahev
Aroma:V porovnání s červenou Grantskou je podobně lehce nevýrazná, ale intenzivnější. Už ji nepřebíjí alkohol. Opět vanilka, sušené ovoce, karamel, pražený ječmen
Chuť:Sladká, opět bohatší než „červená“. Med, smetanová karamelka, rozinky, mentolky, možná tmavé pivo,
Dozvuk:Opět sladký, poměrně krátký, více hřejivý, hořkost je ale vcelku příjemná, dřevitá a s troškou fantazie i pivní.
Shrnutí:Je to levný blend, za akční cenu 222Kč ale docela pitelný i čistý. To pivo si možná jen namlouvám, oproti Family Reserve je ale jemnější, smetanovější. Za naprosto stejnou cenu o třídu lepší pití.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
ktulu
New-make
New-make
Příspěvky: 123
Registrován: 03 pro 2017, 19:32
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Grant's Ale Cask Finish

Příspěvek od ktulu »

Ze třech základních Grantek podle mého ta nejlepší - jak zde bylo zmíněno "za stejný peníz o kategorii lepší pití". Nelze než souhlasit. Nejdříve jsem pochyboval o vlivu sudů z ležáku a případné hořkosti jsem se obával...zbytečně. Po napijí mám takový pocit, jako když se olízne pivní pěna, kupodivu to není vůbec na škodu. Za tu cenu je to skvělý blend.
Per aspera ad astra.
Uživatelský avatar
inerc
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 24
Registrován: 15 pro 2016, 17:49

Re: Grant's Ale Cask Finish

Příspěvek od inerc »

Tak toto je zatial asi najlepsi lacny blend k akemu som sa dostal. Porovnatelne s lacnymi(ale 2x drahsimi) single malt. Taky speyside styl, vonava, ovocna a sladka, dokonca bez horkosti. Oproti red labelom, ballantines, ale aj zakladnej grant's family reserve o level az dva vyssie.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grant's Ale Cask Finish

Příspěvek od joy »

Muzes blize specifikovat ty single maltky, kterym se ten Grant's Ale Cask vyrovna? Jsem asi uplne mimo.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Grant's Ale Cask Finish

Příspěvek od Walter »

grant's_whisky_ale_cask_finish.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/127286
Web:https://www.grantswhisky.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=grants-bl
Alkohol:40 %
Barva:
BarCode:5010327205182
BottleCode:L1D 7679 1009 14:24
Velikost:Lahev o objemu 0,7 l
Aroma:Lehčí, přesto zřetelné i dostatečně syté. Na úvod převládá vůně zelených jablek a hrušek, nepatrně mentolově lihová, s přídavkem pepře, zázvoru, vanilky a dubového dřeva. Necháte-li ovšem whisky ve skleničce větší prostor k oddechu, aroma celkově změkne, zakulatí se a jemně zesládne po medu a zralých rynglích.
Chuť:V ústech se projevuje většina již zaznamenaného ve vůni, a to způsobem obdobně přesvědčivým. Krom toho lze narazit na stopy mírně nakouřeného obilí, karamelu a hořké čokolády. Zprvu sice tyto poznámky nejsou příliš jasné, ale později, či přímo po polknutí, je dozajista nepřehlédnete.
Dozvuk:Středně dlouhé odeznívání chuti, v závěru s přetrvávající připomínkou čerstvého dubového dřeva nebo právě posečené trávy.
Shrnutí:Musím se přiznat, že mě tato whisky potěšila. Jde sice o relativně levný produkt, ovšem hezky namíchaný. Z řady běžně dostupných Grant's mně přijde nejzajímavější.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Grant's Ale Cask Finish

Příspěvek od tornado »

Grant's Ale Cask Finish

Alkohol:40 %
Velikost:vzorek 0,05 l
Aroma:Uzavřenější. Slad, káva, travnatost a tmavé tóny těsta. Po odstátí se výrazně nezmění.
Chuť:Jemná. Med, banán, slad a nepatrně meruňka.
Dozvuk:Delší, chuť pozvolna bez znatelných změn odeznívá.
Shrnutí:Celkem fajn.
Odpovědět