Grant's Ale Cask Finish

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Radek
Profesionál
Profesionál

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Radek » 04 lis 2012, 14:53

Ike Blaster píše:Jak si stojí Ale Cask a Sherry Cask v porovnání třeba s JW Red? Jestli má cenu vůbec zkoušet, mám ji k dispozici celkem levně (222 Kč).
Právě jsem se vrátil z hra.... fuj!! z Kauflandu. Měli tam jak tuhle tak i tu Sherry, v ceně tuším že 379,- Kč. No, kauflanďácký ceny myslím nelze brát uplně vážně, vedle byla 12yo Glenfiddich za 899,- :lol: a Old Smuggler za 199,-
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

smgl

Re: Grant's Ale Cask Finish

Příspěvek od smgl » 11 pro 2012, 14:33

Ve čtvrtek je právě v Kaufu za 249kč, stojí za tyto peníze? :D díky za nějakou reakci :think:

smgl

Příspěvek od smgl » 16 pro 2012, 11:31

Tak nakonec jsem se nechal zlákat jak na Ale tak na Sherry a můžu s klidem říci, že Ale krásně voní a celkově je i mnohem chutnější než Sherry verze, která mě přišla taková nudná, nijaká. Každopádně mají návštěvy na výběr :lol:

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 16 pro 2012, 12:15

Jak jsem psal hned v prvním příspěvku, měl jsem z obou verzí stejný dojem. Za ty prachy jsi určitě neprohloupil.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 02 říj 2013, 22:05

Děkuji zombíkovi za slepý vzorek, zase trošku chytáček mezi single maltkami, snad jsem v první třídě nepropadl:
Web:http://www.grantswhisky.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Medová sladkost, kytičky, seno, meruňky. Nechte ji ve skleničce v klidu odpočívat, protože se vám odmění slaďoučkými výpary.
Chuť:Mírný, pohodový, nijak výjimečný.
Dozvuk:Středně dlouhý až krátký, ovocně dřevitý.
Shrnutí:Dobrá whisky na popíjení ve vyšší kvantitě, pije se jednoduše a nemusela by omrzet. Krásně voní, ale ve zbytku už není ničím zapamatovatelná.

Cyra
New-make
New-make

Příspěvek od Cyra » 28 črc 2014, 13:19

Aroma: Med, pomeranče, karamel, vanilka, skořice, lískové oříšky. Sladce vonící, spesidovské aroma. Ženy by jí mohli používat také jako parfém.
Chuť: Jemně nasládlá, krémově hladká. Mléčná čokoláda.
Dozvuk: Tady u o něco málo drsnější -ukáže se dřevo. Přesto se obejde bez nějakých výrazně hořkých, nebo uměle parfémových projevů. Stále jemná a nasládlá a pozvolna se vytrácí do ztracena.
Shrnutí: Jednalo se o vzorek bez popisu (za který moc děkuji Netharovi!), takže testování proběhlo tzv. „naslepo“. Pravděpodobně se jedná o Speyside. Je to sladší, jemná a celkem vyvážená whisky, která určitě ničím neurazí.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 12 kvě 2015, 21:21

Po dopití celé lahve, které proběhlo před pár týdny, musím říct, že ze začátku mi celkem chutnala, resp. voněla, ale pak to s ní šlo hodně z kopce. Poslední panáky byly vysloveně lihové hnusy, což konstatovala i předtím single maltek neznalá návštěva, které jsem udělal zaškolení průletem skotskou whisky. Pil jsem to hlavně ve formě hot toddyho. Ale jak bylo řečeno už dříve, za ty prachy...

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 27 srp 2016, 19:40

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/g ... sk-finish/
Aroma:Sladce dřevitá, trošku ostřejší kousavý alkohol. Bujnou fantazií snad chmel ale tam jsem nerozhodný. A trošku chemoprén, který to kazí.
Chuť:V nějaký zásadní vliv piva jsem moc nevěřil a zde v chuti je jen slaboučký. Zelená jablka.
Dozvuk:Jistá nahořklost tam je, ale je snesitálná, náznak kvasnic a s tím i toho piva jen bych se možná přikláněl k chuti porteru než k pivu typu Ale. Opět zelené ale zde spíš málo zralé jablíčko.
Shrnutí:Ve své cenové kategorii, dá se sehnat pod 300 Kč, je to zatím to nejlepší co jsem objevil. Není to žádný gurmánský zážitek, ale kvalitní levná whisky. Na „kalbu“ dobrý. Na láhvi píší dlouhý a jemný dozvuk s čerstvým ovocem. Upravil bych to na Střední, trošku drzý s ovocem které sice čerstvé je, ale tak moc, že nestihlo dozrát. To whisce dává zvláštní „sportovní“ trpkost.
Body:77

Duthoron
Znalec
Znalec

Příspěvek od Duthoron » 11 úno 2017, 18:20

orovnání Ale Cask a Sherry Cask. Dostal jsem loni od každé lahev:
Alkohol:40 %
Aroma:Zvláštní, lehce nasmrádlá, sýr, větrový bonbon, asi hašlerka, francovka. Čerstvá příjemná vůně, lepší než Sherry Cask.
Chuť:Mírně svěží, trochu do sladka, stopa nepříjemné alkoholovitosti. Sherry Cask mi chutná o něco víc.
Dozvuk:Krátký se stopou toho sýra.
Shrnutí:Na blend docela pitelná whisky. Oproti Shery Cask má zajímavější vůni, ale o trošku horší chuť. Dozvuk je i tady nejslabším článkem. Porovníní s Sherry Cask je hodně vyrovnané, ale subjektivně Ale Cask o kousek vede.

Duthoron
Znalec
Znalec

Příspěvek od Duthoron » 11 úno 2017, 18:45

Včerejší náladová:
20170210_232221.jpg

Odpovědět