Gold Cock 12 yo

Whisky z našich luhů a hájů
joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock 12 yo

Příspěvek od joy » 14 srp 2015, 23:47

Dobrej humus :o

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 15 srp 2015, 14:10

To Petr: já myslím, že u Jelínka se fakt snaží a soudě podle vzorků single cask, které jsme měli k dispozici minulý rok a které se pak vyvinuly ve festivalovou láhev, byly v převážné většině velice dobré a některé z nich byly i skvělé. To se koneckonců ukázalo na tom, že jsme měli obtíže rozeznat, co z toho je aberlour 100 ;). Od tohodle zážitku se odvíjela má očekávání ve vztahu k zelené láhvi, a nejspíš i proto jsem byl tak zklamán. Nevím, co to v tom bylo, pamatuji si něco jako docela silný mentol nebo tak něco, ale prostě mi to tak vadilo, že jsem to nedopil. Jinak ten přiložený článek je celkem zajímavý ;)

Odesláno z mého HM 1SW pomocí Tapatalk
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

ulikos
New-make
New-make

Příspěvek od ulikos » 24 zář 2015, 21:56

aroma:Souhlasím s Radkem,lakýrnické aroma v pozadí trochu melounu.
chut:Štiplavá,dřevo s troškou ovoce
dozvuk:krátký,po chvilce vzpomínám co jsem to pil
shrnutí: Není to špatné,neurazí ani nenadchne,v té samé ceně jsem koupil Bushmills 10yo a to bylo jiné pitíčko.Po druhé si to nekoupím.U Glenlivetu 12y měly moje chuťové pohárky mecheche,u tohodle se nudily.
body:75

Cyra
New-make
New-make

Příspěvek od Cyra » 19 říj 2015, 20:19

Aroma:Sladké a květinové až luční. Chvílemi možná až zeleninové, což mi trochu připomíná něco z Lowland. Po delší době máslové sušenky. Pak jablečný štrůdl s vlaškými ořechy, trochou kakaa, skořice a politý medem a zakápnutý šťávou z grepu. Stále lehké a svěží.
Chuť:Sladší, lehká, čistá. Hodně jemná, možná až nevýrazná, ale má to takovej zvláštní charakter. Cereálie, sušenky a v pozadí se schovává cosi ovocného.
Dozvuk:Ovocně cereální. Slad. Žádná hořkost ani ostří alkoholu se neukáže.
Shrnutí:Jemná a svěží a opravdu jiná než co jsem zatím měl čest ochutnat. Charakter se ji upřít nedá a mile mě překvapila. Chutná mi a určitě zkusím někdy 22 letou. Za mocný vzorek děkuji Hunterovi!

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 20 říj 2015, 11:14

ulikos píše:aroma:Souhlasím s Radkem,lakýrnické aroma v pozadí trochu melounu.
chut:Štiplavá,dřevo s troškou ovoce
dozvuk:krátký,po chvilce vzpomínám co jsem to pil
shrnutí: Není to špatné,neurazí ani nenadchne,v té samé ceně jsem koupil Bushmills 10yo a to bylo jiné pitíčko.Po druhé si to nekoupím.U Glenlivetu 12y měly moje chuťové pohárky mecheche,u tohodle se nudily.
body:75
Ulikos, dobrá recenze, jen tak dál..... dokonce body! :mrgreen: ....ale jestli chceš aby se to zobrazilo v recenzích je třeba doplnit příslušné tagy viz zde http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=27&t=651
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 30 říj 2015, 17:54

Gold Cock 12_zpsxl2vcbbe.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/33708
Barva:
Alkohol:43 %
Aroma:Medově sladová, s těžkým přezrálým ovocem, perník, občas vykoukne trochu větrovosti (máta). (84 b)
Chuť:Chuťově taky nezklamala, medová, slad, zralé až přezrálé ovoce, pikantní peprmint a pak lehký závoj slivovicové peckovosti. Příjemně nasládlá. (84 b)
Body:84
Shrnutí:Poprvé jsem ji ochutnal na letošním whiskyfestivalu, jako zahajovací uvítací panák, a už tehdy jsem zbystřil, protože jsem byl překvapen tím, jak mi zachutnala. S recenzí jsem si ale počkal, protože jsem chtěl koupit celou lahev. Teď jsem ji ochutnal už asi po sedmé, naposledy ve srovnávacím testu s Ballantinkou 12yo a Johnnie Walker Red Label, který jsme si uspořádali s tátou. Výsledky srovnání byly dost skokové, s přehledem nejlepší byl Gold Cock 12yo, poslední samozřejmě Red Label, ale Ballantinku chci otestovat ještě s jinými soupeři, tak její recenzi až někdy později po dalších srovnávacích přechutnávkách. Tátovi chutnala GC12 ještě víc, ten dával 85 bodů.
Takže Gold Cock, single malt, dvanáctiletá, tuzemská whisky za krásných 424,- korun. Také se mi líbí, že Vizovičtí nezůstali u přitroublých čtyřiceti procent, ale dali příjemnějších 43% alkoholu. Co by za ty peníze kdo chtěl víc? Pro mě velký objev a překvapení, ale jak čtu názory ostatních, tak se tu na jejích kvalitách moc neshodneme. Takže alespoň za mě bych ji velmi doporučil všem začátečníkům, i těm, co přemýšlí nad nějakým nákupem whisky a mají hlouběji do kapsy. Kdyby pak patřili do skupiny těch, kterým tolik nechutnala, tak zas tolik neprodělali. Ano, zkuste tuhle, za mě je to mnohem lepší investice, než třeba Balvenie 12 yo Doublewood, která je více než 2x dražší, a kterou bych já nikomu, natož začátečníkům, nedoporučil.
Ještě dodám, že mám doma verzi plněnou 21. 9. 2011, nevím, jak moc se mohou jednotlivá plnění lišit.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Duthoron
Znalec
Znalec

Příspěvek od Duthoron » 30 říj 2015, 23:00

Rozdíl v hodnocení je IMHO trochu zvýraznĕn tou konkurencí, v porovnání se vzorky na whisky festivalu musela dopadnout hůř, než když stojí proti hospodským blendům...

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 31 říj 2015, 08:54

To Duthoron:
Určitě to není jen tou konkurencí, chutnala mi i na festivalu mezi skvostnými značkami, byl to sice zahajovací sobotní panák, ale na festivalu jsem byl od pátku. Za druhé, konkurenti ve srovnávacím testu jsou blendy, což je jistě nevýhoda, oproti single maltce. Ale vem si ceny. GC12 424,-. Red Label dle Heureky je za 337,-, takže rozdíl pouhých 87 korun, přitom kvalitativní rozdíl je propastný, GC je o parník dál. No a to ani nemluvím o ceně Ballantines 12 yo, ta je v Albertu za 880,-, na Heurece nejlevněji od 724,-. Nevím, jaké hospody máte ve Vanďáku, ale já Ballantines 12 yo běžně v putykách nevídám.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

FOL_65
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FOL_65 » 30 kvě 2016, 21:37

A čo na toto plnenie hovorí vo svojom najnovšom videu Horst?

https://youtu.be/MRuCJ186mjA

Chváli ho do nebies ("wonderful piece of work"). Verím, že po zhliadnutí videa predaj tejto whisky bude stúpať.

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 17 čer 2016, 20:53

GoldCock_200_m.png
GoldCock_200_m.png (43.97 KiB) Zobrazeno 3081 x
Web:http://www.rudolfjelinek.cz/
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/33708
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Aroma:Sladká a ovocná. Med a zlatá slivovice.
Chuť:Sladká a ovocná, sladová, troška hořké čokolády a dřeva. Lehce alkoholově pálivá.
Dozvuk:Sladký a ovocný, švestkový drobenkový koláč, slivovicovost, hořká čokoláda a suché dřevo.
Shrnutí:Vlastně docela dobrá whisky a za velice přívětivou cenu. Rozhodně ji ještě někdy ochutnám, zaujala tak že bych chtěl ochutnat i starší verzi.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět