Martin´s Barrel 3yo 53%

Whisky z našich luhů a hájů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 399
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Martin´s Barrel 3yo 53%

Příspěvek od Petr KomáreK »

Martin´s Barrel 53%

evcemartinsbarrelr3y01pk2.jpg
evcemartinsbarrelr3y01pk2.jpg (48.91 KiB) Zobrazeno 133 x


(lahvováno 3.9.2020)
Nalil jsem whisky do sklenice a přemýšlel, co se to line vzduchem. Prvotní dojem byl jak připečené plasty. Při druhém velmi výrazný nakouřený slad (ale jinak, než jsme zvyklí jinde), je tam znatelně cítit ten nakouřený slad, co dávali k B.Barrelu a za ním nakouřená new-makeová lihovost. Sladová sladkost, vinné sirné tóny, meruňky, díky alkoholu až do meruňkovice. Už v aroma je cítit, že je to mladý, nevyzrálý a překvapil mě tam ten výrazný nakouřený slad, ale není to kouř z rašeliny, ani klasický kouř, působí to na mě jako takový umělý kouř. Navíc velmi rychle vyprchá, že se do té whisky nedokázal správně zažrat, plus ten jeho nádech hodně ovlivňuje ta meruňková new-makeovost. V chuti i při 53% dost plochá a mdlá, hned se projeví jasný new-make, sladkost, slad, pak nakouřený slad a až po chvíli přijde ten kouř, ale takový osamocený, bez ničeho, jakoby prostě pálenku načichli kouřem (a ještě umělým). Nevím v čem to zrálo, ale ono si to z toho snad nic nevzalo. Dokončení je meruňkově new-makeově pálivé, prostě vypitej panák pálenky.

Celkově zklamání, nenacházím v tom ani ty 3 roky, co to mělo zrát, to bude potřebovat ještě dlouho, než se to k něčemu dostane. Jestli tohle chtějí vydat jako pětileté, tak si moc iluze nedělám, když to za 3 roky nezískalo skoro nic, tak to za další 2 roky nevím, nevím. Skoro už chápu, proč pustili na trh minimální množství, ti museli doufat, že potom šašci lovící investiční whisky skočí, vykoupí a tak měli naději, že to nikdo neochutná a neřekne to ostatním. Ale v něčem se Německu už přibližujeme, tato whisky může směle konkurovat těm jejich německým.

https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/169669/

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... ins-barrel
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
nobynoblhoch
New-make
New-make
Příspěvky: 211
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Martin´s Barrel 3yo 53%

Příspěvek od nobynoblhoch »

Měl jsem jen jejich New Make a to za super cenu z Makra,za recenzi děkuji. Ušetřila peníze a budu obezřetný i do budoucna.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 10114
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin´s Barrel 3yo 53%

Příspěvek od Nethar »

Mě zaujala ta obří 53 s pidi procentítkem a dole drobně 3YO. Asi ok, ale takové nehezké.

Pohledal jsem a u SWA (ne, že by se to týkalo ČR) jsem našel třeba
A person must not label, package, sell, advertise or promote any Scotch Whisky in a way that includes a reference to any number (however expressed) if the reference to that number may create a likelihood of confusion on the part of the public as to whether the number relates to the maturation period of the whisky, its age or when it was distilled.
Je fakt že jsou whisky jako Talisker 57° North nebo Glenfarclas 105, ale ani u jedné to na mě nepůsobí jako snaha vnutit nějaké velké číslo místo skutečného věku. Možná jen můj problém, prostě jen 53% zní líp než 3YO.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2366
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin´s Barrel 3yo 53%

Příspěvek od joy »

Hele, takhle mi to taky pripada, ze je tam lehky naznak na zmateni kupujiciho. U Glenfarclas 105 ci u Taliskeru 57° je to soucasti nazvu, tohle tady rozhodne ne.
Odpovědět