Gold Cock 10 yo 2008 whisky.nethar.cz

Whisky z našich luhů a hájů
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Gold Cock 10 yo 2008 whisky.nethar.cz

Příspěvek od Nethar »

goldCock.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/195101
Web:https://goldcock.cz/
Barva:
Alkohol:61,8 %
Velikost:láhev
Aroma:Typický šťavnatý švestkový Gold Cock, podbarveno ovocnou nasládlostí, kombinace působí jak dezertní sladké bílé víno, med, skořice. Bez vody dává do nosu znát vysokou silou alkoholu. S vodou více peckovitosti, oříšků, jak kdyby otěže přebíralo nějaké suché sherry.
Chuť:V úvodu ostře útočí, velmi silná whisky, povidlové podtóny. Kdo vydrží, odměnou mu je extrémní pepřovitost s žiletkami ;-) S vodou (není nutno šetřit a kapičkovat) je to hlavně o té šťavnaté goldcockovitosti s nějakým exotickým kořením v doplňku.
Dozvuk:Středně dlouhý, nasládlé víno, marmeláda, perníkové koření, popelem pokryté dřevo, hořká čokoláda, kakao, chléb. S vodou méně té ovocnosti a více té kávovitosti a chlebnatosti, jemnější, snad vlastně i delší.
Shrnutí:Jsem unešen ;-) Tohle má dělat ideální finiš. Ne vytvářet zajímavý likér s vítězstvím onoho finiše, ne přebíjet nepodařenou whisky. Finiš má ponechat v primáru původní charakter whisky (zde šťavnatá švestkovitost) a jemně ho doplnit o něco navíc. Tady je to zaoblení hran bílým vínem, nasládlá ovocnost, nezaměnitelný Rýzlink vlašský VOC Pálava ;-) U téhle whisky nejde zůstat někde na půl cesty. Buď ji budete milovat, nebo už ji milujete. Lepší Gold Cock po bílém víně nenajdete :-P
COlin
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 19
Registrován: 27 srp 2021, 06:40
Bydliště: Vřesina

Re: Gold Cock 10 yo 2008 whisky.nethar.cz

Příspěvek od COlin »

Zdravim borci, je nekdo ochoten se podelit, zakoupim vzorek (nejlepe z Ostravy). Dekuji
hawks86
Znalec
Znalec
Příspěvky: 346
Registrován: 20 led 2017, 08:25
Bydliště: Olomouc

Re: Gold Cock 10 yo 2008 whisky.nethar.cz

Příspěvek od hawks86 »

Klidně, do Ovy jezdím každý týden, tak mi napíš soukromou zprávu a domluvíme se.
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock 10 yo 2008 whisky.nethar.cz

Příspěvek od Petr KomáreK »

Gold Cock 10letá RV VOC Pálava Finish stočeno k 10.narozeninám fóra whisky.nethar.cz 61,8%


(lahvováno 12.10.2021 - L121021):
První dojem z aroma příjemná vínem uhlazená ovocnost, těch 62% tam není cítit. Vzhledem k síle jsem ji nechal chvíli vydýchat, aroma se zjemnilo, zvýraznila a prohloubila se ovocnost, nádech lehké kyselosti nezralých jablek, sladkost zrajícího ovoce a to vše hladivě rámuje nádech vína. V chuti krátký sladký nástup a pak mě zaujala kyselost nezralých jablek a až kořeněná štiplavost měnící se ve vinnou kousavost, současně se tam ukazuje ovocnost a hladivé vinné tóny. V dokončení mi doznívá sladká ovocnost až do medové a bílé víno a suchost.

Zkusil jsem ji rozkápnout. Chuť se rozvinula do větší šířky, více ukazuje sladkou ovocnost až chvílema do medu, opět vše rámuje hladký vinný nádech, ořechy se zralými jablky, sladkost meruněk, lehká vinná kyselost. V dokončení doznívá bílé víno, lehká kyselost nezralých jablek, postupně trochu suché a doznívá hladivé víno.
Celkově mi přijde trochu do kysela, ale nijak to není na škodu, rozkápnutá se mi líbí víc a dobře se pije, další doušek říká, že se opravdu dobře pije. Prostě povedené završení desátého výročí fóra.
Zkusil jsem si ji porovnat s klasickou desítkou, ta je vedle ní sladší a jemnější, ovšem obě spojují ovocné tóny. Ještě plánuji zkusit párování s lahví vína Ryzlinku vlašského, který zrál v sudu předtím.

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... -gold-cock
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
COlin
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 19
Registrován: 27 srp 2021, 06:40
Bydliště: Vřesina

Re: Gold Cock 10 yo 2008 whisky.nethar.cz

Příspěvek od COlin »

Super diky 👍
hawks86 píše: 09 lis 2021, 22:43 Klidně, do Ovy jezdím každý týden, tak mi napíš soukromou zprávu a domluvíme se.
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: Gold Cock 10 yo 2008 whisky.nethar.cz

Příspěvek od Lojza »

Aroma:Starý sud od vína, máta, karamel, je vícevrstevnatá a pořád je co objevovat. Jen pozor na čichové buňky, se 60% alkoholu je potřeba být opatrný. Posléze se unaví, nespěchat, po nalití nechat odvětrat.
Chuť:Nejprve se objeví úžasná sladkost, absolutně jsem to nečekal, je to wow, sladká štávička, je to nejpříjemnější možný nástup, posléze sladkost ustoupí a nastupuje štípavost alkoholu, no to se není co divit, nejvíce to štípe u prvního doušku, pak už je to lepší, cítím bylinky, seno, med, mírnou zatuchlost dřevěného sudu od vína, alespoň tak si to představuju, ta whisky z toho dřeva opravdu natáhla hodně dobrého, po polknutí nastoupí horkost, která prostupuje celým jícnem až do žaludku, příjemné teplo se rozline do celého těla. Je to omamné a uvolňující.
Dozvuk:Je dlouhý, sladký, dominuje zatuchlost, ale v tom dobrém, vinný finish je poznat, ale taky cítím sherry někde vzadu. Opravdu tam sherry je cítit, ale pro mně ve snesitelné míře. Nemám totiž moc rád sherry. Hořké to určitě není.
Shrnutí:Měl jsem vzorek 0,04L od Huntera. Tímto mu velice děkuji. Nejvíce ohromující je nečekaná ovocná sladkost po napití. Wow. Pak se objeví příjemná zatuchlost vinného sudu a už to štípe, síla alkoholu je poznat, lepší jsou menší doušky, člověk se těší, až to spolkne, protože posléze se stane štípání na hranici snesitelného, jinak volat hasiče, nejvíce je to poznat u prvního napití. Vůně je mnohovrstevnatá, ta je nejlepší, tam jsem všecko nestačil objevit. Další je chuť, sladký nástup je úžasný, finish je dlouhý a fajn je ten prostup alkoholu tělem a to uvolnění, člověku se až hlava zatočí. Je to výjimečné pití pro výjimečné příležitosti. Bylo to to nejsilnější, co jsem zatím pil a i nejlepší. Doporučuju každému alespoň okoštovat. Vínový finish je mi sympatický. Už se těším na Longrow red, jestli ho někdy otevřu...
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock 10 yo 2008 whisky.nethar.cz

Příspěvek od Nethar »

Lojza píše: 11 led 2022, 08:10 Už se těším na Longrow red, jestli ho někdy otevřu...
Dneska je třeba podle mě perfektní den na otevírání Longrow Red :mrgreen:
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: Gold Cock 10 yo 2008 whisky.nethar.cz

Příspěvek od Lojza »

Nethar píše: 11 led 2022, 10:20
Lojza píše: 11 led 2022, 08:10 Už se těším na Longrow red, jestli ho někdy otevřu...
Dneska je třeba podle mě perfektní den na otevírání Longrow Red :mrgreen:
Přidáš se? Nerad piju sam…😀
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Gold Cock 10 yo 2008 whisky.nethar.cz

Příspěvek od Nethar »

Já už piju Clynelish, přidej se ;-)
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: Gold Cock 10 yo 2008 whisky.nethar.cz

Příspěvek od Lojza »

To neklapne. Ja olej nepiju.
Odpovědět