Old Well Mizunara Oak

Whisky z našich luhů a hájů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 587
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Old Well Mizunara Oak

Příspěvek od Petr KomáreK »

Svach´s Old Well whisky Mizunara Oak Cask Finish 54,8%

evceoldwellrmizunara01pk.jpg

Vůně celkem jemná, hladivá, výrazné santalové dřevo (už kdysi se o něm mluvilo, tak jsem ho před necelým rokem urputně sháněl, je to ta vůně budhistických chrámů a tyčinek), vanilka, pak se začne i více projevovat exotické ovoce a lehký závan koření. Díky nezvyklému dřevu tam člověk má tóny, které nezná. Postupem se více projevuje sladkost přezrálého exotického ovoce. Je to aroma zajímavé a plné neběžných. neznámých a hůře určitelných vůní. V chuti příval svěžího a štavnatého exotického ovoce, sladká, ale dřevitá chuť, kdy se santal z vůně překlopil do chuti a uzavře to exotické koření s nádechem meruňky(?). Dokončení sladké, doznívá dřevo, pak se přidá i ovocnost až broskvová, v závěru sušší.
Rozkápnutí ještě více uvolní vůně dřeva, které tak dostane více prostoru projevit své nezvyklé pro nás exotické tóny. V chuti otupilo úvodní příval svěžího a šťavnatého ovoce, ale dodalo mu větší štavnatost a hloubku, více se ukázalo dřevo a těžší sladké ovoce, ustoupilo koření a dokončení je více hutnější a komplexnější a až po chvíli ukáže tóny dřeva, ovoce a opět tu ukončí suchostí.

Hodnotit tuhle whisky je těžké. Ať z pohledu vyjímečnosti, humbuku okolo ní, tak z pohledu nových vůní a chutí na které nejsme zvyklí a složitě k nim hledáme pojmenování a přirovnání. Je třeba zapomenout na všechno to haló okolo, nečekat, že z ní hned napoprvé padnete na prdel, to může přinést i velké rozčarování a zklamání. Je to hodně dobrý a zajímavý výlet do jiného světa vůní a chutí, než v jakém se pohybujeme běžně. Určitě to za ty peníze stojí.

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... e-old-well
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Odpovědět