Paul John Edited

Indie je neopomenutelným producentem whisky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Paul John Edited

Příspěvek od Nethar »

Dneska jsem v rámci tři měsíce dlouhého adventního kalendáře proti sobě naslepo porovnal dva Paul Johny. Jedná se o indickou whisky z velmi úspěšné palírny, založené v roce 1992. Whisky jsou to bez udání věku a jsou asi docela mladé, ovšem v Indii je andělská daň brutální, jako správná daň. Při 40 stupních Celsia se vypařuje přibližně 10 % ročně.
Vzorek jedna - Paul John Brilliance - ječmen z podhůří Himalájí, zraje v bourbonových sudech 3-5 let. Je snad dokonce lahvován v sudové síle (to je ta Indie), ale webovky jim teď nefungují a na WB tak označená není.
Vzorek dva - Paul John Edited - směs indického ječmene i rašelinného ječmene. V chuti to je znát, předem jsem to nevěděl, ale ono je to úplně jedno, protože jsem nevěděl nic o žádné z nich, takže to ani naslepo být nemuselo. Finančně vyjdou nastejno. Rašelinných je 15 %.
edited.jpg
edited.jpg (25.67 KiB) Zobrazeno 4064 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/43433
Web:http://pauljohnwhisky.com/
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano, ze dvou
Aroma:Méně výrazný než jednička. Zdaleka ne tak ostrý. Trochu sladší a zatuchlejší.
Chuť:Hutnější než jednička, mazlavější, narozdíl od ní ne tak sladký, ale hodně zatuchlý, až skoro "jura" smrádek, až skoro rašelina.
Dozvuk:Oj, tak tady je toho smrádku dost, taková umírněná směs highland whisky, kravské mrvy a laphroaigu :-) Jako není to zlá kombinace :-) Není to ale klasická rašelinná whisky, kde kouř dlouze doznívá, tady spíš udeří na začátku a pak ho vystřídá dlouhý sladko-čokoládový dozvuk.
Shrnutí:Po polknutí už byla rašelina znát. Ten smrad v chuti a dozvuku je něco, na co si člověk musí zvyknout, z toho důvodu po jednom vzorku nebudu nějak moc hodnotit. Ale jestli máte rádi ty vaše Ledaigy a Jury, tak vám to vadit nebude, teď jenom otázka, jestli to je vhodná kombinace.
Odpovědět