Svach´s Old Well Drunk Cats on the Road

Whisky z našich luhů a hájů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 447
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Svach´s Old Well Drunk Cats on the Road

Příspěvek od Petr KomáreK »

Svach´s Old Well Drunk Cats on the Road 48,4%

evceoldwellrdrunkcats01pk2.jpg
evceoldwellrdrunkcats01pk2.jpg (48.08 KiB) Zobrazeno 782 x

Aroma je velmi příjemné. V úvodu přivítá čistý kouř ze dřeva, který ovšem rychle odvane a dovolí, aby se projevily další vůně. Aroma je celkem hutné, těžké, převaluje se u hladiny, kouřová sladkost až do medu, výrazné vinné tóny a některé záblesky mi tam připomenou i portské, těžké ovoce, ořechy, příjemně se čuchá, není agresívní. Je dost komplexní, nic tam výrazně nevyčnívá, působí celkově dobře. V chuti jako první upoutá kouřová sladkost, sladké ovoce, nádech sladkých švestek (nikoliv slivovice), tmavá čokoláda, ořechy, sherry. Chuť je celkem bohatá, dobře vyvážená, krásně se dá s whisky v puse pohrávat. V závěru se přidá závan kyselosti, ale doplněný o kouřovou sladkost z chuti, hořkou čokoládu a více vinných tónů, takže ta kyselost ničemu nevadí. Dokončení dlouho doznívá a postupně sládne a přidávají se mi tam zase ořechy.

Celkově je to hodně povedená whisky, nemá uvedené stáří, lehce si můžeme spočítat, že jí moc let nebude, ale není to v ní cítit, i když jsem snažil zaměřit na projevy new-maku, tak tam nejsou (a to je dobře). Není moc levná, ale mám pocit, že jsem za ty peníze dostal odpovídající kvalitu. Až na ten skleněný špunt. Co je tohle nově sakra z módu? Blbě se to otvírá, cinká to a blbě se to zavírá, mám strach, abych to špatně nezavřel. Ale obsah je dobrý.

Opilí kocouři po dlouhé cestě dorazili až ke mně. Naštěstí nezabloudili, nesešli z cesty a nenechali se cestou zlákat nějakejma kočkama. A teď tu opilí kocouři na cestě stojí na stole, stůl nestojí na cestě, ale u mě doma a oni už nejsou na cestě, protože dorazili až sem, ale vlastně jsou furt na cestě. No, prostě jsou tu. Jak starej tlustej už lehce vypelichanej kocour se rozvaluji v křesle a mlsně na ně mžourám. Nechám těch kočičin a jako správnej mlsnej kocour se jdu pustit do ochutnávání. Jak člověk stárne, tak zjišťuje, že je pro něj whisky lepší než mléko. Spokojeně si tu vrním jak kocour, což sice možná vypadá divně, ale občas se to stává. Musím říct, že to vůbec není pro kočku, není to žádné kočičí zlato. Je vidět, že to nevyráběli v Kocourkově, ale někde, kde ví co dělají. Podělit se o to s nějakou kočkou? Kdepak, tuhle smetanu si slíznu sám. Po chvíli ochutnávání tu už nebudou dva opilí kocouři, ale tři.

https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... n-the-road

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... e-old-well
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1241
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Svach´s Old Well Drunk Cats on the Road

Příspěvek od lalos »

Info:Druhá limitovaná „distillery“ edice ze Svachovky. Tato měla být původně určená pro whiskyfestival.cz 2020. Jedná se o směs whisek ze sudů po sladkých vínech (je tam sherry, portské i sauternes) a sudů po bourbonu. Na závěr bylo vše finišováno 6 týdnů v sudu po Cabernet Franc.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/168098
Web:https://oldwellwhisky.com/
Alkohol:48,4 %
Barva:Old Gold – nebarveno - nefiltrováno
Velikost:Lahev
Aroma:Ostřejší, znatelná Mladost, lehce kouř. Nasládlost, jablka, tabákový list, obilí.
Chuť:Ostrá, sušší se stopou červeného vína. Kouř tam moc není. Ovoce, trošku trpkost. Trnky, nová kůže.
Dozvuk:Sušší, lehce natrpklý na nakyslý, obilný.
Shrnutí:Pořád je znát, že to je mladá whisky. Je trošku nasmrádlá a trochu míň nakouřená než bych čekal, ale práce se sudy to dost zachraňuje, takže nakonec je to docela příjemné pití. Chutná mi. Zatím pro mě asi nej Old Wellka, budu se těšit na další.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1200
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Svach´s Old Well Drunk Cats on the Road

Příspěvek od J.K.Ch »

Alkohol:48.4 %
Aroma:Působí to mladě, jako by C02 takže trochu kouše do nosu. Ve vůni jablka kouř, ale trochu jako z mokré trávy.
Chuť:Příjemně vyvážené kyselejší tóny s tóny sladšími. Kouř, ale tabákový. Primárně jablka a trochu angrešt. A trochu umělé ovoce.
Dozvuk:Doutník, kyselejší a angrešt..
Shrnutí:Líbí se mi whisky s lehce kyselým projevem. Za to má body. Na svůj věk je to slušná výkon. Sudy odvedly dobrou práci. Je to zajímavé a chutné. Na míle daleko od skotské. Trochu mi chybí komplexita. Lukáši dobrá práce.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1811
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Svach´s Old Well Drunk Cats on the Road

Příspěvek od tornado »

 

Svach´s Old Well Drunk Cats on the Road

Alkohol:48,4 %
Velikost:vzorek 0,05 l
Aroma:Výrazné. Slad, trochu kouře, cereálie, med, máslové sušenky, sušené meruňky. Po odstátí se přidá vanilka, stopa kůže a nakyslost zeleného prutu (vegetace).
Chuť:Lehčí, výrazná, nepatrně ostřejší. Slad, trochu kouře a popela, sladké tokajské víno, hutné sladké červené víno, a po chvilce přijde podkres zelenými tóny.
Dozvuk:Kratší, chuť rychle ztratí tělo a zanechává lehký dojem po sladu a sušenkách s nepatrným závojem zelených tónů a popela.
Shrnutí:Celkem příjemný pití.
Odpovědět