Amrut Intermediate

Indie je neopomenutelným producentem whisky
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od nidan »

Nethar píše: 27 dub 2018, 13:31 Jestli máte nějakou novou Whisky Bibli, schválně mrkněte, co na to Jim, on na ty sulphurový nadával často, tak jestli to tady taky měl.
tudle tam nemá, ale u jiných Amrutů síru nemá...Jímík to vnímá jako peat :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od Nethar »

Až tuhle zkusí, bude to poslední, co kdy ochutnal.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od J.K.Ch »

Já mám za sebou už 2 láhve a tohle tam tedy necítím, no nic zkusím se na to soustředit až otevřu třetí. Mě tahle whisky opravdu sedí.
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od zyki »

Na festivalu jsem ochutnal, žádnej hnus jsem necítil, ale třeba Spektrum se mi zdála lepší.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od Nethar »

Buďte rádi.
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od Petr KomáreK »

Amrut Intermediate Sherry Matured Single Malt Whisky 57,1%

Poznámky z ochutnávky vzorku od J.K.Ch:
Aroma je kořenité, jak když vlezete do krámu s kořením, občas vás v nose pohladí nějaká vůně a když ji zkusíte znovu nasát, tak přijde zase jiná. Když mě nějaká zaujala, tak neř jsem ji stačil určit, přišla zase jiná vlna. Takže to shrnu do slova - kořenité. Pak se tam příjemně převalují ořechy, nasládlost, ovoce-citrusy, sherry. Celkem příjemné aroma, jemné a uhlazené, vůbec z něj není poznat, že má 57%. V chuti mě překvapila úvodní silou a štiplavostí, která hned odezní a následuje sladký nástup kombinující sladkost, kořenitost, ovoce, hořkou čokoládu. Dokončení se nese v podobném duchu, nasládlá, kořenitá, ovoce, přidalo se dřevo, dlouho doznívá a příjemně pomalu se vytrácí. Zcela v závěru se objevila výrazná suchost.
S pár kapkami vody: Aroma zjemnilo, koření zůstalo, ale celé se spojilo a ubralo na síle, takže je tam jemná kořenitost, více vyniklo ovoce, rozinky, nasládlost, citrusy a sherry. Příjemné, bohaté aroma. Chuť přivítá lehkou nasládlostí a pak výrazným nástupem kořenitosti a pomerančové kůry. Kořenitost dlouho doznivá, dosladka, lehká hořkost a sladké citrusy.

Celkově příjemné pití, ničím konkrétním mi neutkvěla v paměti, ale dala se by příjemně popíjet. Patřila by k tomu lepšímu popíjení, kdy nechcete jen popíjet, ale i si to vychutnávat (prostě lepší popíjecí whisky).

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... asin-amrut

https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... termediate
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od Petr KomáreK »

Cestovat se nikam nedá, protože venku je tma, zima a prší a ještě navíc tam bubákuje kovid, páč ten chodí hlavně v noci. Tak zacestuji alespoň se sklenkou whisky a to rovnou směr Indie. Ono Indie a já tu cítím nasládlý bourbon. Nasládlá vůně míchající dohromady bourbon, koření, ořechy a citrusy. Hravě se tam mísí různé vůně, ovšem chvílema až s trochu pocitem převoněnosti, umělosti. Když se do toho zkoumání člověk moc nepoloží, tak je to příjemná, živá vůně whisky. Když to přežene, tak začne mít pocit nesourodé směsi vůní. V chuti má štiplavý nástup, výraznou kořenitost, je zde znát ta síla těch 57 procent. Objeví se nasládlá kořenitost, následovaná hořkou čokoládou, citrusovým ovocem. Dokončení je dlouhé, s dlouho doznívající kořenitostí, lehkou hořkostí, zakončené střední sladkou suchostí. Pokud člověku nevadí ten výrazný nástup štiplavé kořenitosti v úvodu (nebo si na něj už zvykne), tak je to celkem příjemně popíjitelná whisky, ale zase nic, kvůli čemu bych musel cestovat až do Indie.

Hned s prvním dojmem se mi vybavila indická princezna, tak jak nám jí servíruje Bollywood a pohádky. Výrazné oči v hezké tváři, na čele a ve vlasech šperky, na sobě dokonalé barevně výrazné a různobarevně zdobené šaty. Být tak indický princ a to krásné stvoření si odvést domů. Než se stačím vynadívat, dosnít, co má asi pod tím, tak se objeví větší skupina jejich bratrů a jde mě uvítat. Není to nepřátelské uvítání, ale je takové živější, halasnější, ostřejší, než jsem zvyklý. Nejsem indický princ a tak vám tu indickou princeznu nechám, je to jiná mentalita. Bylo s nimi fajn, ale je to něco jiného, než na co jsem zvyklý. A tak poslední ohlédnutí, poslední pohled do těch velkých očí, úsměv, sbohem a šáteček.
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od J.K.Ch »

Aroma:Výrazná vůně, čerstvé citrusy, koření, kandované pomeranče, staré sherry, vlašské ořechy a muškátový oříšek.
Chuť:Sladká, ale suchá, čokoládové ovocná, kořenita, sherry tóny. Je tam toho spoustu dá se s tím vyhrát. S dobou v otevřené láhvi se trochu usadila a zvýraznili se se hutnější tóny nebo možná polevila citrusovitost a svěžest.
Dozvuk:Verjus, propolis, sherry a ořechy je silně kořenitý sucho sladký možná trochu zbytečně dřevitý.
Shrnutí:Skvělý zážitek. Za mě nejlepší cenově dostupný Amrut. Určitě si ještě láhev pořídím.
Nevím jestli je to indukované, ale ta síra tam fakt je. Ale mě osobně vůbec nevadí. Trochu jako vřídla ve K. Varech.
Amruty mám ve stejné kategorii jako bourbony po nich už se dál degustují jen Amruty nebo bourbony. Jsou dle mého chuťově vlezlejší než skotská.
Odpovědět