Amrut Fusion

Indie je neopomenutelným producentem whisky
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Amrut Fusion

Příspěvek od Nethar »


Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut Fusion

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15860
Web:http://www.amrutdistilleries.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=amrut-ind
Alkohol:50 %
Aroma:čerstvé okořeněné dřevěné piliny posypané cukrem, vanilka, mírné ovoce v pozadí
Chuť:velmi ostrá, sladká, kořeněná
Dozvuk:navíc mírný kouř
Shrnutí:příjemná voňavá vůně s jemným kořením vyústí ve ostrý zážitek v ústech a nenápadné příjemné doznívání
Uživatelský avatar
Lakus
New-make
New-make
Příspěvky: 74
Registrován: 07 led 2013, 16:28
Bydliště: Brno

Re: Amrut Fusion

Příspěvek od Lakus »

Zbožňuji indické jídlo, filmy a poslechnu si i nějakou tu indickou hudbu... sám jsem zvědav jak na tom budu s indickou whisky.
Aroma:Vanilka, ananas, jablko, cukr moučka a alkohol. Hutná a ostřejší vůně, takže už v nose trošku dráždí.
Chuť:Ovoce, dřevo a koření. Alkohol kouše do jazyka, ale chuť příliš neovlivňuje.
Dozvuk:Hodně suchý. Mám pocit, jakoby mi krkem prolezl rozpálený uhlík...
Shrnutí:Ovocná whisky, ale zase posunutá trochu jiným směrem. Příliš mě nebavila, i když na zajímavosti (odlišnosti) jí to nic neubírá.
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Amrut Fusion

Příspěvek od zyki »

Velikost:vzorek
Aroma:vanilka, kokosové plátky, v pozadí ovoce (bezinky), náznak včelího vosku
Chuť:celkově výrazná, koření, dřevo, vanilková sladkost se stopou ovoce
Dozvuk:přidá se kávová nahořklost
Shrnutí:Indie opět nezklamala, ale CS byla lepší
Senoy
Znalec
Znalec
Příspěvky: 492
Registrován: 18 úno 2013, 14:25
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Amrut Fusion

Příspěvek od Senoy »

[alkohol]50%[/alkohol]
stáří:5y
Barva:
množství:vzorek 2cl
Aroma:lehký elegantní závan rašelinného kouře, vanilkovost dubového dřeva, podtóny ovoce. S vodou (3 kapky na cca 1cl) se hodně zesílí dubové aroma a jemně zvýší sladová sladkost.
Chuť:řidší konzistence, síla alkoholu, mírný rašelinný kouř, střední sladovost, "teplejší" sladké koření, silné a velmi výrazné dřevěné taniny (stahuje ústa jako polní okurka)
Dozvuk:spíše kratší, mírně sladký, pálivý. Síla alkoholu ve spojení s výraznou dřevitostí způsobuje dlouhotrvající pocit stažení dásní a patra (efekt zubní pasty pro prevenci paradontózy)
Shrnutí:Jde o silnou, jemně nasládlou a nakouřenou whisky s mohutnou vůní a chutí dubového dřeva a sladce působícími kořeněnými podtóny, které se mi nepodařilo z malého množství rozpoznat. Charakter je vyvážený, aroma i chuť je sladěná. Byl to první zástupce indické whisky a určitě stojí za ochutnání. Zajímavá by byla varianta finiše po PX nebo v silně opálených sudech.
Cyra

Re: Amrut Fusion

Příspěvek od Cyra »

Vzhledem k tomu, že mám hodně rád indickou kuchyni, nemohl jsem nezkusit i indickou whisky :) . Za vzorek děkuji Petrovi!
Aroma:Sladké dřevo. Travní tóny (spařená tráva), obláček kouře, kůže. Také vanilka a obiloviny.
Chuť:Cukrově sladká. Mandle, oříšky, vanilka, buchta s jemně "chycenými" okraji. Také ovoce - bílé hrozny. Dřevo.
Dozvuk:Sladce dřevitý a kořeněný - vanilka, chilli. Dřevo, špetka soli a náznaky uzenosti. Pořád je ale cítit sladkost. Přijemné
Shrnutí:Vyvážená spíše sladká whisky. Chutnala mi, ale čekal jsem větší pestrost a pikatnost chutí. Ale to jsem zase myslel na ty jejich báječné pokrmy a představoval si, že v tom bude asi masala :D
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Amrut Fusion

Příspěvek od Hunter »

Amrut Fusion_zpsdb1nezyc.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/13369
Barva:
Alkohol:50 %
Aroma:Vůně je těžšího stylu, mix rašeliny, přezrálého až nahnilého ovoce a peprnosti. Pod tím najdete i med. Vůně je pěkná, výrazná, dost se mi líbí. (86 b)
Chuť:Na jazyku olejnatý dojem, i když se vzápětí ukáže, že má tenčí tělo. Ovocná nasládlost, dřevitost, rašelina už je tu jen v letmém náznaku. Pikantní koření v dochuti. (84 b)
Body:85
Shrnutí:Dovezl jsem si vzorek z Whiskyfestivalu, přímo jsem srovnával s Amrut Indian Single Malt a Fusion dopadl o poznání lépe.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Amrut Fusion

Příspěvek od Nethar »

Ach, nostalgie. Jeden z mých prvních zahraničních nákupu, výborná whisky. A nejlepší na tom tenkrát byla ta cena: £29.74
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Amrut Fusion

Příspěvek od Radek »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15860
Alkohol:50 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Nezralá pšenice.
Chuť:Oslazené zelené nezralé klasy.
Dozvuk:Cukrový.
Shrnutí:Vlastně je docela dobrá.
Body:82
Ochutnáno na Whiskyfestivalu 2016.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Amrut Fusion

Příspěvek od buddha.ps »

Barva:
Aroma:nasladlé, decentná kombinácia brandy skombinovaného s bourbonom, trochu vresovišťa v pozadí
Chuť:a zase dosladka, ale veľmi príjemá kombinácia smotanovomaslovej chuti, brandy a pikantného korenia na čerstvom ihličí
Dozvuk:nijak dlhý,slad, med a obilné sušienky
Shrnutí:trochu Speyside, trochu bourbon, trochu brandy, naznačene Ostrovy - a všetko veľmi príjemne prepojené, Fusion v názvu dokonale vystihuje všetko čo sa udeje. Toto mi výrazne chutí - Rajesh Koothrappali, kašli na fyziku i ženské, venuj sa whisky!
Odpovědět