Amrut Intermediate

Indie je neopomenutelným producentem whisky
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Amrut Intermediate

Příspěvek od Hunter »

AmrutIntermediate_zps97f035d3.jpg
Intermediate zraje v kombinaci sudů bourbon, sherry a zase bourbon. Prodává se bez udání věku, batch 1 šla na trh v počtu 1650 lahví. Tomu bohužel odpovídá i cena a dostupnost.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18340
Barva:
Alkohol:57,1 %
Aroma:Plná, hutná vůně, působí hřejivě. Čokoláda, hodně skořice, pomerančová marmeláda, kůže. Kořenitě nasládlá. S vodou krémovatí, zjemní a sládne. (92 b)
Chuť:Plná, silná, suchá a hřejivá chuť. S vodou se nám teprve rozvíjí, zesládne, pak přichází brutální příval sladké kořenitosti (paráda), která dlouho odeznívá. (90 b)
Body:91
Shrnutí:Stejně jako Portonova je to špičková whisky. Vybírat kandidáty do Whisky roku 2014 v kategorii Zbytek světa bude pro mě letos snadné. Měl jsem vzorek dovezený z whiskyfestivalu.
A na závěr, jako perličku si přečtěte, co o ní píše Dios:
"Nový koncept od Amrut. Duch na pokročilé Sherry zrálo astarts život v mixu ex-bourbonu a panenských dubových sudech. To je pak převedena na sherry sudech po dobu
před návratem do bourbonu sudů dokončit jeho zrání. Došlo obrovský rozruch o tom, a máme jen malý příděl."
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Whíťa

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od Whíťa »

Líp to snad ani vystihnout nemohli!
Je paráda, když má člověk po přečtení necelejch dvou řádků jasno. ;)
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od sandrider »

Koukám, že jsem ještě nevložil poznámky k téhle výborné whisky. Loni na podzim jsem měl vzorek a kdyby to byla celá lahev, asi by pro mě byla absolutním vítězem whisky roku 2013. ANO, tak dobrá je!
Aroma:výrazná, silná vůně, ve které převládá ovoce - pomeranč, švestka, třešeň a koření - hlavně zázvor
Chuť:sladká, opět ovoce, koření - skořice, lehce hořká čokoláda
Dozvuk:dlouhý, opět zázvor, citrusy, lehce ale příjemně hořkne
Shrnutí:Výborná whisky, na to, že má přes 57 % je relativně jemná (mám to takhle v poznámkách :)). Chvílemi trochu připomíná Abunadh (ten už moc jemný není ;) ). Jak už psal Hunter, je dražší, ale cena je vzhledem ke kvalitě ospravedlnitelná. Na zahrničních eshopech zatím k dostání
Velikost:vzorek
Body:bez hodnocení
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18340
Web:http://amrutdistilleries.com/
Alkohol:57.1 %
Velikost:vzorek WF2015
Aroma:opět štiplavější. ke sladkosti se přidává suchá dřevitost, rozinky, skoro až do koňakova (b.2/3)
Chuť:více dřevitá než Portonova. pikantní sudovka. nakyslejší hrozny
po naředění beze změny (b.2/4)
Dozvuk:hřejivý a hlavně kakaový. k tomu svěží ovoce a pak sladší dřevo (b.1/2)
Shrnutí:starter festivalového sobotního rána po indicku. souběžně porovnán se sourozencem Portonovou s vyrovnaným výsledkem. u obou po chvíli ve sklence mizí ovocná složka ve vůni. tedy vonět rychle. (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od Kobalt »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18340
Alkohol:57,1 %
Podnik:Kozlovna Písek
Velikost:vzorek
Aroma:Silná a hutná, suší, alkohol je skrytý (poznáte ho spíše podle následků na nos), vlašské ořechy, pryskyřičné dřevo, starý tuhý med, vosk, zatuchlé ovoce, kandované ovoce, těžší víno. Skrytě sladká.
Chuť:Silná a perlivá, sladce ovocná, dřevo a hořká čokoláda, med, vinný mošt, ovocná šťáva.
Dozvuk:Výrazný a silný, med a plástve, pryskyřičné dřevo, sladký a zatuchlý, vinná šťáva, staré dřevo a hořká čokoláda, ovoce které rychle zmizí, vrátí se ořechy.
Shrnutí:Výrazná a prostě výborná, na sílu alkoholu opravdu jemná.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od Nethar »

Pojďme se podívat na u mě překvapivě nejhorší kousek letošního Whisky Festivalu. S předchozími recenzemi se neshodnu, ale možná jsem našel vysvětlení. Zajímá mě, jestli máte s tímhle Amrutem někdo podobnou zkušenost.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18340
Web:http://www.amrutdistilleries.com/
Barva:
Alkohol:57,1 %
Akce:Whisky festival 2018
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Kořenitá, oříškové sherry, trochu ovoce, citrony.
Dozvuk:I ty Mrute! Na úvod mám napsáno "hnus". Strašně smradlavý dozvuk, to nejsou olomoucké tvarůžky, to je fakt takové umělohmotné, zkažené ovoce, nesedí mi to a nebaví mě v tom moc víc pátrat.
Shrnutí:Jsem si vědom, že tady jdu proti proudu, ale obecně mám Amrut rád, o to jsem byl smutnější u této lahve, protože jsem čekal víc. Nesedla mi, ať už je důvod jakýkoliv, takové fakt divně zatuchlé, smradlavé skoro bych řekl, velmi nepříjemný puch (ne snad ani na nos, jako spíš až po polknutí). Säntis byla divná whisky, ale dobře, prostě to je obskurně nakouřené, budiž, Laphroaig mi zpočátku taky vůbec nechutnal. Tohle je ale fakt nepříjemný puch, na který si zvykat určitě nechci. Po přečtení pár recenzí na WhiskyBase čtu opakovaně "sulphur", "sulphoric wood", "if you're sensitieve for sulfur bewar", to by dávalo sirný smysl... takže jsem na to asi bohužel citlivý a alergický.
Bodíky:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od Nethar »

Jestli máte nějakou novou Whisky Bibli, schválně mrkněte, co na to Jim, on na ty sulphurový nadával často, tak jestli to tady taky měl.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od nidan »

já mám s Amruty kvůly té pachuti obecně problém, a stopa umělohmotnosti v chuti je tam často, mám tu recenzi na two continents a mám tam prakticky to samé...Raj Igelit sem ani nedopil a vylil do dřezu...možná to bude fakt i síra, ale obecně je to asi profil palírny...vůně ok, chuť děsivá a závěr hnusný...večer možná dodám recenzi
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od Nethar »

Kdysi jsem měl láhev Fusion a tam jsem s tím neměl problém. Spectrum loni moc dobré i pár dalších vzorků, co jsem měl. Two Continents mě taky nezaujaly letos, ale spíš mě nudily. Tohle mě ale fakt odpuzovalo. Taky jsem zbytek vypláchnul v umyvadle.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut Intermediate

Příspěvek od joy »

Tak Two Continent jsem mel a tam jsem taky citil jakoby syrecky ci tak neco. Jenom ve vuni, ale i celkove me moc nezaujala. Pil jsem od Amrutu lepsi. Dokonce snad zakl. plneni mi chutnalo vice.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk


Odpovědět