Gold Cock Peated

Whisky z našich luhů a hájů
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Gold Cock Peated

Příspěvek od joy »

Gold Cock Peated

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/163153
Alkohol:49,2 %
Velikost:celá láhev
Aroma:náznak kouře, švestkovitost typická pro Gold Cock, vanilka, koření lehce štípající do nosu, propolis
Chuť:výraznější sladkost, vanilka, švestky, koření
Dozvuk:delší, sladký, koření, vanilka, dřevitost
Shrnutí:Nový přírůstek do core range Gold Cocku a zároveň i v novém hávu (nová etiketa, nová láhev, nový špunt - plast, sklo, dřevo). Chutná mi, jen jsem mírně zklamán, ten kouř je tam jen v náznacích a kromě vůně jsem ho tam dále neregistroval. Láhev jsem dostal, tak si nestěžuji. Jinak je to typický Gold Cock - sladký, s tóny švestkovitosti, kořením, vanilkou. Vše je ale tak nějak kupodivu zaoblenější
276072-big.jpg
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock Peated

Příspěvek od Petr KomáreK »

Gold Cock Peated Single Malt 49,2%


Po nalití do skleničky se hned ukáže kouř, je velmi výrazný, doplněný tóny new-maku, trocha sladkosti a typických švestek, nakonci trocha koření. Je z toho ještě cítit mladost, nakouřenost je kouřová, nikoliv rašelinná. Chuť zpočátku sladká s kořením, lehkou, ale menší švestkovitostí než u klasického (myšleno 10 letého), kořenitost je tu asi nejvýraznější. Co tu ovšem chybí je kouř, ve vůni byl, v chuti ho nenacházím. Malinko se ho objeví v závěrum který je dlouhý, spíše kořenitý a dřevitý, pak dostane prostor i sladkost a švestky.

Celkově a za ty peníze to není špatné pití, ale když začínám takhle, tak to nezní úplně dobře. Je to mladý, je to z toho cítit, nakouřenost je hlavně ve vůni, ale chybí v chuti, je to nedozrálý, takový nedodělaný. Nevím jestli to byl první pokus a ukázka, kam chtějí směřovat dál vedle jejich desítky nebo znouzecnost něco dalšího vydat. U nově vznikající palírny by se to dalo akceptovat jako úvodní pokusy, tady mi to připadá trochu jako přešlap vedle.

A fail je i ten "špunt". Nahoře dřevo, dole sklo a těsní tam umělá hmota. Na první dojem to vypadá zajímavě a "honosně", na druhý pohled je to horší. A ještě se to špatně otvírá (alespoň mně), plus mě znervózňuje to cinknutí skla o sklo, když to otvírám.

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... -gold-cock
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

Re: Gold Cock Peated

Příspěvek od richie »

Špunt je naprosto výborný, správný hmat palcem a krásné lupnuti, láhev otvírám prakticky v jedné ruce bez problému. Super nápad, Mirku.
Mirek Motyčka
New-make
New-make
Příspěvky: 102
Registrován: 10 lis 2015, 08:41

Re: Gold Cock Peated

Příspěvek od Mirek Motyčka »

Dovolím si jen okomentovat ten špunt - chtěli jsme alespoň uzávěr vyráběný v CZ a všechny korkové, které jsme doposud sehnali, stály za starou belu (kdo neotvíral Gold Cock vývrtkou ať zvedne ruku :)), tak jsme si na jiných produktech vyzkoušeli vinolok, který je český (www.vinolok.cz), nezaschne, dělá se na víno i na destiláty a mně ohromně vyhovuje tím, že nic nepředává do whisky. Nevím jestli si to někdo uvědomuje, ale opravdu přírodní korek se časem louhuje do destilátů nad těch cca 45% docela silně - a my whisky děláme na 49,2% a víc...
Sklo je čisté, dokonalé :)

a je potřeba najít ten správný grif - cvaknout tu zátku palcem do strany, ona sice cinkne, ale nic se jí nestane... a jak píše richie, ten zvuk stojí za to :)
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock Peated

Příspěvek od Petr KomáreK »

díky za odpověď k tomu korku
pohled z druhé strany si člověk uvědomuje méně

přidám to i k sobě na web, ať je tam i druhý pohled
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock Peated

Příspěvek od joy »

Jakoze alkoholove vypary ten korek naleptavaji?
A nebude mit casem problem i ten plastovy/silikonovy ci jaky to je material, ktery ma tesnit lahev na tom spuntu? Ten je inertni vuci alkoholovym vyparum?

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Mirek Motyčka
New-make
New-make
Příspěvky: 102
Registrován: 10 lis 2015, 08:41

Re: Gold Cock Peated

Příspěvek od Mirek Motyčka »

joy píše: 10 lis 2020, 10:53 Jakoze alkoholove vypary ten korek naleptavaji?
A nebude mit casem problem i ten plastovy/silikonovy ci jaky to je material, ktery ma tesnit lahev na tom spuntu? Ten je inertni vuci alkoholovym vyparum?

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk
nebude, a mám radost z toho, že to vymysleli v ČR :) Vinolok má právě patent na použití takového silikonu, který nic nenaruší... koneckonců, v portfoliu referencí mají i řadu whiskových značek
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Gold Cock Peated

Příspěvek od Žiži »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/163153
Barva:
Alkohol:49,2 %
Velikost:vzorek (8 cl)
Aroma:nasládlý kouř, trocha ovoce, vanilka, mírně zemitá, trocha medu, koření
Chuť:kouř, trocha ovoce, vanilka, výraznější koření, mírně sladká a zároveň i trochu drsná
Dozvuk:delší, kouř, slabé ovocné tóny, vanilka, poměrně hodně koření, zpočátku trochu drsný, ale celkem rychle přechází do příjemného dřevito-kořenitého a suchého konce
Shrnutí:je to mladé, přesto velice dobré, možná bych uvítal více kouře, rašelinu (ale ani švestky) jsem tam neobjevil, ale nijak mi tam nechyběla; mírným naředěním ještě o trochu zesládne, ale zároveň se zvýrazní i koření a přidá se k tomu drsnější dřevo; zátka je skvělá, vypadá dobře, funguje bezvadně, a ten zvuk při otvírání láhve je krásný bonus k této whisky
Body:82
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Gold Cock Peated

Příspěvek od Martin2 »

Žiži píše: 13 dub 2021, 20:13 ...zátka je skvělá, vypadá dobře, funguje bezvadně, a ten zvuk při otvírání láhve je krásný bonus k této whisky
Souhlas, ten špunt se mi taky moc líbí. Dokonce se asi líbil moc i panu De Amorimovi že si hned koupil akcie Jablonecké firmy a je v představenstvu - no snad mu nikdo nedopomůže k většinovému podílu (jeslti ho teda už náhodou nemá) a firma zůstane česká. Kdo by neznal, firma Amorim je něco jako Diageo ale přes špunty.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Gold Cock Peated

Příspěvek od tornado »

Gold Cock Peated

Alkohol:49,2 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,05 l
Aroma:Lehký nasládlý kouř, rašelina, těsto, med, slad. Náznak vanilky a skořice. Voní to příjemně. Po odstátí kouř ustoupí.
Chuť:Výrazná s decentní pálivostí na jazyku. Cereálie, slad, med, nepatrná stopa travnatosti, meruňky, podkresleno velmi jemným kouřem.
Dozvuk:Do popředí se dostává rašelina a chuť pozvolna odeznívá. V úplném konci ovocná žvýkačka (jahody / maliny).
Shrnutí:Od "Peated" bych čekal nějaký výrazný rašelinový kouř. Pokud tohle přehlédnu, tak jde o příjemný pití, kde bych lahev doma mohl mít.
Odpovědět