Amrut Cask Strength 12.2006

Indie je neopomenutelným producentem whisky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Amrut Cask Strength 12.2006

Příspěvek od Hunter »

Značku Amrut už jsem nemohl dále přehlížet, Nethar ji celkem chválil, tak jsem bral jako povinnost ochutnat taky něco z indické produkce. Když už jsem vybíral, zaujala mě nejsilnější whisky, jakou kdy v Amrutu stočili, o síle 63,8% alkoholu, tedy ještě o chlup silnější, než mladší sestřička, představená Netharem.
Firma Amrut byla založena v roce 1948 v jihoindickém městě Bangalore. Produkují nejen whisky, ale i rum, gin, brandy a vodku. Nevyrábí se zde jen Amrut single malt whisky, ale i další značky: MAQ Scotch Whisky (blend míchaný pro Amrut ve Skotsku), MAQINTOSH Premium Whisky, Club House Whisky a Prestige Whisky, patrně určené pouze pro asijský trh.
Amrut Cask Strength Special Bottling - December 2006 obsah alkoholu 63,8%
Obrázek
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/13366
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=amrut-ind
Barva:
Alkohol:63,8 %
Aroma:Pěkná, hutná a hluboká vůně sladu, kůže, laku a především lískových ořechů, které jsou dominantní, nad tím vším ostrost alkoholu a zastřená nasládlost. S vodou se lískové ořechy vytrácejí, nadvládu přebírají společně lak a broušená kůže, bez vody mi osobně voněla líp a na čichání bych tedy neředil. Body za vůni platí pro neředěnou whisky. (84 b)
Chuť:Bez vody je chuťově dost uzavřená, sice hutná, i přes tu sílu pitelná, ale oproti aroma méně barvitá. Po naředění sládne a krémovatí, objeví se nasládlá dřevitost s kořenitostí, alkohol štípe. Body jsou po naředění, kdy je v chuti znát zlepšení. Dochuť je střední. (82 b)
Body:83
Shrnutí:Není to špatná whisky, ale po pravdě jsem očekával trochu víc. Na druhou stranu se s podobně silnou whisky člověk vyřádí při experimentech s vodou, takže mě baví, stejně jako mě bavila Damore 1993 od Chieftains. Vodu můžete přidávát nejen po kapkách, ale bez obav i po malých lžičkách.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět