Trebitsch 3 yo Straight Corn Whisky

Whisky z našich luhů a hájů
Odpovědět
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Trebitsch 3 yo Straight Corn Whisky

Příspěvek od lalos »

Trebitsch Corn.jpg
Trebitsch Corn.jpg (26.22 KiB) Zobrazeno 3916 x

Trebitsch 3 yo Straight Corn Whisky

Info:Při nedávné návštěvě Brna jsem od Jerryho a ve whisky shopu získal pár vzorků Trebitsch whisky pro studijní účely. Konkrétně tedy tříleté sladové whisky finišované v sudech po sherry a portském a o vzorek straight corn whisky. Je tedy na čase sepsat, co jsem nastudoval.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/101363
Web:http://www.ceskawhisky.cz
Alkohol:45 %
Barva:Deep Copper – nebarveno - nefiltrováno za studena
Velikost:Vzorek od Jerryho
Aroma:Newmake, máslo, líh, tlející tráva, zeleninový vývar, muškátový oříšek
Chuť:Sladká, spíše ale sladová než bourbonovitá. Hodně mi připomíná islandskou Flóki Young Malt. Máslový krém, přechází do lehce nahořklé umělosti.
Dozvuk:Středně dlouhý, přetrvávají dozvuky mladé whisky, postupně zůstává lehce nakyslá ne úplně příjemná hořkost.
Shrnutí:Se single maltkami Trebitsch se nedá srovnat, je diametrálně jiná. Hodně mladá. Opravdu mi hodně připomíná Flokiho, který měl na WF stejně tak příznivců, jako odpůrců. Já byl spíše příznivec hlavně kvůli naprosto jiné chuti, než jsem u whisky zvyklý. Tady je to podobné. Je zajímavá, stojí za vyzkoušení, ale lahev bych si nekoupil, přestala by mě brzo bavit.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Trebitsch 3 yo Straight Corn Whisky

Příspěvek od tornado »

Trebitsch 3 yo Straight Corn Whisky

Alkohol:45 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z WhiskyFestu 2018
Aroma:Hodně neobvyklé a zajímavé. Přezrálá jablka, jablečný štrůdl, mrkev a molitan. Velmi nepatrně podkresleno skořicí. Po odstání se výrazně nezmění.
Chuť:Lehká, není příliš výrazná, nepatrně olejnatá. Mrkev, trochu jablek a lístkového těsta. Po pár doušcích decentně zahřeje ústa.
Dozvuk:Pozvolna odeznívá chuť.
Shrnutí:Nenáročné, ale celkem příjemné pití.
Odpovědět