VAT 69 Reserve

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

VAT 69 Reserve

Příspěvek od Hunter » 25 zář 2012, 20:14

VAT69frontresize.jpg
Whisky VAT 69 je všeobecně známá. Vyrábí ji William Sanderson & Sons, firma, která nyní patří pod koncern Diageo. Založeno roku 1882.
My se ale podíváme na zoubek jednomu ze speciálních plnění, VAT 69 Reserve, navíc vyrobené dle dostupných informací buď na sklonku let sedmdesátých, nebo v osmdesátých letech. Zakoupil jsem na whiskyauction.com díky Netharově ochotě a vstřícnosti, za kterou ještě jednou děkuji.Srovnával jsem s charakterově asi nejpodobnějším kouskem, který jsem měl k dispozici-Dimple 15y.
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=vat69
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Vůně je velmi zvláštní, jakási směs medové sladkosti, přezrálého ovoce (broskve), leštěnky na nábytek a ořechů. V rámci blendů je výrazná, ale v konkurenci přímo srovnávané Dimple 15y doplácí na svou "zvláštnost" až mírnou podivnost, a prohrává o šest nekompromisních Hunterových bodů. (76 b)
Chuť:Náznak kouře, chuť je dost plná, nic jemného nebo nevýrazného se nekoná, až olejnatý dojem, což si cením. Na jazyku umí štípnout, ale jinak je v dochuti hebká a uhlazená, snad jen jednou jsem zaznamenal nepatrný náznak nahořklosti, v závěru opět trocha kouře. V chuti už s Dimple 15y zdatně drží krok, chválím. (80 b)
Body:78
Shrnutí:V kategorii blendů jsem spokojen, a stále víc jí přicházím na chuť, po první ochutnávce jsem měl do nadšení daleko, ale dojem se lepší s každým dalším přechutnáním.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: VAT 69 Reserve

Příspěvek od Nethar » 24 dub 2013, 21:27

Hunterova českolipská laboratoř mi namíchala tento tajemný slepý vzorek, takže mu za něj patří velké díky ;-)
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:hodně zvláštní, řekl bych mix Isle of Jura tvarůžků s něčím sladším a ovocným. Trpělivým štěstí přeje a vynoří se čerstvě působící ananas. Hlasitost vůně není zdaleka na maximu, ale je to dobré
Chuť:sladší, jednodušší, řidší, snadno pitelná, olejovitě smetanový povrch
Dozvuk:začíná jako sladkost přecházející do mírné hořkosti
Shrnutí:Co by to tak mohlo být? Těžko říct, cokoliv :-) Snad nějaký blend? Na blend to ale docela dobře voní, v chuti je to jednodušší, dozvuk má trochu nahořklý ocas. Radši bych si přál nadprůměrný blend, než průměrnou single malt :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 02 lis 2013, 20:54

Tak se právě loučím s touto lahví, přechutnávám posledního hlt, který mi v láhvi zbyl, srovnávám s Grand Old Parr a musím ji přehodnotit.
To, co se kdysi jevilo ve vůni podivné, se vytratilo, převládají pozitiva, chválím sílu a výraznost aroma,
s potěšením taky musím říct, že se neprojevila ani na poslední kapce nějaká oxidace, naopak, jako by byla
nejslabší po otevření, a postupně se lepšila.
Konečné hodnocení je tak 82 bodů vůně, chuť zůstává na 80b, celkem tedy 81b.
V chuti na Grand Old Parr ztrácí, ve vůni ji poráží.
Tolik konečný verdikt.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 07 bře 2014, 13:44

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/51079
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=vat69
Barva:
Velikost:vzorek
Aroma:První dojem je: to je zvláštní vůně! Marně pátrám, jestli jsem něco podobného zažil jinde. Kombinace ztrouchnivělého dřeva, něčeho nakyslého a popela.
Druhá ochutnávka: trávová, trochu jodu, popel, samotná sklenka pak mix medu a hlíny.
Chuť:V chuti je trochu řidší, opět se objeví popel a něco kyselého, lehký kouř.
Druhá ochutnávka:Z počátku ostřejší, lehce kouřově rašelinná, ořechy.
Dozvuk:Na blend delší, kouřový, nějaký ten trávový závan i tady, ořechy ?
Druhá ochutnávka:Ohořelé dřevo, trochu medový a opět kouř.
Shrnutí:Výborný a osobitý blend! Za vzorek děkuju Hunterovi.

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 07 bře 2014, 13:47

Jak tak koukám a porovnávám naše poznámky, tak přemýšlím, jestli ta vůně nebyla taková ta, no, zvláštní :think: :D :D

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 07 bře 2014, 13:55

:lol: :lol: :lol: No jo :mrgreen: :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět